Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Podsumowanie 2013 r.

Jako że koniec roku wiąże się zazwyczaj z podsumowaniami i wspomnieniami minionych 12 miesięcy, warto przypomnieć sobie również, jak 2013 r. minął klubowiczom kaliskiego „Cyklisty”. A że był to rok wyjątkowo obfity w imprezy, jest co wspominać… Poniżej mijający rok w kilkuminutowym skrócie. Chronologia niestety może być nieco zaburzona, ale zbliżający się nieubłaganie koniec roku nie pozwolił już na dodatkowe poprawki…
Miłego oglądania i równie ciekawego 2014 roku!


Pożegnanie roku w Lewkowie

Dziś, czyli 29.12.2013 r., z przyjaciółmi z Nowych Skalmierzyc pojechaliśmy przez Ociąż, Pabianów i Lewków do Ostrowa Wlkp. na Piaski. Po drodze, w Lewkowie, na schodach pałacu, sącząc napój gazowany Piccolo, pożegnaliśmy uśmiechem i żartem stary rok, który chyba się trochę na nas obraził, bo przecież zostało mu jeszcze kilka dni... Wyładowując swą złość, skropił nas deszczem.
Pozdrawiamy kolegów ze Skalmierzyc – Jacka, Zbyszka i Wicka.

Beata z Jackiem

95. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Komisja Turystyki Kolarskiej Kaliskiego Oddziału PTTK im. St. Graevego zorganizowała w piątek, 27 grudnia, dla miłośników dwóch kółek rowerową przejażdżkę. Jej motto stanowiła 95. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego, ściśle związanego także z Kaliszem. W grudniowe przedpołudnie na start zjechało 9 rowerzystów, których nie odstraszyła temperatura powietrza - choć jak na grudzień i tak wysoka - 5 stopni powyżej zera. Trasa wiodła z Kalisza przez Biskupice do Boczkowa. Rowerzyści wyruszyli sprzed Szkoły Podstawowej nr 16 noszącej imię Powstańców Wielkopolskich i w spacerowym tempie po 45 minutach dojechali do Boczkowa. To właśnie tutaj, 27 grudnia 1918 roku, ok. godziny 11:30 - a więc jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem walk powstańczych - poległ Jan Mertka, dowódca patrolu stacjonującego w Kaliszu Batalionu Pogranicznego. Dla upamiętnienia  pierwszego poległego powstańca (jak głosi napis na tablicy) postawiono skromny pomnik, na którym uczestnicy rowerowej przejażdżki zapalili symboliczny znicz.

W dalszą trasę grupa udała się do Skalmierzyc odwiedzając obiekty mające związek z Powstaniem Wielkopolskim.
Trasę przygotowała i prowadziła: Grażyna Adamin
Foto: G.Adamin, J. Ptak, B.Soboń

Grażyna Adamin

Rok Powstania Styczniowego

W związku z przypadającą na kończący się rok 150. rocznicą wybuchu Powstania Styczniowego, rok ten został ogłoszony właśnie rokiem Powstania Styczniowego.  Kaliscy „Cykliści” aktywnie realizowali działania na rzecz uczczenia tej rocznicy, odwiedzając liczne miejsca związane Powstaniem oraz organizując rajd „Szlakiem Powstania Styczniowego”. 33 klubowiczów i sympatyków klubu zdobyło także Okolicznościową Odznaką Krajoznawczą PTTK „150. Rocznica Powstania Styczniowego”. Poniżej zdjęcia dokumentujące zaledwie część z odwiedzony miejsc i realizowanych działań.

Spotkanie opłatkowe

15 grudnia, w przedostatnią niedzielę przed Świętami Bożego Narodzenia, klubowicze "Cyklisty" spotkali się na spotkaniu opłatkowym. Przy kawce, smacznych wypiekach i dźwiękach kolęd, wszystkim miło minął czas, spędzony na podsumowujących rok rozmowach i planach na zbliżający się sezon.
Spotkanie było jednocześnie okazją do uczczenia okrągłych urodzin sympatyczki klubu - Beaty, głównej inicjatorki spotkania.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem