Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Przedmoście Kalisza"

DSCN0315 wynikRajd bunkrami kaliskimi odbył się w późniejszym terminie niż planowano, jednak 12 cyklistów którzy wzieli w nim udział było zadowolone z przejażdżki. Wyruszyliśmy spod decatlona z myślą iż w dobie istniejącej sytuacji covid-19 uda nam sie zobaczyć większość z isniejących fortyfikacji. Pogoda słoneczna więc ruszamy do scronu nr 1 na cmentarzu komunalnym. Schron nr 4 to izba pamięci jednak ze względu na wymogi sanitarne nie odwiedziliśmy jej od środka. W Szczypiornie przy izbie muzealnej schronu nr 9 czekał na nas Tomasz Dalinkiewicz, opiekun schronów, założyciel fundacji Walkiria. Sama izba muzealna przy Pogodnej 6 wyposażona została przez fundację "Walkiria" w wierną orginałowi replikę stołu pod ciężki karabin maszynowy, ckm wz.30, liczne artefakty i tablice informacyjne. Każdy z uczestników rajdu mógł wejść do schronu nr 9 - izby muzealnej.
Kilka pamiątkowych zdjęć i ruszyliśmy szukać reszty kaliskich bunkrów. Na koniec odwiedziliśmy odrestaurowane przejście graniczne w Żydowie. Po przejechaniu ok 35 km wróciliśmy szczesliwie do domów
 
Tekst i komandor rajdu: Dawid Zieliński

Zdjęcia: Adam Wojcieszak

Piotrków Trybunalski i okolice

102 1921 wynik


20.06.2020 r. z zapakowanymi rowerami dojechaliśmy do Piotrkowa Trybunalskiego w którym to na godzinę 10.00 było umówione zwiedzanie Muzeum Piwowarstwa. Mając jeszcze zapas czasowy udajemy się do pobliskiego Centrum Informacji Turystycznej  gdzie pracownik Błażej każdemu z nas wręczył pakiety opisujące to 70-tysięczne miasto.
Później, równą godzinę trwało oprowadzanie po Centrum Edukacji Browarnictwa i zakupy nietypowych „napojów chmielowych” jak i kosmetyków związanych z produkcją piwa.

Czytaj więcej...

XV Rajd Klubowy " Gdańsk - Białystok"

SAM 1962 wynikPomimo stanu epidemii wczesnym rankiem 30 maja 2020 roku w sobotę wyruszyliśmy na trasę kolejnego XV Rajdu Klubowego. Komandorem i autorem trasy był Marek Glapiński.  Do Gdańska skąd rozpoczęliśmy naszą wyprawę dotarliśmy pociągami. Spotkaliśmy się wszyscy pod fontanną Neptuna gdzie dołączyli do nas Mariola i Jerzy,  pasjonaci dwóch kółek z Warszawy. Stąd w pełnym składzie wyruszyliśmy na Westerplatte. Później skierowaliśmy się na Wyspę Sobieszewską miejsce pierwszego noclegu zgodnie z ustaloną wcześniej trasą:

31.05 (niedziela) Świbno- Mikoszewo - Jantar - Stegna - Sztutowo - Rybina - Tujsk - Marzęcino - Kadyny - Tolkmicko.
Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od przeprawy promem przez Wisłę, w drodze do Tolkmicka gdzie mogliśmy podziwiać zachód słońca w największym porcie nad Zalewem Wiślanym zatrzymaliśmy się w Sztutowie gdzie w czasie wojny Niemcy utworzyli Obóz Koncentracyjny, obecnie Muzeum Stutthof. Ponadto mogliśmy zobaczyć wiele obiektów sakralnych i piękne dęby, a wśród nich jeden z najstarszych w Polsce Dąb  J.Bażyńskiego, który liczy 700 lat.

Czytaj więcej...

Wyżyna Wieluńska

102 1800 wynik06.06.2020 r. o godz. 6.00 na parkingu UAM-u w Kaliszu 15 rowerzystów po wcześniejszym załadunku jednośladów na przyczepę udało się dwoma busami do miejscowości Załęcze Wielkie.
Od tego miejsca Cykliści zafundowali sobie spływ kajakowy po rzece Warcie. Transport z rowerami natomiast udał się do „Rancza za Mostem” w Kamionie, a z tamtą przyjechał sprzęt pływający. Sprawne zwodowanie kajaków na wodę i grupa podjęła wyzwanie tej rzece, co dla Roberta długo zostanie w pamięci (ale o tym za chwilę). Płynąca przez Załęczański Park Krajobrazowy Warta ze swoim nurtem i głębokością budziła obawy wśród osób które pierwszy raz brały udział w tej atrakcji, ale strach ma „wielkie oczy”.
Jarek okiem dobrego pasterza upewnił się że towarzystwo jest już na wodzie mógł rozpocząć spływ. Łączność z zamykającym Dominikiem była za pomocą walkie talkie. Po pół godzinie komandor otrzymuje wiadomość że daleko w tyle został Robert z Marzeną. Jarek z Pawłem zawracają do nich i tutaj ten drugi zauważa że w łódce „maruderzy” siedzą odwrotnie, czyli dziób mieli za plecami a tył przed sobą. Rzecz oczywista że takie utrudnienie nie sprzyjało płynięcia do przodu. Sytuacja ta wynikła z tego że podczas rozładunku kajaków ich siedziska z oparciami odwrócone zostały o 180 °. Tak potem wsiedli i mieli ogromny problem z wiosłowaniem. Po dotarciu do najbliższego pomostu nastąpiło poprawne ustawienie siedzisk i wtedy dopiero nabrali „wiatru w żagle”.

Czytaj więcej...

Walentynki na rowerze

DSC 9893 (2) wynik

 
Zgodnie z planem rajdów na 2020 rok w dniu 15 lutego odbył się Rajd Walentynkowy. Tradycyjnie już, bo od kilku lat organizujemy z okazji Walentynek rajd rowerowy. Celem rajdu jest propagowanie poczucia wzajemnej miłości, radości i bliskości. Chcemy zwrócić uwagę na uszanowanie uczuć jakimi darzymy bliskie nam osoby i nie muszą być to osoby najbliższe, ale mogą być to nasi znajomi, rodzina itp. Ważne w życiu jest, aby ludzie okazywali swoje uczucia każdego dnia, a nie tylko okazjonalnie. Przy tej okazji chcemy też zwrócić uwagę na miłość do wszelkiej aktywności fizycznej, a w naszym wypadku, do turystyki rowerowej i zwykłej codziennej jazdy rowerem. Uczestnicy zebrali się o godzinie 10:00 przy ul. Górnośląskiej 35 przy sklepie Balon-Art. Zarejestrowało się 32 rowerzystów, każdemu z nich wręczyliśmy balon w kształcie serduszka. Balony otrzymaliśmy od sponsora, firmy Balon-Art i tak pięknie przyozdobieni ruszyliśmy ulicami naszego miasta. Wspólnie pokonaliśmy prawie 20 km drogami i ścieżkami rowerowymi Kalisza. Zakończenie rajdu nastąpiło przy siedzibie PTTK W Kaliszu przy ul. Łódzkiej. Na każdego cyklistę czekało smaczne ciasto z piekarni Paraczyńscy S.M. Piekarnia ul. Bolesława Chrobrego 1 w Kaliszu oraz gorąca herbatka i wspaniała kawa. Naszym sponsorom serdecznie dziękujemy i polecamy się na przyszłość  ;)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdu za miłą, zdyscyplinowaną, wspólną jazdę i zapraszamy na nasze kolejne imprezy turystyczne, które będziemy organizować w bieżącym roku.
Podziękowania ślemy również komandorowi rajdu Jarosławowi Karpisiewiczowi, który przygotował trasę rajdu oraz dbał o bezpieczeństwo przejazdu, a kolegom Dawid Zieliński i Marek Glapiński za zabezpieczeni logistyczne.

Tekst: Krzysztof Wydra Weronika Wydra


Zdjęcia: Krzysztof i Weronika Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem