Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

Spotkanie Wigilijne

DSC 1104 wynik

W dniu 18 grudnia 2021 roku w restauracji Polskie Smaki, przy ul. 3-go Maja 10a, o godz. 17.oo, odbyło się Opłatkowe Spotkanie Klubowe. Na spotkanie przybyły 23 osoby związane z naszym klubem. Na wstępie prezes KTR "Cyklista",  Marek Glapiński powitał wszystkich serdecznie i złożył życzenia świąteczne oraz noworoczne. Po czym wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia i przystąpiliśmy do biesiadowania. Uczta wyborna. Dania Polskie wybitnie smaczne, a nie wspomnę o ciasteczkach, niczego nam nie zabrakło. Posiedzieliśmy i bawiliśmy się bardzo wesoło . Tak wesołej, przyjaznej i koleżeńskiej atmosfery nie pamiętają przysłowowi "Starzy Górale", To było nasze ostatnie spotkanie w tak licznym Gronie w tym roku.
Tym, którzy nie mogli uczestniczyć, składamy serdeczne życzenia świąteczne.Niech wam zdrowia nie zabraknie nigdy, ścieżki rowerowe niech prowadzą wasdo celu, a wasze jednośladowe rumaki niech zawsze będą sprawne i nigdy nie przysporzą problemów w trasie.
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Rajd Mikołajkowy

DSC 7507 wynik

Dzisiaj zgodnie z planem imprez na 2021 rok, odbył się ostatni rajd KTR "Cyklista" w tym roku. "Rajd Mikołajów 2021" _ prowadziło dwóch komandorów z naszego klubu. Główny szef rajdu: Jarosław Karpisiewicz i pomocnik Krzysztof Wydra. Celem rajdu było propagowanie turystyki rowerowej oraz aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Kalisza. Trasa rajdu biegła ulicami miasta. Zbiórka uczestników wyznaczona została na godz. 10.30. Miejsce zbiórki _ wejście do Galerii "Amber" Galeria Amber. Wybraliśmy to miejsce, bo przed rozpoczęciem jazdy, postanowiliśmy ucieszyć młodszych mieszkańców miasta, częstując ich słodyczami. Można sobie wyobrazić minę dziecka, które widzi Mikołaja na własne oczy, a jeszcze bardzie cieszy się, gdy widzi dużo Mikołajów, Śnieżynek i Elfów, które witają je miło i wręczają słodycze. Tak dzisiaj było.
Na zbiórkę przyjechało 17 osób, pięknie ubranych i uśmiechniętych. Zaraz po dokonaniu rejestracji na liście obecności, ruszyliśmy do działania. Najpierw odwiedziliśmy Galerię "Amber", a następnie po pięknym, białym puchu, ruszyliśmy w trasę. W trackie jazdy spotykaliśmy się z ludźmi, pozdrawialiśmy się wzajemnie, a wszystkie dzieci otrzymały od nas słodkie upominki. Byliśmy też na Złotym Rogu, gdzie wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, kierował pracami przy budowie Zakątka Mikołaja. Chwilkę potowarzyszyliśmy budowniczym, zrobiliśmy kilka zdjęć i ruszyliśmy w stronę rynku. Na rynku miłe spotkanie w pieskami, które uczą się jak zachować się w grupie. Były również spotkania z dziećmi, zdjęcie przy choince i rozmowy z mieszkańcami Kalisza. Z rynku pojechaliśmy do Calisia One, żeby zrobić wspólne zdjęcia na tle napisu "Kocham Kalisz". Pozostał nam jeszcze jeden punkt, a mianowicie, ciepły poczęstunek w restauracji "Emila" Restauracja Emilia. Do celu dojechaliśmy wszyscy. Przed lokalem przywitała nas uśmiechnięta właścicielka. Najpierw grupowe zdjęcie przed lokalem, a potem na kawkę czas. Była kawka, herbatka i masa ciasteczek, a atmosfera była gorąca. Pogaduszki, wspomnienia, plany i wiele innych tematów. Bardzo zadowoleni, posileni i rozgrzani, złożyliśmy podziękowania Pani właścicielce. tak zakończyliśmy naszą ostatnią klubową przygodę z rowerem w tym roku.
Do siego roku zatem i wszystkiego najlepszego. Zobaczymy się jeszcze z niektórymi na wspólnym wieczorze opłatkowym, a pozostałym życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.
Pamiętajcie, że zapraszamy Was do wspólnej jazdy. Będzie nam bardzo miło. Obserwujcie nasz profil na FB i stronę internetową, tam będą odpowiednio wcześnie zapowiedzi naszych rajdów.
                                              Pozdrawiamy serdecznie !

Tekst: Krzysztof Wydra
 

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Rajd Niepodległości

DSC 7319 wynikRajd Niepodległości zorganizowany przez nasz klub prowadziło dwóch komandorów: Jarosłw Karpisiewicz i Dawid Zieliński.
Spotkanie uczestników odbyło się pred ratuszem, stawiło się 25 cyklistów z Kalisza, Gołuchowa, i innych okolicznych miejscowości.Trasa wiodła kluczowymi miejscami związanymiz odzyskaniem niepodległosci przez Polskę.                Odwiedziliśmy i odaliśmy honory w kazdym miejscu, które zaplanowano w marszrucie. Przy pomnikach, obeliskach, i tablicach pamiątkowych zapaliliśmy znicze, oddaliśmy honory i wykonaliśmy salwę honorową z bezpiecznej broni kapiszonowej. Uczestnicy rajdu zapoznali się z historią odwiedzanych miejsc. Atmosfera była miła , sympatyczna, wesoła i bezpieczna. Wszyscy uśmiechnięci i szcześliwi jak przystało naświętowanie tak wspaniałej rocznicy.
W trakcie nie zaistniała żadna nie przyjemna sytuacja a także usterka sprzętu. Pokonaliśmy wspólnie ok 50 km. Dziękujemy uczestnikom  oraz organizatorom  za miłą i bezpieczną jazdę. Zapraszamy na kolejne rajdy. Najbliższy rajd to: Rajd Mikołajkowy. Szczegóły będą opublikowane w odpowiednim czasie.
Ku chwale Ojczyzny !
 
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Majkowska Pyra

IMG 0096 wynik

Jesień kojarzy nam się z wykopkami i pieczonymi w ogniskach ziemniakami. Już od kilku lat Klub Turystyki Rowerowej organizuje Rajd Majkowska Pyra. Co prawda nie bierzemy udziału w zbiorze ziemniaków i paleniu ognisk, ale rozgrzewamy się jadąc na dwóch kółkach. Podobnie było i tej jesieni. Rankiem 9 października wyruszyliśmy sprzed budynku biblioteki na Majkowie w dość licznej grupie w kierunku Borkowa Starego, było słonecznie, ale z każdym kilometrem coraz bardziej zmagał się z nami wiatr. Pierwszy postój w Tykadłowie, dalej wśród pól do Stawiszyna, tutaj kolejny odpoczynek i przez Piątek Wielki, Blizanów , Tursko i Zagorzyn zatoczyliśmy koło by wrócić do Kalisza. Zakończenie rajdu miało miejsce na Majkowie, na terenie ogródków działkowych. Były gotowane na parze ziemniaki, mimo, że  nie z ogniska to po przejechaniu 4.. kilometrów smakowały wyśmienicie. Posiłek w zaciszu i na słoneczku był okazją do podzielenia się wrażeniami z trasy.   
 
Tekst: Marek Glapiński


Zdjęcia: Marek Glapiński

Rajd Osiedlowy

20210925 103358 wynik


Z inicjatywy Rady Osiedla Asnyka, klubu osiedlowego ,,Błaszak,, przy naszej wspópracy cyklistów udało się pokręcić 30 km ścieżkami rowerowymi oraz pobocznymi ulicami Kalisza i okolic. Odwiedziliśmy cmentarz ukraiński, warto wspomnieć iż zabytkowa metropolita uznawana jest za jedną z największych tego typu obiektów w Polsce.
Przejeżdżając obok tablicy upamiętniającej pierwszego poległego powstańca powstania wielkopolskiego, zrobiliśmy sobie grupowe pamiątkowe zdjęcie. Objeżdżając Kalisz wjechaliśmy do Parku Miejskiego aby przejechać się po odnowionym wale przeciwpowodziowym, służącym mieszkańcom jako pas pieszo-rowerowy. Dojeżdżając na
metę rajdu, gdzie znajduje się ,,klub osiedlowy Blaszak,,  czekały na nas gorące napoje oraz ciepła kiełbasa ufundowana przez Radę Osiedla. Dziękuję obecnym za uczestnictwo oraz spokojną jazdę dla zdrowia. Dziękujemy Straży Miejskiej czuwającej nad naszym bezpieczeństwem. W maju 2022r. planujemy powtórzyć przejażdżkę.
Pamiętajcie, że ruch na swierzym powietrzu zawsze mile widziany...
 
Tekst: Dawid Zieliński

Zdjęcia : Dawid Zieliński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem