Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Śrem z Siodełka Roweru

DSCN1700 wynikKlub Turystyki Rowerowej WARCIANIE w dniach 22-24.09 po raz trzeci zorganizował rajd pt „Śrem z Siodełka Roweru” w którym udział wzięli również i kaliscy rowerzyści.
Dwór „Andrzejówka” w Mechlinie dla 50 osób był miejscem kwaterunku i bazą wypadową na najbliższe dni

I dzień
Po dotarciu na miejsce nastąpił desant rowerowy, oficjalne przywitanie wszystkich uczestników przez komandora Włodka Bobrowskiego i wyjazd do Śremu. W tamtejszej Bibliotece Publicznej, dyrektor Jerzy Kondras oprowadzał oraz opowiadał nam o tej placówce i o tym mieście.
Wieczorny powrót na pokoje oraz zgrupowanie przy ognisku było zwieńczeniem pierwszego dnia pobytu.

II dzień
Sobotnia trasa poprowadzona była przez Zaniemyśl, Polwicę (dwór) i Kórnik
w którym znajduje się pomnik Wisławy Szymborskiej. Urodzona w tym mieście noblistka od kilka lat posiada swoją ławeczkę przy promenadzie nad jeziorem Kórnickim.
Następnym punktem, który na wszystkich zrobił oszałamiające zdziwienie to Borówiec i znajdująca się tam makieta kolejowa. ( borowiecmakieta.pl/ )

Czytaj więcej...

SWR "Pola Lednickie"

DSCN0470 wynik Na wzór czerwcowego Spotkania Młodych, także i ludzie starsi tradycyjnie już w pierwszą sobotę września (02.09) z całego kraju przybyli na Pola Lednickie. Do tej grupy seniorów postanowili dołączyć również rowerzyści z grodu nad Prosną. Mimo, że średnia wieku cyklistów oscylowała w granicach 45 lat to jednak nie przeszkadzało nikomu aby tu skierować swoje jednoślady.
Główne uroczystości planowane tam były dopiero na godziny południowe, dlatego towarzystwo rowerowe najpierw busem z Kalisza podjechało do oddalonego tylko 20 km od tego miejsca Gniezna .
 W pierwszej stolicy Polski głównym punktem do zwiedzenia oczywiście był najcenniejszy zabytek tego miasta, czyli katedra wzniesiona na Wzgórzu Lecha.

Czytaj więcej...

Bornholm 2017

Medal  Bornholm wynik    
BORNHOLM- Duńska wyspa na morzu Bałtyckim mimo niewielkiej powierzchni posiada bardzo wiele interesujących miejsc, które warto zobaczyć najlepiej z perspektywy siodełka roweru.
Wybudowano tu swego czasu kolej żelazną, teraz rozebrano tory a nasyp wykorzystano pod budowę ścieżek rowerowych nazywanych tutaj CYKELVEJ. Bardzo szczegółowe oznakowanie skrzyżowań informuje turystę o numerze drogi, kierunku miejscowości i ilości km do celu . Wytyczonych jest 230 km dróg leśnych lub asfaltowych a użytkownik jednośladu wszędzie traktowany jest tutaj z respektem i uśmiechem mając często do dyspozycji wydzielony pas jezdni.
      Od dnia 25-31.07 towarzystwo z Kalisza i kilku miast z wielkopolski postanowiło zaliczyć ten „Raj dla Rowerzystów”.

 I Dzień
  Dwa busy z przyczepami musiały przejechać 600 km aż na Rugię w Niemczech gdzie w tamtejszym Sassnitz  znajduje się port z kursującymi promami na Bornholm.  Jeden (duży) zestaw pozostał na płatnym parkingu przy porcie, a drugi (mały) popłynął z nami .
(Z Polski również na tę wyspę wypływa katamaran „Jantar” zwany także „żygownikiem”, ale zabiera tylko 200 cyklistów i ich jednoślady. W razie większego wiatru rejsy te są odwoływane a wtedy pasażerowie mają dylemat : „co dalej ?”)
   Po dojechaniu do Sassnitz i rozpakowaniu całego majdanu posiadaliśmy jeszcze spory bufor czasowy do wypłynięcia statku. Mimo kapryśnej pogody kilkoro uczestników postanowiło zwiedzić to miasto z cumującym UBOT-em jako muzeum i latarnią morską.

Czytaj więcej...

"Dni Karpia"- Moja Wola

"Hajstra" to potoczna nazwa bociana czarnego, który prowadzi skryty tryb życia, w lesie z dala od osiedli ludzkich.

09.09.2017 r odbył się kolejny IV RAJD HAJSTRA w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. W tegorocznym rajdzie wzięło udział 202 zawodników, których niewątpliwie zachęciła piękna, słoneczna pogoda. Dla rowerzystów przygotowano dwie trasy rowerowe: 37 km i 16 km. w których wzięło udział 177 rowerzystów.

Z naszej grupy KTK "CYKLISTA" KALISZ kilku śmiałków wystartowało na dystansie 37 km. gdzie kolega Karol Abel, który niewątpliwie na mecie rajdu zająłby czołowe miejsce, udzielając pomocy innemu rowerzyście, który miał awarię swojego sprzętu przyjechał na końcu peletonu. Jury doceniło ten wspaniały gest i uchonorowało naszego klubowego kolegę nagrodą fair play przy ogromnych brawach wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie rajdu jak co roku odbyło się losowanie nagród i jak co roku każdy uczestnik imprezy otrzymał upominek. Jako że nasza grupa miała do pokonania najdłuższy dystans na drogę powrotną co byśmy nie umarli z głodu obdarowano nas każdego z osobna karpiem, dziką kaczką i naburmuszonym indorem. {#laugh}{#wink}{#tongue}

Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom za udział w rajdzie. Szczególne podziękowania dla odważnych przedstawicieli miasta i gminy Stawiszyn: Z-c Burmistrza Grzegorzowi Kaczmarkowi i koledze Adamowi Jaworskiemu.

Zapraszam za rok. I życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

- Jacol 

Tekst: Jacek Szczepański

Zdjęcia: Izabela Szymczak

V Rajd Mikołajów

IMG 0469 wynikW niedzielę, 03 grudnia KTK „CYKLISTA” w Kaliszu zorganizował  imprezę w której 60 uczestników naśladowało św. Mikołaja.
    Niestety, lecz w tym zaprzęgu sanie i renifery zastąpiły ozdobione rowery. Dołączyć  do parady mógł każdy, a miejscem zbiórki był Decathlon przed którym „czerwone ludziki” otrzymywali drobne gadżety. Zanim jednak konwój opuścił parking, wszyscy klienci w tym markecie częstowani byli waflami Grześkami ufundowanymi przez firmę Colian .
      Główny „Mikołaj” Jarek barwny orszak prowadził ulicami miasta gdzie przygotowane były miejsca z konkursami polegającymi na poszukiwaniu pochowanych karteczek z wizerunkiem Mikołaja. Takimi miejscami w Kaliszu był parking Toyoty Mikołajczak i supermarketu Lidl  oraz posesja sklepu rowerowego D5 gdzie wszystkie damskie „śnieżynki” od gospodarza Michała otrzymały  niespodzianki.
     Odczucie niezwykłego ciepła przez mieszkańców miasta i kierowców aut było miłym akcentem podczas tego przejazdu. Na postojach robione były wspólne zdjęcia , a uśmiechy dzieci po otrzymaniu słodkości dawały nam niesamowitą frajdę .
 W restauracji Emilia była meta rajdu z konkursami i poczęstunkiem przygotowanym przez właścicieli lokalu .          
      Był to ostatni rajd w tym roku figurujący w kalendarzu klubu  „Cyklistów” .  

Tekst: Jarosław  Karpisiewicz

Zdjęcia: Dominika Muszalska

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem