Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Odznaki

Odznaki turystyczne

Odznaki turystyki kwalifikowanej oraz odznaki regionalne już od bardzo wielu lat są nieodzownym elementem turystyki, będąc dla niektórych nierozerwalnie związanymi z jej uprawianiem. Ich liczba z roku na rok rośnie, stawiając coraz to nowsze wyzwania zainteresowanym nimi turystom. Część odznak dotyczy konkretnych dziedzin turystyki, podczas gdy inne mogą być zdobywane w dowolny sposób. Na naszej stronie publikujemy regulaminy jedynie pojedynczych odznak, głównie tych najbardziej związanych z turystyką rowerową lub naszym regionem. Znacznie więcej można znaleźć w Internecie, m.in. na stronie www.msw-pttk.org.pl

Zdobywanie i weryfikacja odznak

Zdobywanie odznak w uproszczeniu składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszy to oczywiście zbieranie punktów lub – bardziej fachowo – wyrabianie normy na odznakę. Polega to najczęściej na odbyciu określonej liczby wycieczek i/lub zwiedzeniu wymaganej liczby obiektów oraz udokumentowaniu tego we wskazany w regulaminie sposób – najczęściej przez pieczątkę lub zdjęcie na tle obiektu.
Etap drugi to weryfikacja, czyli przedstawienie weryfikatorowi dowodów na spełnienie stawianych na daną odznakę wymagań. List miejsc weryfikacji należy każdorazowo szukać w regulaminach odznak.

Decyzją Zarządu Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego do weryfikacji odznak upoważnionych jest m.in. 4 członków Klubu Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu. Są to:

  • Roman Olek – Honorowy Przodownik Turystyki Kolarskiej
  • Krystyna Glapińska – Przodownik Turystyki Kolarskiej
  • Marek Glapiński – Przodownik Turystyki Kolarskiej
  • Bartosz Spychalski – Przodownik Turystyki Kolarskiej

Odznaki, które można u tych osób weryfikować, to:

Wybrane regulaminy odznak

Odznaki krajowe:

Odznaki lokalne:


Więcej odznak...


UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem