Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

Odznaki

Odznaki turystyczne

Odznaki turystyki kwalifikowanej oraz odznaki regionalne już od bardzo wielu lat są nieodzownym elementem turystyki, będąc dla niektórych nierozerwalnie związanymi z jej uprawianiem. Ich liczba z roku na rok rośnie, stawiając coraz to nowsze wyzwania zainteresowanym nimi turystom. Część odznak dotyczy konkretnych dziedzin turystyki, podczas gdy inne mogą być zdobywane w dowolny sposób. Na naszej stronie publikujemy regulaminy jedynie pojedynczych odznak, głównie tych najbardziej związanych z turystyką rowerową lub naszym regionem. Znacznie więcej można znaleźć w Internecie, m.in. na stronie www.msw-pttk.org.pl

Zdobywanie i weryfikacja odznak

Zdobywanie odznak w uproszczeniu składa się z dwóch głównych etapów. Pierwszy to oczywiście zbieranie punktów lub – bardziej fachowo – wyrabianie normy na odznakę. Polega to najczęściej na odbyciu określonej liczby wycieczek i/lub zwiedzeniu wymaganej liczby obiektów oraz udokumentowaniu tego we wskazany w regulaminie sposób – najczęściej przez pieczątkę lub zdjęcie na tle obiektu.
Etap drugi to weryfikacja, czyli przedstawienie weryfikatorowi dowodów na spełnienie stawianych na daną odznakę wymagań. List miejsc weryfikacji należy każdorazowo szukać w regulaminach odznak.

Decyzją Zarządu Kaliskiego Oddziału PTTK im. Stanisława Graevego do weryfikacji odznak upoważnionych jest m.in. 4 członków Klubu Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu. Są to:

  • Roman Olek – Honorowy Przodownik Turystyki Kolarskiej
  • Krystyna Glapińska – Przodownik Turystyki Kolarskiej
  • Marek Glapiński – Przodownik Turystyki Kolarskiej
  • Bartosz Spychalski – Przodownik Turystyki Kolarskiej

Odznaki, które można u tych osób weryfikować, to:

Wybrane regulaminy odznak

Odznaki krajowe:

Odznaki lokalne:


Więcej odznak...


UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem