Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

Z duchem Napoleona

                                         Klub Turystyki Kolarskiej"Cyklista" w Kaliszu
                                             przy Kaliskim Oddziale PTTK im Gravego
                                                                     INFORMUJE
 
                                                    Nocny Rajd " Z duchem Napoleona"
                                              Odbędzie się  w dniu 21 Października 2016 r
   
                           

                            Zbiórka uczestników o godz 18.00 Aqapark w Kaliszu przy ulicy Sportowej 10

                                                                      Trasa Rajdu :

                                            Kalisz - Opatówek - Koźminek - Nakwasin - Kalisz
                                               
                                                               Długośc Trasy ok 45 km

                                           Prędkość jazdy ok 17km/h . Drogi głównie asfaltowe.
                                                
                                                      Komandor rajdu : Bogdan Pacześny

                                                                     ZAPRASZAMY
 

INOOSTRO 2016

INOOSTRO 20168 października o godz. 9.00 z lasu w miejscowości Bagatela wystartuje kolejna edycja gry terenowej INOOSTRO, organizowanej przez PTTK w Ostrowie Wielkopolskim.

W imprezie mogą wziąć udział drużyny (2/3-osobowe) oraz turyści indywidualni. Trasy wytyczone zostały dla pieszych (8,5 km), miłośników nordic walkingu (ok. 6 km) oraz oczywiście rowerzystów (15 km). Gra będzie miała charakter imprezy na orientację, czyli polegać będzie na odnalezieniu punktów kontrolnych oraz wykonaniu kilku zadań specjalnych związanych z orientacją w terenie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 października. Wszystkie szczegóły poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

Majkowska Pyra

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Rajd rowerowy

"M A J K O W S K A   P Y R A"

odbędzie się w dniu 1 października 2016 r.

Zbiórka uczestników o godz. 8:30 na parkingu przy Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu (ul. Tuwima 10)

Trasa rajdu:
KALISZ - Borków Stary - Tykadłów - Stawiszyn - Lipe - Blizanów - Rychnów - Pamięcin - KALISZ
Długość trasy: ok. 50 km

Prędkość jazdy ok. 17 km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre odcinki piaszczyste.


Uwaga! Podczas rajdu będzie istaniała możliwość potwierdzenia obiektów na odznakę
Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, ustanowionej przez Zarząd Powiatu Kaliskiego.
Będą do kolejne kościoły, które osoby posiadające odznakę w stopniu brązowym zdobytą podczas ostatniego rajdu
organizowanego przez Starostwo Powiatowe będą mogły zaliczyć na stopień srebrny.
Stopień złoty odznaki będzie można zdobyć m.in. podczas rajdu 12 listopada.

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y

Night Skating Kalisz

Już za 2 dni (24 września) o godz. 19.00 z parkingu kaliskiego  Night Skating KaliszAquaparku wystartuje kolejna edycja Night Skating Kalisz, organizowana przez Fundację "Z godnością", Stowarzyszenie Rolki Kalisz oraz Urząd Miasta Kalisza. Chociaż impeza adresowana jest przede wszystkim do miłośników ośmiu kółek, zaproszeni na nią zostali również użytkownicy jedynie dwóch, ale nieco większych face wink Dla pierwszych osób, które stawią się na miejscu zbiórki, organizatorzy przewidzieli upominki.

Wszystkie szczegóły dot. imprezy można znaleźc na facebook'u: tutaj.

W barwach jesieni

rajd rowerowy ivZapraszam na IV i jednocześnie ostatni w tym roku Rodzinny Rajd Rowerowy "W barwach jesieni" organizowany przez Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie 25 września. Tak jak podczas poprzednich rajdów, będzie sympatycznie i wesolutko, a i kociołek będzie na nas nasz czekał pełny. Trasa rajdu: Stawiszyn - Zbiersk Kolonia. Dla osób zainteresowanych wspólnym przejazdem zbiórka w Kaliszu koło Domku Parkowego o godz. 13.00. Do pokonania będziemy mieli w sumie ok. 55 km.

Więcej o samym rajdzie przeczytać można na stronie organizatora: tutaj.

Jacek Szczepański

Lusowo 2016

W dniach od 8 do 9 października odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty już Ogólnopolski Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa, organizowany przez Oddział PTTK Pracowników Kolejowych w Poznaniu.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli m.in. materiały promocyjne, 2 znaczki pamiątkowe, posiłek na mecie, opieką przewodnicką i możliwość udziału w konkursach, jak również kilka różnych tras rajdowych oraz możliwość wzięcia udziału w rajdzie na trasie dowolnej.

Zapisy przyjmowane są do dnia 30 września. Wszystkie szczegóły: tutaj.

Brzeziny

Jacek Szczepański zaprasza na 17 września na przejażdżkę rowerową nad brzezińskie stawy. Bardzo malownicza trasa liczyć będzie ok. 70 km. Do Brzezin grupa pojedzie przez Gostyczynę, Ołobok i Kakawę. W drodze powrotnej zaś przez Zajączki Bankowe, Skrzatki, Saczyn i Chełmce. Zbiórka o godz. 9.00 koło Galerii Amber.

Kalisz świeci przykładem

Kalisz świeci przykładem17 września odbędzie się II Rajd Rolkowo-Rowerowy "Kalisz świeci przykładem", organizowany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz Urząd Miasta Kalisza. Start o godz. 19.30 z parkingu przy Aquaparku. Pierwszych 200 rowerzystów i rolkarzy, którzy stawią się na miejscu zbiórki, otrzyma od organizatorów kamizelki odblaskowe. Na mecie rajdu, na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, przewidziane jest ognisko z kiełbaskami.

Otwarcie wystawy

WystawaW dniu 12 września o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kaliszu odbędzie się otwarcie kolejnej już wystawy naszego klubowicza Bogusława Monczyńskiego. Tym razem przedstawiony zostanie zbiór odznak i Znaczków Turystycznych.

III Rodzinny Rajd HAJSTRA "Trasami lasów rychtalskich"

Dolina BaryczyW dniu 3 września 2016 r. (zmiana w kalendarzu klubowym) odbędzie się III Rodzinny Rajd HAJSTRA "Trasami lasów rychtalskich".

Jeśli chcecie spędzić czas aktywnie wśród przepięknej panoramy Doliny Baryczy, Obszarów Natura 2000 i Kompleksu Promocyjnego Lasów Rychtalskich, to ten rajd jest skonstruowany dla Was. Będzie ciepły posiłek, pamiątki z imprezy, konkursy z nagrodami (do wygrania między innymi rower), zabawy edukacyjne, prezentacja leśnictwa i gospodarki leśnej oraz szkolenie dotyczące zasad ruchu drogowego.

Zbiórka koło Galerii Amber o godz. 7.00, skąd nastąpi wyjazd do stanicy Biały Daniel w miejscowości Moja Wola koło Sośni. Uwaga: do przejechania mamy w sumie około 140 km.

Chętnych wrażeń i dobrej zabawy proszę o potwierdzenie obecności do 27.08.2016 r. pod numerem 698-567-787 (wymóg organizatora rajdu).

Jacek Szczepański

IX Krotoszyńska Setka Rowerowa

IX Krotoszyńska Setka RowerowaWielki krokami zbliża się IX Krotoszyńska Setka Rowerowa, która w tym roku odbędzie się 17 września, (więcej o niej: tutaj). Osoby, które są zainteresowane wspólnym przejazdem z Kalisz, po zapisanij się na rajd proszone są o kontakt z Markiem Glapińskim: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Objazd Dożynkowy Powiatu Kaliskiego

Objazd dożynkowyW dniu 28 sierpnia już po raz siedemnasty wystartuje Objazd Dożynkowy Powiatu Kaliskiego. Mierząca 165 km trasa została podzielona na 12 stacji. Tradycyjnie już organizatorem objazdu jest Starostwo Powiatowe w Kaliszu pod przewodnictwem Bronisława Krakusa. Szczegóły poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

Nowy termin rajdu do Murowańca

Murowaniec 2016Po odwołanym w czerwcu rajdzie do Murowańca, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej, znany jest już nowy jego termin – rajd odbędzie się 10 września.

Trasa: Kalisz - Zduny - Tłokinia Kościelna - Zborów - Krzyżówki - Murowaniec (45,5km) - przejazd wokół zbiornika
Zgłoszenia należy przekazywać adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numerem 62 50 14 306 w terminie do 8 września. Wpisowe: 10 zł (pobierane będzie przed wyjazdem w dniu rajdu).
Szczegóły znaleźć można na stronie organizatora: tutaj.


II Rajd Rowerowy im. Ireneusza Mowczana

27 sierpnia odbędzie się II edycja Rajdu Rowerowego im. Ireneusza Mowczana, którego organizatorem jest Fundacja Przyjaciel im. Ireneusza Mowczana oraz Moose Production. Zapisy będzie przyjmowane pod numerem telefonu 533 348 104 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
II Rajd Rowerowy im. Ireneusza Mowczana II Rajd Rowerowy im. Ireneusza Mowczana

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem