Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Zaproszenie do Stawiszyna

ospstawiszyn wynikPrzyjaciel naszego klubu Grzegorz Kaczmarek Burmistrz Stawiszyna
zaprasza nas na kolejny rodzinny rajd.                                          Tym razem jest to, XXV Rodzinny
Rajd "Razem z OSP". Szczegóły na dołączonym plakacie.

Zachęcamy do wspólnej jazdy z przyjaciółmi ze Stawiszyna !

Rywalizacja Rowerowa Stolica Polski

Rowerowa Stolica Polski 2021 wynik

W tym roku Miasto Kalisz nie włączył się w rywalizację Rowerowa Stolica Polski. Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista " w Kaliszu postanowił  że w tegorocznej edycji wspomoże w rywakizacji Miasto Gniezno. Rywalizacja potrwa przez cały miesiąc czerwiec.
Najaktywniejsi klubowicze,  po zakończeniu akcji  i podsumowaniu przejechanych kilometrów zostaną przez klub nagrodzeni.

 Aby dołączyć do rywalizacji , należy zainstalować bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski. Po zainstalowaniu aplikacji, należy założyć w niej konto. Można to zrobić na dwa sposoby – za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym Facebook albo poprzez formularz rejestracyjny. Można wybrać czy korzystać będziemy z pełnej formy aplikacji, czy przystąpimy jedynie do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Następnie należy wpisać swoje dane.  Kolejnym krokiem jest wybór dyscyplin sportu – wybieramy „ jazda na rowerze ” – oraz potwierdzenie regulaminu. Potem rowerzysta wybiera miasto Gniezno, dla którego kręcić będzie kilometry, wybiera grupę ogólną, a następnie grupę KTR "Cyklista" w Kaliszu. W zakładce RYWALIZACJE wybieramy ROWEROWA STOLICA POLSKI 2021.

Mając już zainstalowaną aplikację i zarejestrowane konto, jesteśmy gotowi do rywalizacji. Teraz wystarczy już tylko wsiąść na rower, włączyć aplikację, w menu głównym wybrać zakładkę TWOJA AKTYWNOŚĆ, potwierdzić zielonym przyciskiem START i w drogę!

Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz. Patronat honorowy nad nią objęła Polska Organizacja Turystyczna. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl .
 

                             Zapraszamy do udziału w rywalizacji  o Rowerową Stolicę Polski  " Kręcimy dla Gniezna"

V Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołow Drewnianych

starostwo wynikUwaga cykliści KTR "Cyklista" specjalnie dla nas, rajd został przełożony, a wszystko to z powodu tego, że w niedzielę 23 maja jedziemy szlakiem dawnej granicy zaborów. Mamy nadzieję, że docenicie ten gest.

Pamiętajcie, że 30 maja liczymy na Was i wiemy, walnie stawicie się przed budynkiem Starostwa o godz.9.oo

Szczegóły i zapisy w ogłoszeniu.

Liczymy na Was !

Spotkanie klubowe

Logo KTR Cyklista2W dniu 28 maja (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie kaliskiego PTTK przy ulicy
Łódzkiej 29a odbędzie się zebranie klubowe.
W programie m.in sprawozdanie  za rok ubiegły oraz omówienie spraw bieżących klubu.
Przypominamy o zabranie maseczek dla zachowania obowiązujących zaleceń sanitarnych.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz osoby, które chcą wstąpić do klubu.

"Szlakiem granicy zaborów'

zabory wynik

Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym  "Szlakiem granicy zaborów" organizowany przez Klub Turystyki Rowerower "Cyklista" w Kaliszu.
Rajd odbędzie się w niedzielę 23 maja 2021r. Celem rajdu jest przejażdżka rowerami  w pobliżu miejsc , w których w latach 1815 -1918 przebiegała granica Prusko - Rosyjska.

Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na parkingu przy dworcu PKP (ul: dworcowa)
Trasa rajdu: Kalisz - Nowe Skalmierzyce - Żydowo - Grabów/nad Prosną - Ostrów Kaliski - Brzeziny - Zajączki - Takomyśle - Szałe - Kalisz  około 90 km
Prędkośc jazdy dostosowane do uczestników. Obowiązuje reżim sanitarny związany związany z pandemią Covid_19.
Zapisy na rajd odbędą się w miejscu zbiórki .Proszę zaopatrzyć się w odpowiednią ilość napoi oraz żywności. Dzień rajdu, to święto kościelne i prawdopodobnie większość sklepów będzie zamknięta.
Komandorem rajdu: Krzysztof Wydra.

VII Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze"

V Rodzinny Rajd Rowerowy Z przedszkolakiem na rowerzeW dniu 22 maja (sobota) odbędzie się kolejna, siódma już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś". Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w poprzednich latach, zachęcamy dzieci do nauczenia się piosenki, wierszyka lub przygotowania pracy plastycznej związanej z jazdą na rowerze. Prezentacje (i rozdanie związanych z nimi upominków face smile ) odbędą się na mecie.
Wszystkie dzieci zachęcamy także do zabrania ze sobą dzienniczków wycieczek (mogą to być również przeznaczone na ten cel notesy), w których będą zbierać potwierdzenia swoich wycieczek. Na mecie dostępna będzie specjalna rajdowa pieczątka, którą będzie można udokumentować uczestnictwo w rajdzie. Dzienniczek będzie dla nich nie tylko miłą pamiątką, ale też pozwoli na zdobycie dziecięcych odznak turystycznych. Więcej informacji na ich temat podczas rajdu.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w przedszkolu Pluszowy Miś.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane, jednak zgłoszenie swojego udziału znacząco ułatwi prace związane z organizacją rajdu.

Uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania obowiązującego reżimu sanitarnego związanego z sytuacją epidemiczną.

W oczekiwaniu na rajd zachęcamy zaś do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć z poprzedniej edycji: tutaj.  
•    regulamin rajdu

Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Micłałków i okolice"

Michalkow1 wynikKlub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w rajdzie " Michałków i okolice" z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe który odbędzie się 15.05.2021r.

Zbiórka uczestników: o godzinie 9.00 przy kościele p.w Michała Archanioła (ul: Dobrzecka)
Trasa rajdu: Kalisz - Bikupice - Droszew - Michałków - Piaski - Bagatela - Bikupice Ołoboczne - Śliwniki - Kalisz. ok 55 km

Prędkość jazdy 17- 20 km/h. Drogi głównie, asfaltowe, nie które odcinki piaszczyste
Komandorem rajdu Marek Glapiński.

"Majowe Rowerowanie"

Logo KTR Cyklista2KTR "Cyklista" w Kaliszu zaprasza wszystkich chętnych do udziału w  Rajdzie, który odędzie się w dniu 01.05.2021r.

Zbiórka uczestników:  Baszta Dorotka Plac Jana Pawła II o godzinie 10.00
Trasa rajdu: Kalisz - Szałe - Opatówek - Tłokinia Kościelna - Skarszewek - Kokanin - Piotrów - Kuchary  - Borczysko - Kościelna Wieś - Kalisz   ok 45 km.
Prędkośc jazdy ok 17-20 km/h
Komandorem rajdu: Marek Glapiński

Drodzy Rowerzyści!

627cccae802b8778axx21978636a wynikZe względu na panujące aktualnie zagrożenie epidemiczne, dla naszego wspólnego dobra jesteśmy zmuszeni odwołać XVII Rajd Papieski który miał się odbyć 18 kwietnia.

Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości , do zobaczenia na szlaku już w maju.

Komandor rajdu.

Wesołych Świąt!

wielkanoc2021 wynikNiech czas wielkanocy utrzyma nasze marzenia w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności i niech symbol  boskiego odrodzenia był i będzie dla nas celem do  spełnienia.

                                           Wesołych Świąt!
                                życzy Zarząd "KTR" Cyklista w Kaliszu

61 Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej

Logo KTR Cyklista2Zapraszamy do Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK, który odbędzie się w Krasiczynie od 29 maja do 6 czerwca 2021r. Organizatorem zlotu jest Oddział Zakładowy PTTK przy PKN Orlen S.A w Płocku - Klub Turystyki Kolarskiej PTTK " Beneqteam" w Płocku. Podczas zlotu zostanie zorganizowany kura na Przodownika Turystyki Kolarskiej PTTK.
Spotkajmy się " Razem ale osobno"
Regulamin zlotu i karty zgłoszenia w poniszym linku:
https://drive.google.com/.../1CoEsak3IgkznU5Rd2tJ.../view...

                                   ZAPRASZAMY !!

Z okazji dnia Kobiet

dzienkobiet wynik"Kobieta ma tyle siły, że zadziwia mężczyzn.....Dźwiga ciężar losu, rozwiązuje problemy, jest pełna miłości, radości i mądrości. Uśmiecha się jak chce krzyczeć, śpiewa gdy chce się jej płakać, płacze gdy się cieszy i śmieje gdy się boi. Jej miłośc jest potężna. Jedyna nieszłuszna w Niej rzecz to, że często zapomina ile jest warta"
 
Najpiękniejsze życzenia od całej męskiej części Klubu, dla tej drugiej, piękniejszej części Klubu, jak też dla wszystkich naszych miłośniczek.

Wszystkiego najlepszego, uśmiechu wesołego!

Walentynki na rowerze

DSC 9893 (2) wynik

Chętnych do wzięcia udziału w walentynkowej przejażdżce rowerowej po Kaliszu i obrzeżach , zapraszamy do kontaktu i zgłaszania się  do kolegów :
Dawid 728530965
Jarek 609030206
Na zakończenie rozgrzejemy się ciepłą kawą/herbatą
 
                                                                     ZAPRASZAMY!

XXIX Finał Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy

wosp

Nasz klubowicz Bogusław Monczyński ma pomysł na rowerową incjatywę związaną z XXIX  Finałem Wielkiej Orkiesty Świątecznej Pomocy która w tym roku odbędzie się 31 stycznia.                                                                     Wszystkich zainteresowanych Bogusław zaprasza do kontaktu pod numer telefonu 605 224 721

Kalendarz imprez na rok 2021


                                   Kalendarz imprez rowerowych
                      organizowanych w 2021 r.
  przez Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu

  LP  
 DATA
  NAZWA
   OSOBA ODPOWIEDZIALNA 
1 14 luty
  Walentynki na rowerze
  Dawid Zieliński
2 18 kwietnia
  XVII Rajd Papieski
  Marek Glapiński
3 15 maja
   Sobotnie Wędrówki Rowerowe
            " Michałków i okolice"                    

  Marek Glapiński
4 22 maja
  VII Rodzinny Rajd Rowerowy
" Z Przedszkolakiem na rowerze"
  Bartosz Spychalski
5 23 maja
  Szlakiem granicy zaborów
  Krzysztof Wydra
6 19 -26 czerwca
  XVI Rajd Klubowy
"Suwałki"
(ograniczona ilość  9-11 osób,  o udziale w rajdzie decyduje kolejność zgłoszeń )
  Marek Glapiński, Adam Wojcieszak
7 26 czerwca
  Kościoły dewniane diecezji kaliskiej
  Dawid Zieliński
8 10 lipca
Sobotnie Wędrówki Rowerowe  
"Gołuchów i okolice"
  Józef Goral
9 24 lipca
   Sobotnie Wędrówki Rowerowe  "Dobrzyca"
  Marek Glapiński
10  7 sierpnia
  "Tour de Calisia"
                         Dwunasta setka Cyklisty                          (organizowany wyłącznie dla członków KTR"Cyklista" w Kaliszu)
  Marek Glapiński, Robert Skonieczny
11 25-29 sierpnia Dookoła Zalewu Szczecińskiego
(ograniczona ilośc 9 -11 osób, o udziale w rajdzie w rajdzie decyduje kolejnośc zgłoszeń)
Marek Glapiński, Adam Wojcieszak
12 9 października
  "Majkowska Pyra"   Marek Glapiński
Anna Lisewska
13 11 listopada
   Rajd niepodległości
"Bydgoszcz i okolice"
(ograniczona ilośc osób , o udziale w radzie decyduje kolejnośc zgłoszeń)
  Józef Goral
14 5 grudnia Rajd Mikołajkowy   Dawid Zieliński
  Powyższy kalendarz zawiera jedynie rajdy planowane z dużym wyprzedzeniem i nie obejmuje rajdów organizowanych bardziej spontanicznie. Zapowiedzi rajdów będą na bieżąco umieszczane w zakładce ZAPOWIEDZI.

Uwaga: Z powodu panującej epidemii planowane rajdy będą realizowane według ściśle rozporządzeń rządu.


Szczegółowe informacje dotyczące rajdów dostępne będą na ok. 2 tygodnie przed daną imprezą:
• na stronie internetowej www.cyklista.kalisz.pl,
• w biurze Kaliskiego Oddziału PTTK (ul. Targowa 2).

Rajdy mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział wszyscy zainteresowani rowerzyści
po spełnieniu wymogów regulaminowych.
Uczestnik nie musi być zrzeszony w Klubie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem