Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

Rajd Niepodległości

IMG 20191111 175144 wynik

 Ze względu na obecny stan epidemii , jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowany Rajd Niepodległości.

Kalendarz imprez na rok 2020

Logo KTR Cyklista2W związku z koniecznością podania listy przyszłorocznych klubowych rajdów do informatorów i kalendarzy wydawanych przez zewnętrzne organizacje, klubowicze zaintereowani przeprowadzeniem w następnym roku rajdów rowerowych proszeni są o przesłanie swoich propozycji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 693 172 112.
Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 14 listopada 2020r.

Spotkanie klubowe

Logo KTR Cyklista2Uwaga klubowicze, zebranie członków klubu KTR "Cyklista" w Kaliszu, przewidziane na dzień 23 października (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie kaliskiego PTTK przy ulicy Łódzkiej 29a, w trosce o nasze wspólne zdrowie, decyzją zarządu klubu, zostaje odwołane. Termin przyszłego zebrania w tej chwili nie jest określony i zależy od stanu walki z wirusem. Jeśli sytuacja w kraju poprawi się na tyle, żeby spotkać się bezpiecznie, to ustalimy termin zebrania.


Z pozdrowieniami,
Zarząd KTR "Cyklista" w Kaliszu.

Uważajcie na siebie i swoich bliskich !!!

Spotkanie Klubowe

Logo KTR Cyklista2W dniu 23 października (piątek) o godzinie 18.00 w siedzibie kaliskiego PTTK przy ulicy Łódzkiej 29a odbędzie się spotkanie klubowe. W programie propozycje kalendarza imprez na rok 2021 i  omówienie bieżących spraw klubowych                                                              Przypominamy o zabraniu ze sobą maseczek dla zachowania obowiązujących zaleceń sanitarnych.
Na spotkanie zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz osoby, które chcą wstąpić do klubu.

XVI Kolarski Rajd Papieski

XVI 1 wynikOdział PTTK Pleszew zaprasza 18.10.2020 r. na XVI KOLARSKI RAJD PAPIESKI.

Msza św w intencji uczestników odprawiona zostanie  w kaplicy p.w. św Józefa w Taczanowie Drugim o godzinie 13.00

Zakończenie rajdu w Taczanowie Drugim - Wigwam
Meta czynna od godz 13.30
Osoby zainteresowane znaczkiem rajdowym , posiłkiem na mecie proszone są o zgłoszenie swojego udziału w rajdzie bezpośrednio komandorowi rajdu w Pleszewie z  Krzysztofem Hoffmannem  tel  793 952 617 do dnia 9 października.

Wysokośc opłaty na rzecz samorealizacji imprezy:
Dzieci i młodzież do lat 18-stu oraz członkowie PTTK 10 zł
Pozostali 12 zł

Zbiórka uczestników z Kalisza o godz 9.00 przy pomniku Jana Pawła II (pl. św Józefa)
Trasa rajdu z Kalisza: Kalisz - Droszew - Górzno - Bieganin - Bronów -Taczanów Drugi. (ok 40 km)

UWAGA: Powrót uczestników w własnym zakresie.
Śp. Aneta Śmigalska

Aneta wynikMsza św zamówiona za śp Anetę  przez Klub Turystyki Rowerowej " Cyklista" w Kaliszu, zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę 11.10.2020r. o godzinie 11:15 w kościele pw. św Mikołaja w Kaliszu

Rajd "Majkowska Pyra"

Logo KTR Cyklista2
   Klub Turystyki Rowerowej „ Cyklista ‘’ w Kaliszu
   przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego

                                                                              INFORMUJE
                                                                     
                                              Rajd  „Majkowska Pyra"


                                          Odbędzie się w dniu 10 października 2020r
Zbiórka uczestników o godz  9.00 na parkingu przy fili nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu ( ul: Tuwima 10)

Trasa rajdu:
      Kalisz – Szałe – Porwity - Zajączki Bankowe - Stobno - Chełmnce - Borek - Żydów  – Kalisz

Długość trasy ok 50 km
                                              
Prędkość jazdy ok 17km/h. Drogi głównie asfaltowe
                                                                              
Zapraszamy

Raj rowerowy po Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej - edycja 2

aglomeracja1 wynik Miasto Kalisz, Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Klub Turystyki Rowerowej Cyklista Kalisz zapraszają do wzięcia udziału w drugiej edycji Rajdu rowerowego po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Impreza wpisuje się w starania Kalisza o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Rajd odbędzie się w niedzielę, 27 września 2020 roku. Trasa wiedzie mało ruchliwymi, w większości asfaltowymi, drogami Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatów: kaliskiego, pleszewskiego i ostrowskiego. Start 27 września o godzinie 10:00 przed kaliskim ratuszem. Meta, po około 70 kilometrach, w Centrum Edukacji Leśnej przy ulicy Gajowej w Kaliszu, gdzie na uczestników rajdu czeka poczęstunek i pamiątkowe medale.

Zapisy prowadzone są drogą elektroniczną pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/5193/strona.html do 23 września. Regulamin rajdu dostępny jest w załączniku. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Wszystkich uczestników rajdu zachęcamy do ściągnięcia aplikacji Rowerowa Stolica Polski i do końca września kręcenia kilometrów dla Kalisza w rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski.

Trasa rajdu:
Kalisz - Kościelna Wieś - Kucharki - Karsy - Gutów - Młynów - Słaborowice - Rejtanów - Lewków - Kołątajew - Ostrów Wielkopolski - Kołątajew - Lewków - Kwiatków - - Ociąż - Skalmierzyce - Zabłocko - Chotów - Kalisz

XXIII rajd Rowerowy" Pożegnanie lata"

plakat wynikW dniu 20.09.2020r. Burmistrz Stawiszyna zaprasza na XXIII Rodzinny Rajd Rowerowy " Pożegnanie Lata"

Zbiórka chętnych rowerzystów z Kalisza przy pętli autobusowej ul: Skarszewska w niedzielę 20.09.2020r. o godzinie 13.00 ,skąd wyruszymy do OSP Pólko- Ostrówek gdzie o godzinie 15.00 gdzie uczestnicy rajdu rowerowego pokonają trasę Pólko - Złotniki Małe - Garzew - Goliszew - Złotniki Wielkie - Petryki - Stawki Zbiersk.
Ogólny dystans trasy to około 70 km
Planowany powrót do Kalisza około godziny 20.00
Proszę o sprawdzenie oświetlenia przy rowerze


               Wszystkich zainteresowanych zaprasza Józef Goral

Kalisz - Rowerową Stolicą Polski

RSP Kalisz wynikMiasto Kalisz włączył się w rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Chęć udziału w zabawie zgłosiły 44 miasta. Rywalizacja potrwa przez cały wrzesień.

Akcja motywuje cyklistów z całego kraju do rywalizacji, ale także propaguje aktywny tryb życia. Zachęca do poruszania się na rowerze, zamiast przemieszczania się samochodem. Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski daje także możliwość poznania swojej małej ojczyzny. Podczas rowerowych wycieczek zwiedzamy zarówno Kalisz, jak i okoliczne możliwości, odkrywając dotąd nam nieznane miejsca, obiekty czy atrakcje.

Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski prowadzona będzie w oparciu o bezpłatną aplikację. Podczas przejażdżek, mieszkańcy „nabijają” kilometry dla swoich miast. Na koniec rywalizacji są one podliczane. Miasto, które będzie miało ich najwięcej – proporcjonalnie do liczby mieszkańców – wygrywa tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W zeszłym zdobyła go Nowa Sól.

Aby dołączyć do zabawy, należy zainstalować bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski. Po zainstalowaniu aplikacji, należy założyć w niej konto. Można to zrobić na dwa sposoby – za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym Facebook albo poprzez formularz rejestracyjny. Można wybrać czy korzystać będziemy z pełnej formy aplikacji, czy przystąpimy jedynie do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Następnie należy wpisać swoje dane. Są one niezbędne dla weryfikacji najaktywniejszych cyklistów, którzy po zakończeniu akcji zostaną nagrodzeni. Kolejnym krokiem jest wybór dyscyplin sportu – wybieramy „jazda na rowerze” – oraz potwierdzenie regulaminu. Potem rowerzysta wskazuje miasto Kalisz, dla którego kręcić będzie kilometry. W zakładce RYWALIZACJE wybieramy ROWEROWA STOLICA POLSKI 2020.

Mając już zainstalowaną aplikację i zarejestrowane konto, jesteśmy gotowi do rywalizacji. Teraz wystarczy już tylko wsiąść na rower, włączyć aplikację, w menu głównym wybrać zakładkę TWOJA AKTYWNOŚĆ, potwierdzić zielonym przyciskiem START i w drogę!

Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz. Patronat honorowy nad nią objęła Polska Organizacja Turystyczna. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl .
 
                             Zapraszamy do udziału w rywalizacji  o Rowerową Stolicę Polski

Rowerowa Stolica Polski

rowerowa stolica polski wynikW związku z udziałem naszego miasta w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski w dniu 6 września odbędzie się pierwszy rajd rowerowy o charakterze rodzinnym, ulicami Kalisza. Na ile to możliwie będziemy się przemieszczać po ścieżkach rowerowych. Długość trasy około 25 km. Początek  na Stadionie przy ulicy Łódzkiej 19 o godzinie 10:00.

Rajd zakończy się piknikiem w Centrum Edukacyjnym Nadleśnictwa przy ulicy Gajowej w Kaliszu.
 
Zapisy elektronicznie pod linkiem https://elektronicznezapisy.pl/event/5105/strona.html

                                  ZAPRASZAMY

XXII Rajd Rodzinny "Stawiszyn-Kalisz-Kalisz" i "Memoriał Piotra Szymańskiego"

Stawiszyn wynikW dniu 15.08.2020r  odbędzie się XXII Rajd Rowerowy " Stawiszyn - Kalisz - Stawiszyn" połączony z " Memoriałem Piotra Szymańskiego"

Zbiórka chętnych na rajd do Stawiszyna odbędzie się o godzinie 12.00 przy Seminarium Duchownym ul: Złota 144.
Ze Stawiszyna jedziemy do Kalisza na stadion KTK  ul: Wał Matejki 2, gdzie odbędzie się Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy "Aktywnie , Bezpiecznie , Zdrowo"
Zapisy przed rajdem do Kalisza w Stawiszynie.
 
Komandorem przejazdu do Stawiszyna :Józef Goral

Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Przedmoście Kalisza"

Logo KTR Cyklista2                  Klub Turystyki Rowerowej ,,Cyklista” w Kaliszu
                   przy Kaliskim Oddziale PTTK im. S. Graevego
 
 
                                     ZAPRASZA NA

                       Sobotnie Wędrówki Rowerowe

              Bunkry – Przedmoście Kalisza

                                                                    Odbędzie się w dniu 02.08.2020 r.
                                                       Zbiórka uczestników o godzinie 9:00 pod Decathlon.

Postaramy się zobaczyć (w miarę z bliska) wszystkie z 19-tu istniejących do dziś bunkrów lub ich pozostałości.
Objazd wszystkimi bunkrami jednak z powodu covid - 19  znajdujące się na prywatnych posesjach mogą zostać nie udostepnione do zwiedzania.
Dojście do wielu bunkrów jest utrudnione, ze względu na ich położenie (zazwyczaj w szczerym polu), dlatego konieczne będzie prowadzenie roweru aby podejść do bunkra.
Na zakończenie rajdu odwiedzimy dawne przejście graniczne w Żydowie.

                            Rajd prowadzony będzie trasą mieszaną, dlatego należy przygotować się zarówno na asfalt,                                                                            szuter, a w szczególności piasek.

                                                             Długość trasy około 35 km.
                                              Kontakt: Komandor Dawid Zieliński 728-530-965

Bunkry " Przedmoście Kalisza"

Logo KTR Cyklista2UWAGA!  Rajd  Bunkry "Przedmoście Kalisza" planowany na dzień 26 lipca , został przeniesiony o tydzień później na dzień 2 sierpnia.
Szczegóły zostaną podane w najbliższym czasie.

Michałków i okolice

Logo KTR Cyklista2

                                                    Klub Turystyki Rowerowej „ Cyklista ‘’ w Kaliszu
                                                         przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego

                                                                             INFORMUJE
                                                              Pierwszy w tym roku rajd z cyklu
                                                            „ Sobotnie Wędrówki ROWEROWE”
                                                          Odbędzie się w dniu 20 Czerwca 2020r.

                                                                     Do Michałkowa

                                    Zbiórka uczestników o godz  9:00  przy kościele p.w. św. Michała Archanioła
                                         ( ul: Dobrzecka przy kościele p.w. św. Michała Archanioła)
                                                
                                                                             Trasa rajdu
                                               Kalisz - Biskupice - Droszew - Kurów - Michałków- Kalisz
                                                                  Długośc trasy ok 40 km
                                                          Komandorem rajdu będzie Marek Glapiński
                        Prędkość jazdy ok. 17 km/h . Drogi głównie asfaltowe , niektóre odcinki piaszczyste.
  
                                                                      Zapraszamy

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem