Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

IX Krotoszyńska Setka Rowerowa

IX Krotoszyńska Setka RowerowaDziewiąta już Krotoszyńska Setka Rowerowa odbędzie się w dniu 17 września. Tegoroczna trasa wiodła będzie z Krotoszyna m.in. przez Roszki, Łąkociny, Odolanów (gdzie odbędzie się poczęstunek i konkurs), Gądkowice, Baszków i Kromlice, kończąc się z powrotem w Krotoszynie.

Dla uczestników rajdu przewidziano okolicznościowy znaczek rajdowy i plakietkę samoprzylepną, dwa poczęstunki na trasie, gorący posiłek na mecie oraz nagrody w konkursie krajoznawczym.

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 7 września. Wpisowe: 35 zł członkowie PTTK z opłaconą składką za rok 2016 i 40 zł pozostali uczestnicy. Szczegóły poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

Szlakiem Marii Dąbrowskiej

Szlakiem Marii Dąbrowskiej17 lipca odbędzie się 20-kilometrowy Rodzinny Rajd Rowerowy "Szlakiem Marii Dąbrowskiej", organizowany przez Urząd Gminy i Miasta Stawiszyn. Dla wszystkich uczestników przewidziano zwiedzanie Muzeum Marii Dąbrowskiej oraz Skansenu Etnograficznego w Russowie, jak również posiłek oraz zimne napoje. Wszystkie szczegóły na stronie organizatora: tutaj.

Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem na rajd z Kalisza zbierają się o godz. 13.00 przy Domku Parkowego (ul. Niecała). Grupę poprowadzi Jacek Szczepański.

Święcenie pojazdów w Kotłowie

Podczas naszego niedawnego rajdu do Kotłowie, proboszcz tamtejszej Parafii Polskokatolickiej nie tylko nas serdecznie ugościł, ale także zaprosił na święcenie pojazdów (w tym również rowerów), które odbędzie się 3 lipca. Zainteresowanych wspólnym wyjazdem na tę uroczystość zapraszam zatem na godz. 7.00 koło restauracji Aljo (ul. Częstochowska 140).

Trasa przejazdu: Chotów - Ołobok - Kotłów - Skalmierzyce - Kalisz.

Drogi asfaltowe i szutrowe. Przewidywana prędkość – ok. 17-18 km/h.

Władysław Stawicki

Poznaj Kalisz i okolice

MedaleJuż za 2 tygodnie odbędzie się zapowiadany wcześniej rajd "Poznaj Kalisz i okolice". Zostały ostatnie wolne miejsca! Tymczasem medale już czekają! face smile

Sobotnie Wędrówki Rowerowe – "Zduńska Wola"

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Kolejny rajd z cyklu

"S O B O T N I E  W Ę D R Ó W K I  R O W E R O W E"

odbędzie się w dniu 02 lipca 2016 r.

ZDUŃSKA WOLA

Dojazd i powrót zestawem bus + przyczepa.

Trasa rajdu:
ZDUŃSKA WOLA - Karsznice - Kopyść - Korczew - Wojsławice - WŁYŃ
Długość trasy: ok. 60 km

Komandorem rajdu będzie Jarosław Karpisiewicz.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 609 03 02 06.

Liczba miejsc ograniczona.

Prędkość jazdy: 15-18 km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre odcinki szutrowe.

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y

Niedzielne Przejażdżki Rowerowe - "Gmina Ceków Kolonia"

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Drugi w tym roku rajd z cyklu

"N I E D Z I E L N E  P R Z E J A Ż D Ż K I  R O W E R O W E"

odbędzie się w dniu 26 czerwca 2016 r.

GMINA CEKÓW KOLONIA

Zbiórka uczestników o godz. 14.30 przy Domku Parkowego (ul. Niecała).

Trasa rajdu:
KALISZ - Wojciechówka - Skarszew - Ilno - Zborów - Szadek - KALISZ
Długość trasy: ok. 40 km

Komandorem rajdu będzie Jarosław Karpisiewicz (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ).
Prędkość jazdy: 15-17 km/h. Drogi głównie asfaltowe. Powrót ok. godz. 18.30.

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y

Z godnością jedź przez życie

Z godnością jedź przez życieW dniu 25 czerwca, zgodnie z kalendarzem imprez KTK "Cyklista" w Kaliszu na 2016 r., odbędzie się III edycja rajdu "Z godnością jedź przez życie", organizowanego przez nasz Klub wspólnie z Fundacją "Z godnością". Cele rajdu, to już tradycyjnie:
  • poznawanie ciekawych miejsc i obiektów krajoznawczych okolic Kalisza,
  • pogłębianie wiedzy o zdrowiu i aktywnym trybie życia zgodnie z hasłem: "Na sportowo w każdym wieku",
  • integracja środowiska turystycznego,
  • propagowanie turystyki rowerowej, jazdy na rowerze i zdrowego trybu życia,
  • budowanie więzi międzypokoleniowej zgodnie z ideą "Turystyka łączy pokolenia".
Dla każdego uczestnika rajdu przewidziano pamiątkowy medal oraz poczęstunek na trasie, a dla zwycięzców konkursu sprawnościowego dodatkowo nagrody.

Trasa rajdu: Kalisz - Nędzerzew - Zduny - Trojanów - Szałe - Kalisz (ok. 30 km, nawierzchnia zróżnicowana).

Zapisy przyjmowane będą do dnia 23 czerwca lub do wyczerpania limitu 50 uczestników. Opłata za udział w rajdzie: dorośli 10 zł, dzieci 5 zł.

W tym samym dniu odbędzie się także zapowiadany już wcześniej rajd "Murowaniec 2016", organizowany przez Starostwo Powiatowe w Kaliszu, w związku z czym część trasy rowerzyści będą pokonywali wspólnie. Szczegóły na mapce oraz w poniższych dokumentach.
Lista uczestników rajdu

Orientacyjna trasa rajdu

Drugi próbny objazd rajdu "Tour de Calisia"

http://www.cyklista.kalisz.pl/images/tour2016/button1.pngW niedzielę, 19 czerwca, odbędzie się drugi próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy. Skierowany jest przede wszystkim do osób, które nie mogły uczestniczyć w pierwszym objeździe.
Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili, proszeni są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Zbiórka o godz. 7.15 przed ratuszem.

Pierwszy Rajd Cysterski

Pierwszy Rajd Cysterski

Śrem i okolice z siodełka roweru

Pod koniec września, od 23. do 25. dnia tego miesiąca, odbędzie się ogólnopolski rajd rowerowy po Kotlinie Śremskiej i Wale Żerkowskim "Śrem i okolice z siodełka roweru", organizowany przez Oddział PTTK im. H. Cegielskiego w Poznaniu, Koło PTTK Odlewni Żeliwa Śrem oraz KTR "Warcianie".

W programie m.in. zwiedzanie Śremu i Książa Wielkopolskiego oraz 2 trasy rowerowe, w tym jedna o długości 70 km. Wszystkie szczegóły poniżej. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 sierpnia.

Rowerem na Mazury w 24 godziny

W godzinach nocnych z 11 na 12 czerwca 2016 r. przez Kalisz będzie przejeżdżała grupa rowerzystów z Wrocławia, udających się do Olsztyna. Celem ich rajdu jest zbiórka funduszy na rzecz stowarzyszenia "A  jednak".

KTK "Cyklista" w Kaliszu został poproszony o pilotowanie gości przez nasze miasto. Osoby zainteresowane przejazdem proszone są o kontakt z Jarosławem Karpisiewiczem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , 609 030 206.
Organizatorzy z Wrocławia zapraszają również chętnych rowerzystów do dołączenia do ich kilkuosobowego zespołu i wspólnego dotarcia do mety, czyli Olsztyna. Wolontariuszy asekurują wozy techniczne.
Bliższych informacji o całym przejeździe udziela kol. Janusz Rodak (tel. 662 416 181). Więcej szczegółów można również znaleźć na stronie www.narowerach.com.

Rowerowy Kalisz

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

oraz

STOWARZYSZENIE "ROWEREM DO NOWOCZESNOŚCI"

zapraszają

na 11 czerwca 2016 r.

na

"R O W E R O W Y   K A L I S Z"

Zbiórka uczestników o godz. 10.00  przed ratuszem na Głównym Rynku

I TRASA
przejazd ulicami miasta w asyście policji
komandor: Łukasz  Janowski
długość trasy: 12 km

II TRASA
po zakończeniu I trasy, osoby chętnę będą mogły kontynuować przejazd II trasą
Kalisz - Kościelna Wieś - Kalisz (bocznymi drogami)
komandor: Jarosław Karpisiewicz (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. )
długość trasy: 22 km


Na uczestników raju będą oczekiwać małe niespodzianki.
Prędkość jazdy: turystyczna.

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y


Rowerowy Kalisz

Próbny objazd rajdu "Tour de Calisia"

http://www.cyklista.kalisz.pl/images/tour2016/button1.pngW najbliższą sobotę, 4 czerwca, odbędzie się próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy. Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili, proszeni są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Zbiórka o godz. 7.15 przed ratuszem.

Murowaniec 2016

Murowaniec 2016Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Gminy Koźminek oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zapraszają na Rajd Rowerowy Murowaniec 2016, który odbędzie się w dniu 25 czerwca. Jego celem jest propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia przez obcowanie z przyrodą doliny rzeki Swędrni oraz zalewu Murowaniec. W ramach atrakcji odbędzie się grill, gry i konkursy sprawnościowe dla najmłodszych oraz dodatkowe atrakcje na wodzie. Metą 30-kilumetrowego rajdu tradycyjnie będą okolice tytułowego zbornika Murowaniec.

Zbiórka o godz. 9.00 przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą do dnia 20 czerwca mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wpisowe w wysokości 10 zł zbierane będzie przed wyjazdem w dniu rajdu.

Szczegóły można znaleźć poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

II Rajd Rodzinny w Zbiersku

29 maja w Zbiersku odbędzie się II Rajd Rodzinny do Piątku Małego, zakończony piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Start rajdu o godz. 15.00.

Zainteresowanych udziałem we wspólnym wyjeździe zapraszam na godz. 12.00 koło Domku Parkowego, skąd przez Wojciechówkę, Żelazków i Petryki udamy się do Zbierska.

Kaliskich cyklistów do udziału w rajdzie zaprasza zastępca burmistrza Stawiszyna p. Grzegorz Kaczmarek.

Jacek Szczepański

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem