Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

Próbny objazd rajdu "Tour de Calisia"

http://www.cyklista.kalisz.pl/images/tour2016/button1.pngW najbliższą sobotę, 4 czerwca, odbędzie się próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących grupy. Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić grupy, a jeszcze się nie zgłosili, proszeni są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Zbiórka o godz. 7.15 przed ratuszem.

Murowaniec 2016

Murowaniec 2016Starostwo Powiatowe w Kaliszu, Urząd Gminy Koźminek oraz Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej zapraszają na Rajd Rowerowy Murowaniec 2016, który odbędzie się w dniu 25 czerwca. Jego celem jest propagowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia przez obcowanie z przyrodą doliny rzeki Swędrni oraz zalewu Murowaniec. W ramach atrakcji odbędzie się grill, gry i konkursy sprawnościowe dla najmłodszych oraz dodatkowe atrakcje na wodzie. Metą 30-kilumetrowego rajdu tradycyjnie będą okolice tytułowego zbornika Murowaniec.

Zbiórka o godz. 9.00 przed Starostwem Powiatowym w Kaliszu.

Zgłoszenia na rajd przyjmowane będą do dnia 20 czerwca mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wpisowe w wysokości 10 zł zbierane będzie przed wyjazdem w dniu rajdu.

Szczegóły można znaleźć poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

II Rajd Rodzinny w Zbiersku

29 maja w Zbiersku odbędzie się II Rajd Rodzinny do Piątku Małego, zakończony piknikiem z okazji Dnia Dziecka. Start rajdu o godz. 15.00.

Zainteresowanych udziałem we wspólnym wyjeździe zapraszam na godz. 12.00 koło Domku Parkowego, skąd przez Wojciechówkę, Żelazków i Petryki udamy się do Zbierska.

Kaliskich cyklistów do udziału w rajdzie zaprasza zastępca burmistrza Stawiszyna p. Grzegorz Kaczmarek.

Jacek Szczepański

Bike Challenge

Bike ChallengeDo 31 maja można kupić tańsze pakiety upoważniające do startu w tegorocznym miejskim wyścigu rowerowym Bike Challenge, tym razem odbywającym się nie tylko w Poznaniu, ale też po raz pierwszy we Wrocławiu (odpowiednio 11 września i 14 sierpnia).

Na wyścigu od pierwszej jego edycji stawiają się też cykliści z najstarszego miasta w Polsce, w tym również reprezentacja KTK "Cyklista" w Kaliszu. Dla wszystkich uczestników tradycyjnie już przewidziano kilka dystansów – od 5 do aż 120 km.

Szczegóły można znaleźć na stronie www.bike-challenge.pl. Pakiety zaś kupić można przez serwis Allegro.

Sobotnie Wędrówki Rowerowe – "Do Michałkowa"

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Kolejny rajd z cyklu

"S O B O T N I E  W Ę D R Ó W K I  R O W E R O W E"

odbędzie się w dniu 21 maja 2016 r.

DO MICHAŁKOWA

Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przy kościele p.w. św. Michała Archanioła (ul. Dobrzecka).

Trasa rajdu:
KALISZ - Biskupice - Droszew - Kurów - Michałków - KALISZ
Długość trasy: ok. 40 km

Komandorem rajdu będzie Roman Olek.

Prędkość jazdy: ok. 17 km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre odcinki piaszczyste.

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y

Święto Osiedla Majków

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Rajd rowerowy

"Ś W I Ę T O  O S I E D L A  M A J K Ó W"

odbędzie się w dniu 22 maja 2016 r.

Zbiórka uczestników o godz. 15.30 na parkingu przy Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu (ul. Tuwima 10).

Trasa rajdu:
KALISZ - Warszówka - Pawłówek - Russów - Borków Stary - KALISZ
Długość trasy: ok. 25 km

Komandorem rajdu będzie Anna Lisewska.

Prędkość jazdy: ok. 17 km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre odcinki piaszczyste.

Regulamin rajdu

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y

Tour de Bicykl

Tour de BicyklPierwszy weekend lipca to nie tylko kolejne Sobotnie Wędrówki Rowerowe organizowane przez nasz Klub, ale też kolejny rajd z serii "Tour de Bicykl", organizowany przez kolegów z Ostrowa Wlkp. Tym razem w nieco innej formule: 2x50 +100 km. Baza tegorocznego rajdu znajdować się będzie w Grabowie nad Prosną. Meta w ostrowie Wlkp. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 czerwca. Dla uczestników przewidziano m.in.: odcisk rajdowej pieczątki, plakietkę okolicznościową, naklejkę, pamiątkę z rajdu, konkursy z nagrodami oraz pamiątkową statuetkę dla najmłodszego i najstarszego uczestnika. Szczegóły poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

Skazani na Kalisz

W dniu 28 maja 2016 r. (sobota) poprowadzę 20-kilometrowy rajd rowerowy "Skazani na Kalisz", do którego zbiórka zaplanowana jest przed Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu o godz. 9.00. Jego zakończenie przewiduję ok. godz. 11 przed byłym obiektem kaliskiego więzienia przy ul. Łódzkiej 2, w którym będzie się odbywać VII Galeria Bezdomna organizowana przez Stowarzyszenie Fotograficzne "Poza Kadrem". Będzie możliwość wejścia do pomieszczeń, zajrzenia do cel, pochodzenia po spacerniaku, przy którym będzie stała scena, a na której będą odbywały się koncerty. Nade wszystko jednak zachęcam do zapoznania się z pracami wystawianymi przez uczestników tej galerii (fotografie, malarstwo, sztuka).

Tego samego dnia i w tym samym czasie w Parku Miejskim odbywał się będzie Kaliski Festiwal Smaków. Po zakończeniu wizyty Galerii Bezdomnej wystarczy zjechać do niego Aleją Walecznych, aby po jednym wydarzeniu szybko móc zacząć uczestniczyć w drugim. Wstęp na Galerię Bezdomną jest bezpłatny i każdy, kto chce ją odwiedzić w dniach 28-29 maja (sobota - niedziela) jest mile widziany.

Uwaga! Trasa rajdu będzie wiodła w połowie po drogach gruntowych/bezdrożach. Nie są to drogi wybitnie piaszczyste, po których nie da się przejechać, jednak będą to wyboiste drogi dojazdowe. Trasa jest nieco inna, niż ta pokonywana przez większość osób na co dzień, dzięki czemu nadarzy się okazja do poznania okolicy na nowo.

Chętnych na udział w rajdzie proszę o mailowe zgłoszenie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Planowana trasa:
Teatr (start) - Szlak Piastowski - ul. Ptolmeusza - ul. Nad Prosną - Żydów - ul. Łowiecka - ul. Bizantyjska - ul. Słoneczna - tama przy zalewie w Szałem - ul. Wypoczynkowa - ul. Wiankowa - ul. Sobótki - ul. Rajskowska - ul. Saperska - ul. Próżna - ul. Łęgowa - ul. Łódzka (więzienie – meta)
Trasa może ulec minimalnym korektom.


A w oczekiwaniu na rajd zachęcam do odwiedzania 2 stron: strony głównej kaliskiej Galerii Bezdomnej oraz wydarzenia na Facebook’u.

Promomix GBKilka ujęć z trasy:


Krzysztof Galant

32. Ogólnopolski Bursztynowy Rajd Kolarski po Wielkopolsce Wschodniej

W dniach od 2 do 4 września odbędzie się 32. edycja Ogólnopolskiego Bursztynowego Rajdu Kolarskiego po Wielkopolsce Wschodniej, organizowanego przez Oddział PTTK w Koninie. Oprócz interesujących tras rowerowych, organizatorzy zapewniają m.in.: możliwość obejrzenia odkrywki węgla brunatnego, informację krajoznawczą, pamiątkę rajdową oraz konkursy z nagrodami. Nocleg na sali sportowej we własnych śpiworach.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 11 sierpnia. Szczegóły poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.


2 niespodzianki

Już w najbliższą sobotę odbędzie się zapowiadany niedawno III rajd rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze". Już teraz jednak ogłoszenie o 2 miłych niespodziankach face smile

Dzięki uprzejmości policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wszyscy zainteresowani uczestnicy rajdu będą mogli przed jego rozpoczęciem oznakować swoje jednoślady. Będzie to zatem doskonała okazja do tego, aby również rowery najmłodszych – często pierwsze w życiu, więc wyjątkowe – zostały oznakowane i aby dzięki temu dzieci były pewniejsze tego, że ich własność nie padnie łupem złodziei. Zainteresowanych znakowaniem prosimy o szybsze przybycie na miejsce zbiórki, aby nie trzeba było opóźniać startu. Znakowanie rozpocznie się już o godz. 9.00.

Druga niespodzianka to mały konkurs dla uczestniczących w rajdzie najmłodszychface smile
Wszystkie dzieci zachęcamy do wykonania prac plastycznych związanych z jazdą na rowerze (technika wykonania dowolna) lub nauczenia się piosenki/wierszyka o jednośladzie. Dla autorów najciekawszych przewidziano upominki! face smilePrace prosimy zabrać ze sobą na rajd. Prezentacja i rozdanie upominków na mecie.

Z przedszkolakiem na rowerze

VII Ogólnopolski Zlot Kolarski "W krainie lasów i jezior"

W dniach od 25 do 28 czerwca w Boszkowie odbędzie się VII Ogólnopolski Zlot Kolarski "W krainie lasów i jezior", organizowany przez Oddział PTTK w Kościanie MKKT-PTTK "Łaziki" we Włoszakowicach.

Dla uczestników przewidziano okolicznościowy metalowy znaczek, naklejkę samoprzylepną, odcisk pamięci okolicznościowej, materiały krajoznawcze, nagrody w konkursach oraz ognisko z kiełbaskami, zaś w poszczególnych dniach zlotu trasy o długości od 12 do 70 km.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 1 sierpnia. Szczegóły poniżej.

IX Gołuchowski Rajd Rowerowy

14 maja, oprócz organizowane przez nasz Klub rajdu "Z przedszkolakiem na IX Gołuchowski Rajd Rowerowyrowerze" oraz Rajdu Bibliotekarza, na swoje tereny zaprasza również Gołuchów. Okazją jest IX Gołuchowski Rajd Rowerowy organizowany z okazji Święta Polskiej Niezapominajki. Zbiórka o godz. 14.00 przy parku (ul. Kubaszewskiego).

Szlakiem Północnej Wielkopolski

Szlakiem Północnej WielkopolskiPilski Klub Turystyki Rowerowej PTTK "JEDNOŚLAD" zaprasza na I Rajd Rowerowy "Szlakiem Północnej Wielkopolski", jaki odbędzie się w pierwszy weekend lipca. W programie m.in.: spacer po Pile ze zwiedzaniem najważniejszych obiektów, trasa rowerowa o długości ok. 67 km, przejazd ścieżkami rowerowymi Piły, konkursy i spotkania ingracyjne.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 maja. Szczegóły oraz karta zgłoszeniowa poniżej.

Tour de Calisia 2016 - czas start!

Tour de CalisiaZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 6 sierpnia odbędzie się ósma już edycja ogólnopolskiego rajdu rowerowego "Tour de Calisia – Setka Cyklisty", czyli 100-kilometrowego rajdu po okolicach najstarszego miasta w Polsce. Tegoroczna trasa, rozpoczynająca się w ścisłym centrum Kalisza, wieść będzie m.in. przez: Kucharki, Lubomierz, Dobrzycę, Bugaj, Gutów i Śliwniki. Meta przewidziana jest w podkaliskiej miejscowości Szałe, bezpośrednio nad miejscowym zalewem.

Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników przewidziano m.in. pamiątkowe imienne statuetki oraz imienne, kolejno numerowane certyfikaty ukończenia rajdu. Dla osób spoza Kalisza korzystających z noclegu przewidziano zaś dodatkowo wieczorne zwiedzanie naszego miasta bez dodatkowych opłat.

Ważną nowością w tym roku jest wprowadzenie elektronicznego procesu rejestracji na rajd, dzięki czemu zgłoszenia będą nie tylko łatwiejsze, ale też znacznie szybsze. Miłą nowością jest też szersza grupa patronów medialnych – do grona dotychczasowych dołączyło Radio Eska oraz najstarsze turystyczne czasopismo w Polsce "Poznaj swój kraj". Do tegorocznej edycji włączyli się również dwaj nowi partnerzy – Urząd Gminy Opatówek oraz Urząd Miejski Gminy Dobrzyca. Co istotne, dzięki współfinansowaniu rajdu ze środków Miasta Kalisza oraz hojności sponsorów, opłata za uczestnictwo w rajdzie kolejny rok z rzędu mogła pozostać na tym samym poziomie.

Wszystkie szczegóły oraz bieżące informacje dotyczące rajdu znaleźć można na poświęconej mu stronie www.setka.cyklista.kalisz.pl.

Zapisy są przewidziane do 25 lipca, ale zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy! Liczba uczestników ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.


W związku z rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń na rajd, do wszystkich klubowiczów "Cyklisty" został wysłany e-mail. Jeśli ktoś go nie otrzymał, proszony jest o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Tour de Calisia

III Ogólnopolski Rajd Rowerowy "GENESIS"

Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej w Gnieźnie zaprasza na III Ogólnopolski Rajd Rowerowy "GENESIS", który odbędzie się w dniach od 24 do 26 czerwca. Dla uczestników przewidziano 2 trasy rowerowe o długości 67 i 26 km, uatrakcyjnione zwiedzaniem Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy oraz Muzeum Archidiecezjalnego w Gnieźnie. W trakcie rajdu istnieje też możliwość zdobycia Odznaki Jubileuszowej "1050. Rocznica Chrztu Polski".

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem