Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Spotkanie Klubowe

logo cyklista kalisz btmZarząd KTK "Cyklista" w Kaliszu zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Klubu w dniu               9 listopada (piątek) o godzinie 18.00 w świetlicy domu parafialnego przy ulicy 3-go Maja 13.
W programie m.in. podsumowanie czterech lat kadencji zarządu , omówienie bieżących spraw oraz wybór nowych władz.
Do udziału w Walnym Zgromadzeniu zapraszamy wszystkich Klubowiczów.

Kalendarz imprez na rok 2019

logo cyklista kalisz btmW związku z koniecznością podania listy przyszłorocznych klubowych rajdów do informatorów i kalendarzy wydawanych przez zewnętrzne organizacje, klubowicze zaintereowani przeprowadzeniem w następnym roku rajdów rowerowych proszeni są o przesłanie swoich propozycji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 693 172 112.
Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 18 listopada 2018r.

W setną rocznicę dnia niepodległości

rajd patriotyczny wynik

Majkowska Pyra

logo cyklista kalisz btm
Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego
INFORMUJE

Rajd " Majkowska Pyra"

odbędzie się w dniu 13 października 2018r.
Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na parkingu przy filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu (ul: Tuwima 10)

Trasa rajdu:
Kalisz - Droszew - Gutów - Sobótka - Gołuchów - Zagorzyn - Kalisz
Długość trasy ok 55 km
Prędkość jazdy ok 18km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre piaszczyste.

ZAPRASZAMY

Zaproszenie

plakat wynik
W dniu 29.09.2018r. (piątek) Filiia nr7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka organizuje spotkanie z Konradem Mazurem uczestnikiem wyprawy rowerowej Kalisz- Southampton.
Spotkanie odbędzie się o godz 17.00

V Rodzinny Rajd Hajstra

Rajd odbędzie się dnia 08.09.2018 r. w miejscowości Moja Wola.
Wytyczone są dwie trasy rowerowe 14 i 38 km. w przepięknej Dolinie Baryczy.
Jak co roku czeka na nas moc atrakcji.

Zbiórka uczestników  z Kalisza 08.09. o godz. 06:30 na dworcu PKP
Wyjazd pociągiem godz. 06:56 do miejscowości Sośnie.
Powrót do kalisza pociągiem do Ostrowa 15.06, z Ostrowa rowerami.
Zapraszam Jacol.

P.S. Przypominam, że od 01.09. do 31.10. w Dolinie Baryczy trwają jedyne takie w Polsce niepowtarzalne DNI KARPIA.

Statuetki

DSC 54551 wynikOsoby, które nie mogły zostać na zakończeniu rajdu                    "Tour de Calisia" X Setka Cyklisty i w związku z tym odebrać statuetek, mogą je już odebrać w Kaliskim Oddziale PTTK przy ul. Targowej 2.

Organizacyjnie "Tour de Calisia" 2018

Znana jest już ostateczna lista uczestników tegorocznego Rajdu "Tour de Calisia". W związku z tym przypominamy : rajd "Tour de Calisia " jest imprezą zamkniętą i prawo do uczestnictwa w niej mają wyłącznie osoby znajdujące się na liście.

W rajdzie weźmie udział 500 osób - każda przed wyjazdem musi podpisać sie na liście oraz pobrać pakiet startowy. Prosimy zatem nie czekać z przyjazdem na miejsce startu do ostatniej chwili - sekretariat będzie czynny już od godziny 6.15 i zamknięty zostanie o godzinie 7.15. Po tym nastąpi odprawa techniczna , zdjęcie grupowe oraz ustawienie się w grupach do startu. Na miejscu zbiórki wywieszone będą listy z podziałem na grupy, w których będą jechali uczestnicy, a przed ratuszem czekali będą prowadzący poszczególne grupy. O przydziale do konkretnej grupy będą również informowały osoby przekazujące pakiety startowe.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas rajdu robione będą zdjęcia grupowe, które zostaną udostępnione w pełnej rozdzielczości na stronie internetowej - nie ma zatem potrzeby robienia zdjęć wszystkimi dostępnymi aparatami

Odprawa Techniczna

Odprawa techniczna przed rajdem "Tour de Calisia" dla wszystkich osób zaangażowanych w jego organizację odbędzie się w czwartek , 2 sierpnia , o godz 18.00 w sali kominkowej w siedzibie PTTK przy ul Łódzkiej. Obecność obowiązkowa!
Mile widziane zabranie ze sobą kartki i długopisu do zanotowania kilku rzeczy.

Trzeci Próbny Objazd "Tour de Calisia"

Tour de Calisia 2018 wynikW sobotę 14 lipca odbędzie się trzeci próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy . Skierowany jest przede wszystkim do osób , które nie mogły uczestniczyć w pierwszym i drugim objeździe. Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili proszeni są o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Zbiórka o godz 7.15 przed ratuszem.

XIV Rodzinny Rajd Rowerowy "Indiańskim szlakiem"

wioska indianskaBurmistrz Stawiszyna po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na XIV Rodzinny Rajd Rowerowy.                                                                 Zbiórka chętnych na XIV Rajd "Indiańskim szlakiem" w Stawiszynie w dniu 15.07.2018 r., o godzinie 07:00, koło Domku Parkowego w Parku Miejskim.

Zapraszam Jacol

 
W przypadku opadów deszczu Rajd nie odbędzie się.

Rajd Dookoła Polski "Zakopane - Szklarska Poręba"

V etap

V ETAP RAJD DOOKOŁA POLSKI - ZAKOPANE/SZKLARSKA PORĘBA

Etap 5 rajdu Dookoła Polski z Zakopanego do Szklarskiej Poręby,odbędzie się w dniach 23.08-02.09.2018, i będzie 11-dniową imprezą rowerową turystyki  kwalifikowanej o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Przejedziemy od Tatr po Karkonosze, łącznie ok 800 km. To będzie najbardziej krajobrazowy i jednocześnie najbardziej górzysty etap, całego RAJDU DOOKOŁA POLSKI.

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy " W eterze i na rowerze"

ferio w eterze i na rowerze 1200x900 px wynik2-07-2018 - no i nadejszła ta długo oczekiwana chwila - ZAPISUJEMY na rajd "W eterze i na rowerze - jedziemy dla Leny" . Zapewniamy wiele atrakcji , natomiast zebrane pieniążki wspomogą Lenę . LIMIT UCZESTNIKÓW - czyli kto pierwszy ten lepszy.
Rajd odbędzie się: 11 sierpnia 2018r (sobota)
Link do rejestracji to:https://feriokonin.pl/rajdrowerowy2018

Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych

Rajd Rowerowy  Starostwo

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III RAJDZIE ROWEROWYM SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH, który odbędzie się 23 czerwca 2018r. Dla wszystkich sympatyków kolarstwa organizatorzy przygotowali wyjątkową, liczącą blisko 80 km. trasę przebiegającą przez najpiękniejsze zakątki Powiatu Kaliskiego. W trakcie przejazdu propagowane będą aktywne formy wypoczynku oraz zdrowy styl życia.                                                            Wszystkich uczestników prosimy o zabranie biało czerwonych elementów patriotycznych świadczących o włączeniu się w Obchody 100. RocznicyOdzyskania Niepodległości.

Zbiórka przed rajdem odbędzie się przy budynku Fundacji „Z Godnością” (Zagorzynek 34) o godz. 9.00. Zgłoszenia na Rajd prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do dnia 20 czerwca 2018 r. lub telefonicznie pod numerem 62 50 14 306 (w załączeniu Regulamin Rajdu zawierający szczegółowe warunki uczestnictwa). Organizatorzy rajdu to Powiat Kaliski oraz Fundacja ‘Z Godnością”.

XIII Rajd Rowerowy " Szcześliwa Trzynastka"

Plakat stawiszynPan Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek zaprasza na wyjątkowy XIII RODZINNY RAJD ROWEROWY pt.: "SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA". Wyjątkowy z tego względu, że zbiegnie się z uroczystościami obchodów Dni Stawiszyna. Czeka nas wiele atrakcji.

Zbiórka Uczestników Rajdu z Kalisza 24.06. 2018 r. o godz. 13:00 koło Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Złotej 144, skąd nastąpi wyjazd do Stawiszyna. Ogólny dystans trasy to około 60 km. Powrót do Kalisza późnym wieczorem. Zapraszam Jacek Szczepański (Jacol)

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem