Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

Antonin

Jacek Szczepański zaprasza w dniu 1 maja na przejażdżkę rowerową pt " Na Rybkę do Antonina " oczywiście zakup rybki we wlasnym zakresie. Długość trasy ok 80km. Zbiórka o godz 9.00 koło Galerii Amber od ul Górnośląskiej. W razie ewentualnego deszczu wyjazd zostanie odwołany.

Fortuna 2017

fortuna 2017 wynikKlub Turystyki "Wrześnianie" wraz  z Lokalną Grupą Działania "Z Nami Warto" zapraszają na szóstą  edycję rajdu "Fortuna", który w tym roku odbędzie się w dniu 4 czerwca.
Zgodnie z kalendarzem  Cyklisty wyjazd na rajd do Wrześni odbędzie się w dniu 3 czerwca. Nocleg typowo turystyczny, więc należy zabrać karimaty i śpiwory.
Koszt udziału w rajdzie 10,00 zł
Koszt noclegu 15,00 zł.
Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o kontakt do 5 maja         
  Bogusław Monczyński tel 605 224 721 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin :http://wrzesnia.powiat.pl/pub/uploaddocs/regulamin_fortuna_2017_.pdf

Po okolicach Jaraczewa

palacgora wynikKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

I N F O R M U J E
Pierwszy w tym roku rajd z serii :

" S O B O T N I E   W Ę D R Ó W K I   R O W E R O W E "
odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2017 r.
„PO  OKOLICACH  JARACZEWA”
Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na parkingu UAM- u.
(ul. Ułańska)

Ze względu na przejazd busem z przyczepą ilość miejsc ograniczona .
Koszt transportu (dojazd+powrót) oraz zwiedzanie muzeum – 45 zł/os

Trasa rajdu:
JAROCIN - Golina- Koźmin Wlkp.- Staniew- Jaraczewo- Roszków JAROCIN
Długość trasy: ok. 65 km
Komandor rajdu –Andrzej Malinowski- Tel. 508 123 962
email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Średnia prędkość jazdy:15-17 km/h.
Drogi głównie asfaltowe.

V Rajd Rodznny w Stawiszynie

plakatstawiszyn wynikBurmistrz Stawiszyna zaprasza na V już a pierwszy w tym roku rajd rodzinny który odbędzie się 1 kwietnia. Rajd ten jest wyjątkowy, gdyż będziemy jakby współuczestnikami wyścigu kolarskiego Hellena Tour 2017. Po przejechaniu lini mety przez uczestników rajdu rodznnego, po jakimś czasie finiszować będą kolarze z wyścigu Hellena Tour 2017.
Czeka nas wiele atrakcji i niespodzianek. Rajd będzie liczył 13 km ze startem w Petrykach o godz 16.15 i metą w Stawiszynie. My do przejechania mamy około 60 km.
Zbiórka 1 kwietnia o godz 14.00 przy Domku Parkowego skąd nastąpi wyjazd do Petryk. Proszę o zabranie koszulek klubowych i kamizelek odblaskowych.
Rajdy rodzinne w stawiszynie są pod każdym względem wyjątkowe o czym tym którzy już w ich uczestniczyli nie muszą przypominać.
Zapraszam Jacol Szczepański. Dodatkowe informacje 698 - 567 - 787

XIII Kolarski Rajd Papieski

 
IMG 20170315 0002 wynik              KlLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
              przy Kaliskim Oddziale  PTTK  im. Stanisława  Graevego

                                         INFORMUJE
                          Z przyczyn  niezależnych od klubu

                                 " XIII Kolarski Rajd Papieski "
                           odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz 8.50 przy pomniku Jana Pawła II (pl. św. Józefa)    
        
                                        Trasa Rajdu:                                  
Kalisz - Kościelna Wieś - Gołuchów - Brzezie - Lenartowice - Zawidowice -
                               Tursko- Jedlec - Zagorzyn - Kalisz                                                                     Długość trssy ok 60 km                                                                     Komandorem rajdu będzie Marek Glapiński  (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 693172112)

                                                                       Prędkośc jazdy ok 17km/h.Drogi głownie asfaltowe.

UWAGA! Osoby zainteresowane znaczkiem rajdowym, posiłkiem na mecie oraz w losowaniu nagród proszone są o zgłoszenie swojego udziału w rajdzie do dnia 23 marca oraz zobowiązane będą do uiszczenia (komandorowi na miejscu zbiórki) wpisowego.
- 9zł dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz członkowie PTTK.
-10 z ł pozostałe osoby.

Msza św w intencji uczestników rajdu zostanie odprawiona w kościele p.w Wniebowzięcia N.M.P w Lenartowicach o godzinie 12.00

==========================================================================
 
                                                                      Z A P R A S Z A M Y

Przywitanie wiosny

logo cyklista kalisz btmKLUB  TURYSTYKI  KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Rajd rowerowy

" Przywitanie Wiosny "
odbędzie się w dniu 18 marca 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przed Domkiem Parkowego przy
ul. Niecałej

Trasa rajdu:
KALISZ –Kolonia Skarszewek-Koronka- Kokanin- Czajków- Żegocin-Zagorzyn- Dębniałki Kaliskie- PRUSZKÓW (meta)
Długość trasy: 25 km
Średnia prędkość jazdy ok 16 km/h. Drogi głównie asfaltowe.

Uwaga :
Na mecie rajdu planowany jest poczęstunek, w związku z tym osoby zainteresowane udziałem proszone są                      o potwierdzenie obecności do dnia 16.03.2017 r (czwartek)

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           tel.  604 242 745                lub

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.             tel.  609 030 206

===================================================================
Z A P R A S Z A M Y

Spotkanie Klubowe

logo300 W dniu 17 marca (piątek) o godzinie 17.30 w świetlicy domu parafialnego przy       ulicy 3 - go Maja 13 odbędzie się spotkanie klubowe.
W programie m.in. omówienie kalendarza imprez na rok 2017 i innych spraw klubowych. Będzie możliwość opłacenia składki na bieżący rok (prosimy o zabranie ze sobą legitymacji członkowskich).
Na spotkanie zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz osoby , które chcą wstąpić do klubu.

Koszulka na sprzedaż

Nasz klubowicz Karol Pietrzak ma na sprzedaż kostium kolarski jednoczęściowy, w barwach Polski, rozmiar 3 czyli L - jak na zdjeciu. Cena: 100 zł.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z Karolem pod numerem telefonu 664295479.
IMG 20170218 120231 wynik

Rajd Dookoła Polski cz.2 " Krynica Morska - Białowieża"

Olek wynikZapraszamy na rajd Dookoła Polski - II etap - Krynica Morska - Białowieża 28.04 - 07.05.2017 r.(mamy dwa wolne miejsca)

Etap II rajdu dookoła Polski z Krynicy Morskiej - do Białowieży odbędzie się w dniach 28.04 -07.05.2017 r.  - i będzie 10-dniową imprezą rowerową turystyki kwalifikowanej o charakterze turystyczno - krajoznawczym. Codziennie przejedziemy ok 90 km - łącznie ok 700 km. W trakcie jazdy będzie sporo przystanków przeznaczonych na zwiedzanie.

Startujemy z Krynicy Morskiej - gdzie pozostała nam do zwiedzania ostatnia na Bałtyku latarnia morska - przejedziemy przez pojezierze Warmi i Mazur ,wzdłuż granicy z obwodem Kaliningradzkim, dojedziemy na styk trzech granic Polski, Rosji i Litwy, dalej przez Suwalczyznę, Wigierski i Biebrzański Park Narodowy a także fragmentem przez Puszczę Augustowską, aby zakończyć etap ten na terenie Parku Narodowego w Białowieży.
Część trasy przebiegać będzie po międzynarodowym szlaku rowerowym Green Velo a także szlakiem wyznaczonym przez PTTK Dookoła Polski.
Topografia tras bardzo zróżnicowana : od wielokilometrowych płaskich odcinków, po dosyć ostre podjazdy i zjazdy . Drogi asfaltowe, leśne, kostka, piasek, szutrowe.
Impreza niekomercyjna . Szczegóły opis rajdu: KTK "Cyklista" Kalisz - dookoła Polski https://facebook.com/groups/216900642015037/
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 500055622
Regulamin

XII Rajd Klubowy

Informujemy, że zapisy na XII rajd klubowy, który odbęcie się w czerwcu prowadzimy do 28 lutego 2017r.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym rajdzie prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu 603 172 112 .
Ze względu na dojazd i powrót pociągiem liczba uczestników jest ograniczona.

Rowerowy Rajd Walentynkowy

DSC 1195Wyjątkowo 11 lutego (sobota), a nie 14 lutego (wtorek)                Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu zaprasza na                      " Rajd Walentynkowy".
Uczestnicy darzący sympatią swoje jednoślady ofiarują im dziś serca....... balonowe, które na tą okoliczność przekaże firma ALOON (www.adikbal.pl), natomiast na mecie rajdu będzie oczekiwał słodki poczęstunek.Zbiórka o godz 11.00 przy Galerii Amber ( od dworca kolejowego).
Przejazd odbędzie się ulicami miasta pod eskortą policji oraz karetki z PWSZ.
                    Prędkośc jazdy: romantyczna
                     Zaopatrzenie: dawka miłości
Mile widziane potwierdzenie udziału w tej serdecznej imprezie do dnia 10 lutego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 728 530 965  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 609 030 206
         
                                                       Rajd odbędzie się bez względu na pogodę

Wycieczka autokarowa

            Od 31.03 - 02.04 2017 r. KTK"CyKlista" zaprasza  swoich członków na statutowy (szkoleniowy) wyjazd autokarem do Malborka i na Kaszuby.
                  - Dom do góry nogami
                  - Najdłuższa deska świata
                  - Najdłuższy stół na świecie
                  - Największy fortepian świata
                  - Dom Sybiraka z łagrem (przywieziony spod Irkucka)
                  - Pomnik i Bunkier Gryfa Pomorskiego
                  - Zagroda Trapera z Kanady
                  - Bowar Kaszubska Korona
                 - www.muzeumkolejnictwa.com.pl
                 - www.muzeumakordeonu.com.pl/www.kaszubskiparkminiatur.pl/
                 - www.americanoldcars.pl/
Noclegi:        Szymbark  -dworekpodwiezyca.nocowanie.pl
Transport:    transblizniak.eu/
Koszt:          400zł/osoby
W cenie przejazd, ubezpieczenie, 2x nocleg, 2x śniadanie, 2x obiadokolacja.
Informacje i zapisy:
Jarosław Karpisiewicz   609 030 206 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o potwierdzenie
do 28 lutego 2017 r.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Rajd pamięci do Marchwacza

30 01 2016 (69)W dniu 21.01.2017r. odbędzie się III Rajd Pamięci do Marchwacza. Zbiórka przed kaliskim teatrem o godz 7.50
Złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem w Marchwaczu o godz 11.00 po czym nastąpi przejazd do szkoły gdzie odbędą sie uroczystości i poczęstunek dla uczestników.
( składka na znicz i udział w uroczystościach dobrowolny . Powrót z Marchwacza indywidualny)
Komandorem rajdu będzie Bogusław Monczyński .

Rajd Noworoczny

DSC 0899Klub Turystyki Kolarskiej " Cyklista" w Kaliszu zaprasza wszystkich zainteresowanych na noworoczną przejażdżkę  która odbędzie się 1stycznia po zakończeniu XXIV Noworocznego Biegu Rodzinnego (www.relakskalisz.strefa.pl).
Zbiórka o godz 11.45 w Parku Miejskim na kortach CKiS przy ulicy Łaziennej.
O godz 12.00 cykliści przejadą trasę biegu - 1800 m.
Po gorącym poczęstunku komandor J. Karpisiewicz poprowadzi rowerzystów na krótki (10km) przejazd.

Kalendarz imprez w 2017

                                   Kalendarz imprez rowerowych
                      organizowanych w 2017 r.
  przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista"w Kaliszu

  LP  
 DATA
NAZWA
 OSOBA ODPOWIEDZIALNA 
1 1 stycznia
Rajd Noworoczny Jarosław Karpisiewicz
2 21 stycznia Rajd pamięci do Marchwacza Bogusław Monczyński
3 11 lutego Walentynki na rowerze Jarosław Karpisiewicz,
Dawid Zieliński
4 18 marca Powitanie wiosny Jarosław Karpisiewicz
Bogumiła Doruch
5 2 kwietnia XIII Rajd Papieski Marek Glapiński
6  8 kwietnia SWR "Po okolicach Jaraczewa" Andzrzej Malinowski
7  18-23 kwietnia
Green Velo  I Etap  Jarosław Karpisiewicz
Władysław Stawicki
8 28 kwietnia
-7maja
Rajd Dookoła Polski - cz 2
"Krynica Morska -Białowieża"
Krzysztof Olek
9
6 maja
SWR " Gmina Łask" Jarosław Karpisiewicz
10 13 maja
IV Rajd Rowerowy
Z przedszkolakiem na rowerze
Bartosz Spychalski
11 20 maja
SWR " Michałków" Roman Olek
12 19-21 maja Kaszuby i Kociewie
Jarosław Karpisiewicz
13 27 maja
SWR ''Jeziorsko'' Karol Abel
14 4 czerwca
Rajd Gwiaździsty " Fortuna" Bogusław Monczyński
15  11 czerwca
NPR Gmina Skalmierzyce Jarosław Karpisiewicz
16  15-18 czerwca
Łowicz - Łęczyca  Jarosław Karpisiewicz
Bogdan Pacześny
17  17-25 czerwca
XII Rajd Klubowy
" Białystok - Lublin"
Marek Glapiński
18  8-9 lipca
Solec Wlkp Jarosław Karpisiewicz
19  14-16 lipca
Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy Jarosław Karpisiewicz
Bożena Karpisiewicz
20  25-31 lipca
Bornholm Jarosław Karpisiewicz
21  5 sierpnia
" Tour de Calisia"
Dziewiąta setka Cyklisty

Marek Glapiński
22  6 sierpnia
NPR ''Niedziela u Niechciców" Jarosław Karpisiewicz
23  12-14 sierpnia
Dolina Baryczy rowerem i w kajaku Marek Glapinski
Izabela Szymczak
24   25-31 sierpnia
Green Velo II Etap Jarosław Karpisiewicz 
Władysław Stawicki
25 2 września
SWR "Pola Lednickie" Jarosław Karpisiewicz
Wincenty Różański
26 9 września
" Dni Karpia " Sośnie Jacek Szczepański
27 8-17 września
Rajd Dookoła Polski - cz3
"Hajnówka-Ustrzyki Górne"
Krzysztof Olek
28 22- 24 września
Śrem z siodełka roweru Jarosław Karpisiewicz
29 7 października
"Majkowska Pyra" Marek Glapiński
Anna Lisewska
30 11 listopada
Ognisty Rajd Niepodległości Jarosław Karpisiewicz
Damian Cieślak
31 3 grudnia
Rajd Mikołajów Jarosław Karpisiewicz

 

Powyższy kalendarz zawiera jedynie rajdy planowane z dużym wyprzedzeniem i nie obejmuje rajdów organizowanych bardziej spontanicznie. Zapowiedzi rajdów będą na bieżąco umieszczane w zakładce ZAPOWIEDZI.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdów dostępne będą na ok. 2 tygodnie przed daną imprezą:
• na stronie internetowej www.cyklista.kalisz.pl,
• w biurze Kaliskiego Oddziału PTTK (ul. Targowa 2).

Rajdy mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział wszyscy zainteresowani rowerzyści
po spełnieniu wymogów regulaminowych.
Uczestnik nie musi być zrzeszony w Klubie.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem