Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

Koniec zapisów na rajd "Tour de Calisia" 2017

tourdecalisia 2017 wynikTrudno w to uwierzyć, ale stało się .... zapisy na tegoroczny rajd "Tour de Calisia" zostały zakończone przed czasem! Zarejestrowano planowaną liczbę uczestników.  Aktualnie czekamy jeszcze na uregulowanie wpłat osób, które jeszcze ich nie dokonały.
Wszystkich, którzy się zapisali, prosimy o sprawdzenie, czy są na liście oraz czy ich dane są poprawne, jest to istotne ponieważ na podstawie tej listy będą przygotowywane imienne statuetki.

Dla osób które spóźniły się z zapisami , jest jeszcze mała nadzieja - w przypadku zwolnienia sie jakiegoś miejsca zapisy będą wznawiane. Osoby, które są jeszcze zainteresowane udziałem w rajdzie, proszone sa zatem o przesłanie maila z danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres e-mail, oraz numeru telefonu) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozwoli to nam na szybszy kontakt i umożliwienie dopisania sie do rajdu, jeśli wystapi taka możliwość.

UWAGA! Przesłanie danych nie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników, a jedynie pozwoli na kontakt w przypadku zwolnienia się jakiegoś  miejsca!


Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Michałków"

logo cyklista kalisz btmKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

INFORMUJE
Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

" MICHAŁKÓW "
Który odbędzie się 17 czerwca 2017 r.

Zbiórka uczestników o godz. 9.45 przed kościołem św. Michała Apostoła (os. Dobrzec)
Długość trasy ok 25 km ( w jedną stronę)
Średnia prędkość jazdy 15-17 km/h

Uczestnicy rajdu nie będącymi członkami PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie
Organizatorzy:
1)    Stanisław  Frankowicz –tel.504 781 450
2)    Roman Olek- tel. 668 038 612
 (Honorowy Przewodnik TK PTTK)

Gmina Łask

logo cyklista kalisz btmKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
INFORMUJE

Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

"Łask i okolice"
odbędzie się 10 czzerwca 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz 7.00 na pakingu UAM przy ulicy Ułańskiej

Trasa Rajdu
Boczki Stare - Gajewniki - Łask - Barycz - Talar - Zelów
Długosc trasy ok 73 km
Średnia predkość jazdy 15-17 km/h
Dojazd i powrót : zestawem bus + przyczepa . Koszt 50zł /os

Uwaga: W miejscowości Boczki Stare zaplanowane jest zwiedzanie prywatnego Muzeum Historycznych Pojazdów Militarnych.
Osoby zainteresowane rajdem proszone są o kontakt: Jarosłwa Karpisiewicz tel 609 030 206 lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Europejski dzień sportu

logo asnyk wynik
 Zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze z okazji Europejskich dni sportu na rajd do Gołuchowa, który odbędzie się 30 maja.
Zbiórka uczestników o godzinie 9.10 przy sali gimnastycznej przy I LO im. Adama Asnyka (od ulicy Parczewskiego).
Trasa będzie wiodła z Kalisza do Gołuchowa oraz z powrotem ścieżką rowerową .
Kontakt z organizatorem: Emilia Wojtulewicz 788181232.

                                                                      Zapraszamy

Rajd Rodzinny do Uniejowa

W dniach 10-11 czerwca (sobota/niedziela) kolega Krzysztof Olek zaprasza na rajd rodzinny do Uniejowa .Trasa ok 65 km w jedną stronę. Średnia prędkość dostosowana do grupy.
Zabierz dziecko , męża, żonę, partnera, partnerkę, przyjaciela, przyjaciółkę, zaproś tych co na rower wsiadają sporadycznie. To będzie super lajtowy przejazd aby wspólnie i miło spędzić weekend.
W planach wolny przejazd, kąpiele w termach, biesiadowanie i dobra zabawa.
Wstępnie planowana trasa: Kalisz - Zalew Murowaniec - Dobra - Uniejów - Jeziorsko - Goszczanów - Koźminek - Kalisz łącznie ok 140 km.
Nocleg w Gościniec nad wartą http://pod-wierzba.eu/ cena noclegu ze śniadaniem + obiadokolacja 100 zl na osobę. Pokoje dwu i trzyosobowe.
Koszt wejścia do term pokrywamy indywidualnie. ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 500055622
https://www.facebook.com/groups/RajdDOOKOLAPOLSKI
Karta zgloszeniowa

Tour de Calisia 2017 - czas start!

plakat setka wynikZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 5 sierpnia odbędzie się dziewiąta już edycja ogólnopolskiego rajdu rowerowego "Tour de Calisia - Setka Cyklisty", czyli 100-kilometrowego rajdu po okolicach najstarszego miasta w Polsce.
Tegoroczna trasa, rozpoczynająca się w cisłym centrum Kalisza wieść będzie m.in. przez: Śliwniki , Lewków, Raszków, Sobótkę, Piotrów. Meta przewidziana jest na kaliskim stadionie przy ulicy Matejki.

Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników przewidziano m.in. pamiątkowe imienne statuetki.

Jak w roku ubiegłym będzie elektroniczny proces rejestracji na rajd, dzięki czemu zgłoszenia będą  nie tylko łatwiejsze, ale też znacznie szybsze.  Co istotne, dzięki współfinansowaniu rajdu ze środków Miasta Kalisza oraz hojności sponsorów, opłata za uczestnictwo w rajdzie kolejny rok z rzędu mogła pozostać na tym samym poziomie.

Zapisy sa przewidziane do 15 lipca, ale zastrzegamy sobie możliwość, wcześniejszego zamkniecia listy! Liczba uczetników ograniczona  - decyduje kolejnośc zgloszeń.
Więcej informacij można znależć: regulamin
Link do rejestracjii to: https://foxter-sport.pl/tdc-2017 

W związku  z rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń na rajd do wszystkich klubowiczów " Cyklisty" został wysłany e-mail. Jeśli ktoś nie otrzymał, proszony jest o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

setka 2017 wynik

VI Rajd Rodzinny w Stawiszynie

rajd kolejkaW dniu 21.05.2017 r odbędzie się VI Rajd Rodzinny w Stawiszynie.Start nastąpi o godzinie 15.00 w Piątku Małym gdzie grupą podejrzewam , że jak zwykle około 140 osób przejedziemy do stacji wąskotorowej w Zbiersku. Na mecie rajdu oprócz wielu atrakcji o historii kolei wąskotorowej w regionie opowie prezes grupy SKPL.
Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w rajdzie przy Seminarium Duchownym na ulicy Złotej o godzinie 13.00 (niedziela).
Pozdrawiam Jacol

Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Jeziorsko"

logo cyklista kalisz btmKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale  PTTK im. Stanisława Graevego
INFORMUJE

Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

"Jeziorsko"
odbędzie się w dniu 27 maja 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz 7.45 przed Domkiem Parkowego przy ulicy Niecałej

Trasa rajdu:
Kalisz - Koźminek - Lisków - Jeziorsko (tama) - Rzymsko - Morawin - Żelazków - Kalisz
Długość trasy ok 110 km
Średnia prędkość jazdy ok 18 km/h. Drogi głównie asfaltowe

Uwaga:                                                                                                                                                           Na trasie planowana jest chłodna niespodzianka, natomiast w drodze powrotnej (Zajazd "Zapiecek"), będzie poczestunek (koszt 15 zł).
Osoby zainteresewane rajdem proszone są o konieczne potwierdzenie obecności do dnia 19 maja.
Karol Abel  tel 609 608 766 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ZAPRASZAMY

Odlotowy Bibliotekarz

odjazdowylogo20 maja  na swoje jednoślady jak co roku wsiądą bibliotekarze w ramach rajdu ''Odjazdowy Bibliotekarz".  Tegoroczna trasa: Kalisz - Wojciechówka - Skarszewek - Skarszew - Rożdżały - Słoneczna

Zbiórka o godzinie 10.00 przed pomnikiem Adama Asnyka. Organizatorem rajdu jest filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu

IV Rajd Rowerowy " Z przedszkolakiem na rowerze"

przedszkolaki 2017 wynikW dniu 13 maja odbędzie się kolejna, czwarta już edycja rajdu "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś". Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w latach poprzednich, swoją obecność i możliwość znakowania rowerów potwierdziła również kaliska policja. Osoby, które są zainteresowane takim zabezpieczeniem swoich jednośladów, proszone są o przybycie wcześniej - możliwość znakowania będzie już od godz. 9.00.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób na małych uczestników rajdu czeka wiele upominków face smile W czasie odpoczynku na mecie przewidziano sportowe konkurencje. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, zachęcamy dzieci do wykonania prac plastycznych związanych z jazdą na rowerze (technika wykonania dowolna) lub nauczenia się piosenki/wierszyka o jednośladzie. Dla autorów najciekawszych przewidziano nagrody. Prace należy zabrać ze sobą na rajd. Prezentacja odbędzie się na mecie.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
W oczekiwaniu na rajd zachęcamy zaś do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć z poprzedniej edycji: tutaj.

Rowerowy "Spacer"

W dniu 03.05.2017 r kolega Jarosław Karpisiewicz zaprasza wszystkich sympatyków jednośladów na krótki przejazd rowerowy.
Zbiórka o godz 10.00 przy parkingu Aquaparku (ul: sportowa).
Trasa: ul: Wypoczynkowa, Szałe, ul: Lubelska, ul: Nędzerzewska, Tłokinia kościelna (pałac), Rożdżały, Skarszew, Wojciechówka, ul: Skarszewska , Park Miejski (Domek Parkowego - meta).
Długość trasy: 25 km.

Sobotnie Wędrówki Rowerowe"Gmina łask"

Zapowiadane wcześniej w kalendarzu Sobotnie Wędrówki Rowerowe w dniu 6 maja do Łasku z przyczyn technicznych ulegną przeniesieniu na dzień 10 czerwca. Konkretna zapowiedź w/w wymienionego rajdu będzie upublikowana z odpowiednim wyprzedzeniem.
Za zmianę organizator J. Karpisiewicz gorąco przeprasza.

Antonin

Jacek Szczepański zaprasza w dniu 1 maja na przejażdżkę rowerową pt " Na Rybkę do Antonina " oczywiście zakup rybki we wlasnym zakresie. Długość trasy ok 80km. Zbiórka o godz 9.00 koło Galerii Amber od ul Górnośląskiej. W razie ewentualnego deszczu wyjazd zostanie odwołany.

Fortuna 2017

fortuna 2017 wynikKlub Turystyki "Wrześnianie" wraz  z Lokalną Grupą Działania "Z Nami Warto" zapraszają na szóstą  edycję rajdu "Fortuna", który w tym roku odbędzie się w dniu 4 czerwca.
Zgodnie z kalendarzem  Cyklisty wyjazd na rajd do Wrześni odbędzie się w dniu 3 czerwca. Nocleg typowo turystyczny, więc należy zabrać karimaty i śpiwory.
Koszt udziału w rajdzie 10,00 zł
Koszt noclegu 15,00 zł.
Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o kontakt do 5 maja         
  Bogusław Monczyński tel 605 224 721 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin :http://wrzesnia.powiat.pl/pub/uploaddocs/regulamin_fortuna_2017_.pdf

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem