Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Walne zgromadzenie sprawozdowczo - wyborcze

Logo KTR Cyklista2Zarząd KTR "Cyklista" w Kaliszu zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Klubu w dniu 16.09.2022r.  (piątek) o godzinie 18.00 (I termin), 18.15 (II termin) w świetlicy domu parafialnego przy ulicy 3-go Maja 13.
W programie m.in. podsumowanie czterech lat kadencji zarządu , omówienie bieżących spraw oraz wybór nowych władz.
Do udziału w Walnym Zgromadzeniu zapraszamy wszystkich Klubowiczów z opłaconą składką członkowską.

Rajd Rowerowy

opatowek wynikFundacja "Incjatywa dla Opatówka" zaprasza na Rajd Rowerowy"Śladami bł Franciszka Stryjasa" w dniu 17 września
2022r.
Zbiórka uczestników odbędzie przy plebani na pakingu kościoła pw. NNMP w Chełmcach o godzinie 11.15
Trasa Rajdu będzie przebiegała przez następujące miejscowości:
Chełmce - Saczyn - Tokomyśle - Bronibór - Włodzimierz - Borek - Iwanowice - Korzekwin - Popów - Szczytniki
Długośc trsy wyniesie ok 20 km.
 
Organizacja Rajdu:
Warunki uczestnictwa: Każdy uczestnik przed startem w Rajdzie rowerowym jest zobowiązany jest do:
 zapoznania się oraz akceptacji Regulaminu Rajdu - dostępny będzie na stronie internetowej Organizatora: www.inicjatywa.opatowek.pl
 wpisania się na listę Rajdu poprzez serwis służący do elektronicznej rejestracji uczestników znajdujący się pod adresem https://elektronicznezapisy.pl/event/7460/strona.html , najpóźniej w terminie do dnia 15 września 2022 r. lub do wyczerpania miejsc przewidzianych dla uczestników Rajdu,
 dostarczenia najpóźniej w dniu Rajdu do godz. 11:00 lub w uzgodniony sposób do Organizatora wypełnionej karty zgłoszeniowej, która stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu (dotyczy osoby pełnoletniej) i załącznik nr 2 (dotyczy osoby nieletniej) oraz podpisaną klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych, stanowiącą załącznik nr 3; uczestnicy mogą wcześniej dostarczyć powyższe dokumenty na plebanię parafii pw. NNMP
w Chełmcach lub indywidualnie skontaktować się z Organizatorem Rajdu.
 posiadania niezbędnej wiedzy i umiejętności do poruszania się po drogach,
 posiadania: w przypadku osób pełnoletnich - dowodu osobistego, w przypadku osoby nieletniej - karty rowerowej lub prawa jazdy kategorii B1,
 przedstawienia pisemnej zgody rodziców lub opiekuna prawnego na udział w Rajdzie, w przypadku osoby niepełnoletniej mającej ukończone 16 lat;
Ponadto:
 osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział w Rajdzie jedynie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego,
 wskazane jest, aby każdy Uczestnik posiadał kamizelkę odblaskową,
 każdy uczestnik Rajdu zostaje objęty ubezpieczeniem grupowym na koszt Organizatora od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW),
 każdy uczestnik może we własnym zakresie dokonać dobrowolnego ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej.

Koordynatorem Rajdu jest Mateusz Walczak tel 885 881 972

Udział w Rajdzie jest bezpłatny.


Pogrążeni w smutku

JacekPtak
Z przykrością informujemy, że zmarł nasz klubowy Kolega Jacek Ptak. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w parafii pw. Opatrzności Bożej (ul. Polna) w Kaliszu w dniu 27 sierpnia (sobota) o godzinie 9.15. Po mszy św. nastąpi odprowadzenie Zmarłego na Cmentarz Miejski (ul. Górnośląska).

Rajd integracyjny

odwolanier wynik

" Szlakiem dębów i paproci" - szlak południowy

Logo KTR Cyklista2
W ramach Sobotnich Wędrówek Rowerowych Kolega Józef Goral zaprasza na rajd "  Dębów i Paproci " - szlak południowy który odbędzie sie w dniu 02.07.2022r.

Zbiórka uczestników o godzinie 8.00 przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego. Długość trasy ok 60 km.
 
                                                                      Zapraszamy !!!

Stawiszyn i okolice

stawiszyn2Komandor rajdu Józef Goral zaprasza na rajd rowerowy z cyklu Sobotnich Wędrówek Rowerowych, który wyjątkowo odbędzie się w niedzielę 26.06.2022r.
Nasz rajd połączymy z Rodzinnym rajdem rowerowym " Dla Jagódki", organizowanym w ramach dni Stawiszyna.
 
Zbiórka uczestników odbędzie się o godzinie 11.30 przy Wyższym Seminarium Duchownym  , Złota 144.
Przewidywane zakończenie rajdu ok godziny 18.00.

                                   ZAPRASZAMY!!!

Przedmoście Kalisza

bunkry wynik

Uwaga zmiany!

IMG 20190907 122358Uwaga zmiany!

- rajd „Bunkry – Przedmoście Kalisza” przeniesiony został z dnia 19 czerwca na 25 czerwca

- rajd „Stawiszyn i okolice”, realizowany w ramach Sobotnich Wędrówek Rowerowych, przeniesiony został z dnia 25 czerwca na 26 czerwca

Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy

matejkiZ okazji święta Miasta Kalisza, dnia 11.06.2022 r. Kaliskie Towarzystwo Kolarskie (KTK  KALISZ)  zaprasza wszystkich zainteresowanych na Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy  „ Aktywnie, Bezpiecznie, Zdrowo” .
Wcześniej zaliczymy krótki przejazd  ok. 15 km  
Na mecie rajdu przy Wale Matejki oczekiwał będzie poczęstunek i konkursy z nagrodami.
Zbiórka uczestników o godz. 14.00 przed kaliskim teatrem.
„CYKLIŚCI” posiadający koszulkę klubową proszeni są o jej założenie.
Szczegółowych  informacji udziela Jarosław Karpisiewicz :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    lub  609 030 206.

Uwaga!

Rajd Sobotnie Wędrówki Rowerowe " Przejażdżka w nieznane" w dniu 11 czerwca odbędzie się w innym terminie.

Rajd osiedlowy z okazji Dnia Dziecka

Rad osiedlowy z okazji Dnia Dziecka

Rywalizacja Rowerowa Stolica Polski 2022r.

rsb wydarzenie fb Obszar roboczy 1 wynik


Podobnie jak w zeszłym roku Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista " w Kaliszu  w tegorocznej edycji Rowerowa Stolica Polski wspomoże w rywalizacji Miasto Gniezno. Rywalizacja potrwa przez cały miesiąc czerwiec.
Najaktywniejsi klubowicze,  po zakończeniu akcji  i podsumowaniu przejechanych kilometrów zostaną przez klub nagrodzeni.

 Aby dołączyć do rywalizacji , należy zainstalować bezpłatną aplikację Rowerowa Stolica Polski. Po zainstalowaniu aplikacji, należy założyć w niej konto. Można to zrobić na dwa sposoby – za pośrednictwem konta na portalu społecznościowym Facebook albo poprzez formularz rejestracyjny. Można wybrać czy korzystać będziemy z pełnej formy aplikacji, czy przystąpimy jedynie do rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Następnie należy wpisać swoje dane.  Kolejnym krokiem jest wybór dyscyplin sportu – wybieramy „ jazda na rowerze ” – oraz potwierdzenie regulaminu. Potem rowerzysta wybiera miasto Gniezno, dla którego kręcić będzie kilometry, wybiera grupę ogólną, a następnie grupę KTR "Cyklista" w Kaliszu. W zakładce RYWALIZACJE wybieramy ROWEROWA STOLICA POLSKI 2022.

Mając już zainstalowaną aplikację i zarejestrowane konto, jesteśmy gotowi do rywalizacji. Teraz wystarczy już tylko wsiąść na rower, włączyć aplikację, w menu głównym wybrać zakładkę TWOJA AKTYWNOŚĆ, potwierdzić zielonym przyciskiem START i w drogę!

Organizatorem akcji jest Miasto Bydgoszcz. Patronat honorowy nad nią objęła Polska Organizacja Turystyczna. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej rywalizacji www.rowerowastolicapolski.pl .
 

                   Zapraszamy do udziału w rywalizacji  o Rowerową Stolicę Polski  " Kręcimy dla Gniezna"

Rodzinny Rajd Rowerowy

Aglomeracja Kalisko - Ostrowska serdecznie zaprasza na wspólną jazdę 29 maja.                                                             Udział bezpłatny. Zapisy na stronie https://bit.ly/382RsFN

283244742 1679889895703316 5397474165553859300 n wynik

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze"

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy Z przedszkolakiem na rowerzeW dniu 21 maja (sobota) odbędzie się kolejna, ósma już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś". Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w poprzednich latach, zachęcamy dzieci do nauczenia się piosenki, wierszyka lub przygotowania pracy plastycznej związanej z jazdą na rowerze. Prezentacje (i rozdanie związanych z nimi upominków face smile ) odbędą się na mecie.
Wszystkie dzieci zachęcamy także do zabrania ze sobą dzienniczków wycieczek (mogą to być również przeznaczone na ten cel notesy), w których będą zbierać potwierdzenia swoich wycieczek. Na mecie dostępna będzie specjalna rajdowa pieczątka, którą będzie można udokumentować uczestnictwo w rajdzie. Dzienniczek będzie dla nich nie tylko miłą pamiątką, ale też pozwoli na zdobycie dziecięcych odznak turystycznych. Więcej informacji na ich temat podczas rajdu.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub bezpośrednio w przedszkolu Pluszowy Miś.
Udział w rajdzie jest bezpłatny. Wcześniejsze zapisy nie są wymagane, jednak zgłoszenie swojego udziału znacząco ułatwi prace związane z organizacją rajdu.

W oczekiwaniu na rajd zachęcamy zaś do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć z poprzedniej edycji, np. tutaj.  
•    regulamin rajdu

"Od Gotarda do Stanisława" Kalisz - Ostrów Wlkp

Logo KTR Cyklista2
KLUB  TURYSTYKI  ROWEROWEJ  "CYKLISTA"  W  KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

Z A P R A S Z A
  Na rajd, który się odbędzie w dniu 14.05.2022 r.

KALISZ – OSTRÓW WLKP
 „Od Gotarda do Stanisława”

Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na parkingu przy kościele
św. Gotarda  (ul. Kordeckiego)

Trasa rajdu:
KALISZ- Skalmierzyce- Śliwniki- Biskupice Ołoboczne- Bagatela- Ostrów Wlkp- Lewków- Ociąż- Skalmierzyce- KALISZ

Długość trasy: ok. 60 km
Średnia prędkość jazdy:15-17 km/h.
Drogi głównie asfaltowe oraz leśne.

Ze względu na planowany poczęstunek proszę o potwierdzenie udziału
(SMS lub elektronicznie)
Jarosław Karpisiewicz - tel. 609 030 206
email:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem