Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

120 rowerzystów na jubileuszowym "Przedszkolaku"

P1390700120 rowerzystów wzięło udział 8 czerwca w kolejnej edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze”, organizowanego przez KTR "Cyklista" w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś" w Kaliszu.
 
Była to już dziesiąta, jubileuszowa edycja tego rajdu i jak pokazują statystyki, cieszy się on niesłabnącą popularnością. Wśród organizatorów pojawiają się zarówno nowe twarze, jak i te dobrze organizatorom już znane – dzieci, które status przedszkolaka zmieniły na status ucznia już kilka lat temu i dla których "Rajd Przedszkolaka" był niegdyś jedną z pierwszych okazji do podróży na jednośladzie.

Rowerzyści na miejscu zbiórki przed kaliskim teatrem zaczęli się zbierać już po godzinie 8, a podczas oczekiwania na start mogli skorzystać ze znakowania swoich rowerów przez Straż Miejską. Chwilę po godzinie 9, przywitani przez Komandora rajdu, Bartosza Spychalskiego, Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK, Mateusza Przyjaznego, Dyrektor Niepublicznego Przedszkola "Pluszowy Miś", Ewę Muszyńską-Winowicz oraz Koordynatorkę rajdu ze strony przedszkola, Beatę Spychalską, jak i po omówieniu zasad bezpieczeństwa, cała grupa ruszyła na trasę.
 
Jaka sama nazwa rajdu wskazuje, była to impreza skierowana przede wszystkim do najmłodszych miłośników jazdy na rowerze, tak więc zarówno trasa, jak i prędkość jazdy, dostosowane były właśnie do nich. Tak samo dostosowane do nich były ich środki transportu – dzieci trasę pokonywały na własnych dwu- i czterokołowych rowerkach, na fotelikach, w przyczepkach i na holu.

Po kilkukilometrowej trasie wszyscy miłośnicy jednośladów dotarli bezpiecznie na metę usytuowaną nad zalewem w Szałem. Tam czekała już na nich moc atrakcji – bańki mydlane, przeciąganie liny, malowanie na folii oraz pakiety upominków dla wszystkich dzieci. Każde dziecko otrzymało również imienny dyplom, mogło podbić swój turystyczny dzienniczek specjalną rajdową pieczątką oraz przykleić na kasku naklejkę przekazaną przez Stowarzyszenie Kask jest Cool. Na zainteresowanych czekały również regulaminy odznak turystycznych. Nikt nie wyjechał też w drogę powrotną z pustym brzuchem. W tej iście festynowo-piknikowej atmosferze rowerzyści nabierali sił do powrotu. A siły te były nie bez znaczenia – dla niejednego młodego miłośnika jazdy na rowerze trasa ta była bowiem najdłuższą w ich dotychczasowej kolarskiej karierze.

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z rajdu na stronie: www.fb.watch/sCT82LK3Jv/

Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski.
Koordynatorem rajdu z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim sponsorom i organizacjom wspierającym realizację rajdu. Byli wśród nich:

  • Urząd Miasta Kalisza,
  • Auto Centrum Lis,
  • Mlekovita,
  • p. Jerzy Krzak – Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej LAZUR,
  • p. Wioleta Jeziorska, p. Jacek Szczepański, p. Rafał Stokowski, p. Robert Marczak, p. Mateusz Kłos, p. Mateusz Szczepaniak, p. Daniel Dostal, p. Paweł Sopniewski, p. Marcin Gancarek,
  • Straż Miejska Kalisza.

Zdjęcia: Paweł Spychalski

Zdjęcia: Bartosz Spychalski

Rajd na piknik"Kaczka na talerzu"

DSCN0379 wynik

26 maja KTR „Cyklista” w Kaliszu oraz Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów Policyjnych zorganizowali rajd  rowerowy na imprezę promocyjną po nazwą „Kaczka na talerzu”, która odbyła się na Wolicy k/Kalisza. Organizatorem wydarzenia sfinansowanego przez Fundusz Promocji Mięsa Drobiowego była Wielkopolska Izba Rolnicza. 
Uczestników imprezy częstowano roseł z kaczki z makaronem domowej roboty, gulaszem z kaszą ,pasztetem z kaczki. Do kaczek podawano surówki, buraczki oraz pieczywo.

Czytaj więcej...

Majówka na strzelnicy

DSCN0352 wynikRankiem w dniu 11 maja 2024 r. członkowie KTR „Cyklista” w Kaliszu i osoby zainteresowane wyruszyliśmy  na Strzelnicę Sportową „Jóźwiak” do Nowolipska, która położona jest w otoczeniu lasu.
Wśród uczestników rajdu byli miłośnicy broni palnej, a także osoby, które przez wiele lat nie miały broni w ręku. Wśród nich była jedna koleżanka. Strzały były oddawane do tarczy po wcześniejszym zapoznaniu się z bronią pod nadzorem instruktorów z uprawnieniami. Każdy z uczestników oddawał strzały z broni krótkiej i długiej. Okazało się, że w naszym gronie znajdują się ukryte talenty, nawet snajperskie.  Po dobrej zabawie na strzelnicy czekał na nas smakowity poczęstunek, żurek z kiełbasą, ciasto i napoje. Wracaliśmy do Kalisza zadowoleni i przekonani, że to nie ostatni rajd z wystrzałowymi atrakcjami. Pogoda nam dopisała, a trasa w obydwie strony prowadziła spokojnymi wiejskimi drogami.
Tekst: Marek Glapiński
 

Zdjęcia: Adam Wojcieszak

XX Rajd Papieski

1 wynikW niedzielę 7 kwietnia2024 r. już po raz dwudziesty członkowie KTR"Cyklista" wzieli udział  Rajdzie Papieskim organizowany przez PTTK Pleszew. Jego celem jest uczczenie pamięci papieża św. Jana Pawła II,Honorowego Obywatela Miasta Pleszewa.
Kolejnym celem tej imprezy jest przedstawienie walorów turystyczno - krajoznawczych oraz promowanie zdrowwego stylu życia i roweru jako ekologicznego środka transportu.
Wyruszyliśmy z Kalisza, po wspólnym zdjęciu przy figurze ś. Jana Pawla II, pod przewodnictwem komandora rajdu Marka Glapińskiego. Trasa prowadziła przez Gołuchów gdzie dołączyła do nas lokalna grupa rowerzystów. Kolejnym naszym celem był pleszewski " wodospad"  miejscowości Zawady. Po sesji zdjęciowej tego urokliwego miejsca udaliśmy się Lenartoice do Pleszewa gdzie w kościele p.w.Ścięcia ś. Jana Chrzciciela odbyła się Msza św w intencji uczestników rajdu. Po zakończonej Mszy św uczestnicy rajdu wysłuchali krótkiego koncertu w wykonaniu kapeli góralskiej, a następnie udali się na posiłek do Sali Cechu Rzemiosł Różnych.
Pogoda wyjątkowo dopisała, wracając do Kalisza ścieżką rowerową podziwialiśmy uroki wiosennego krajobrazu.
Tekst: Marek Glapiński


Zdjęcia: Adam Wojcieszak

Rajd Walentykowy

423422407 1045107329884044 573395296310332409 n wynik

Mimo że Walentynki wypadają 14 lutego , w tym roku Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu oraz  koledzy z grupy rowerowej „Leviata i przyjaciele” wspólnie wyjechali na trasę rajdu walentynkowego w niedzielę 18 lutego. Wcześniej rowery uczestników zostały udekorowane czerwonymi balonami w kształcie serc podarowanymi przez  firmę „Balony Sieroszewice” - https://www.facebook.com/balonysieroszewice  Wszyscy spotkali się przy teatrze skąd przez park udali się w kierunku zalewu Szałe. Tam na rowerzystów czekali miłośnicy zimnych kąpieli czyli „Morsy Kalisz”. Wśród rowerzystów znalazł się śmiałek, kolega Jarosław Karpisziewicz, który wspólnie z Morsami postanowił się ochłodzić po rozgrzewce podczas jazdy.                                                                                                                      Po kąpieli grupa wyruszyła w drogę powrotną. Na mecie czekał prezes Marek Glapiński, który dla zmarzniętych uczestników przygotował ciepłą herbatę i kawę oraz słodki poczęstunek. Ponieważ wśród uczestników było kilku kolegów z Ostrowa Wlkp., w tym gronie najmłodszy uczestnik jedenastoletni  Janek, komandor Marcin Cygan i kilku rowerzystów postanowiło towarzyszyć im do granic naszego miasta.
Komandorami rajdu byli : Marcin Cygan i Jarosław Karpisiewicz
 
Tekst Marek Glapiński


Zdjęcia: Marcin Cygan

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem