Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

"Tour de Calisia" XI setka Cyklisty

2019 08 03 Setka Cyklisty (3174) wynik

Dnia 03 sierpnia 2019 roku poprowadziliśmy kolejną już XI setkę cyklisty. Na stronie rejestracyjnej w systemie elektronicznym zameldowało się 460 rowerzystów z różnych regionów Polski. Oficjalna rejestracja przed startem rozpoczęła się już od godz. 6 rano i trwała do godz. 7.15. Każdy uczestnik po podpisaniu listy obecności, otrzymał pakiet startowy, a w tym wodę, drożdżówkę i gadżety związane z setką. Trasa tegorocznej setki rozpoczynała się na Rynku Głównym w Kaliszu i prowadziła przez Godziesze , Błaszki, Tubądzin, Staw, Rajsko, Tłokinia i Kalisz.
Metę i zakończenie rajdu zaplanowaliśmy na kaliskim stadionie przy ulicy Matejki. Po zakończeniu rajdu każdy uczestnik otrzymał gorący obiad oraz mógł napić się ciepłych napoi. Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy setki otrzymali z rąk zarządu KTR Cyklista w Kaliszu, pamiątkowe imienne statuetki. Dla najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu ufundowane były pamiątkowe puchary.

Zarząd KTR Cyklista w Kaliszu pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację setki oraz partnerom: Miasto Kalisz, Kaliski Oddział PTTK, OSRiR w Kaliszu, a także sponsorom:  Agora, rava-cafe i wszystkim uczestnikom rajdu.
Cieszymy się, że w trakcie rajdu nie było zdarzeń losowych zagrażających zdrowiu i życiu uczestników, panowała dyscyplina i wspaniała atmosfera. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy dbali o bezpieczeństwo, zdrowie i techniczne zabezpieczenie naszej XI setki.
 
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjęcia: Zielona Żyrafa

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Zdjęcia: Maciej Szumiński

Sobotnie Wędrówki Rowerowe IV " Lazurowe Jezioro"

jezioro lazurowe wynikZamarzyło nam się Lazurowe Wybrzeże, ale chcieliśmy pojechać rowerami więc trzeba było znaleźć coś w pobliżu. Okazało się, że w okolicach Turku znajduje się Lazurowe Jezioro, postanowiliśmy to sprawdzić. W grupie kilkunastu osób, klubowiczów i niezrzeszonych wielbicieli dwóch kółek wyruszyliśmy w sobotę 20 lipca aby na własne oczy zobaczyć to miejsce. Pogoda nam dopisała, a gdy dotarliśmy na miejsce byliśmy zauroczeni tym co zastaliśmy. Naszym oczom ukazało się jezioro w różnych odcieniach lazuru. Niestety nie mogliśmy skorzystać z kąpieli i zbliżyć się zbytnio do wody ze względu na silnie zasadowy odczyn wody i grząskie brzegi. Musieliśmy zadowolić się spacerem i udokumentowaliśmy nasz pobyt na zdjęciach. W drogę powrotną udaliśmy się inną trasą i towarzyszyły nam widoki już bardziej rzeczywiste.
Tekst: Józef Goral

Zdjęcia: Marlena Goral

"Szlakiem Kościołów Drewnianych" Powiatu Kaliskiego cz1

DSC 5809 wynik07.07.2019 (niedziela) - to tego dnia szesnaścioro śmiałków wstało z łóżka przed godziną 07:00, by stawić się przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu, wsiąść na rower i udać się Szlakiem Kościołów Drewnianych Powiatu Kaliskiego. Jako komandor rajdu zapoznałem uczestników z podstawowymi zasadami poruszania się w grupie. Zrobiliśmy wspólne zdjęcie i ruszyliśmy w drogę. Przed nami 11 drewnianych kościołów i 100km do pokonania. Silny wiatr z zachodu odczuwał każdy z nas, jednak nikt nie dawał za wygraną i parliśmy do przodu, wiedzieliśmy przecież, że ten dzień będzie udany. Zaczęliśmy od Kościoła pw. św. Jakuba w Tłokini Kościelnej. Właśnie zaczynała się tam msza, więc zrobiliśmy grupowe zdjęcie i ruszyliśmy dalej. Trasę starałem się prowadzić bocznymi drogami, unikając ruchliwych dróg. Mijaliśmy malownicze krajobrazy wsi, pola kukurydzy i łany zbóż. W połowie trasy przy Kościele pw. św. Urszuli w Zbiersku czekała na uczestników pyszna zupa - żurek- sponsorowana przez gminę/miasto Stawiszyn. Po ciepłym posiłku odzyskaliśmy siły, jednak z powodu dokuczliwego wiatru, postanowiliśmy skrócić trasę pomijając kościoły w Lipe i Blizanowie. Wszyscy uczestnicy spisali się na medal i szczęśliwie wróciliśmy do Kalisza. Dziękuję klubowemu koledze - Krzysztof Wydra - za pomoc i piękne zdjęcia oraz zastępcy burmistrza miasta i gminy Stawiszyn Grzegorzowi Kaczmarkowi za zorganizowanie poczęstunku, a Starostwu Powiatowemu w Kaliszu za pomoc w organizacji i prezenty. W podziękowaniu za miłą atmosferę, w imieniu swoim jak i KTR "Cyklista" w Kaliszu, zapraszam do obejrzenia zdjęć z wyprawy oraz do wspólnych wycieczek rowerowych w ramach naszego kalendarza imprez.

Tekst:  Komandor rajdu - Dawid Zieliński
 

Zdjęcia : Krzysztof Wydra

Kalisz czas na Twój ruch

IMG 8911 resized wynikW niedzięle 30 czerwca odbył się rajd rowerowy i piknik rodzinny  w ramsch akcji "Kalisz - czas na Twój ruch"
Rajd rzpoczął się na Głównym Rynku, każdy z uczestników na starcie otrzymał oświetlenie lub licznik do roweru.
Trasa wiodła głównie ścieżkami rowerowymi. Z kolei na mecie na Polach Marsowych odbył się piknik rodzinny , podczas którego  na uczestników czekały różnego rodzaju atrakcje.
Pokaz akrobacji rowerowych utytułowanego zawodnika triadu , rekordzisty Guinnessa , finalisty programu " Mam talent".
Natomiast pokaz wsadów do kosza jednego z najlepszych dunkerów w Polsce doknał Arkadiusz " Aro" Przybylski.
Nie zabrakło też miasteczka rowerowego, konkursów,  z nagrodami , animacji dla dzieci oraz poczęstunku.
Nie zabrakło także udziału naszego klubu, oprócz prowadzenia grup podczs rajdu , nasza klubowiczka Michalina Górna - pielęgniarka , podczas festynu przeprowadziła  bezpłatnie badanie przesiewowe  na wirusowe zapalenie wątroby typu C, które cieszyło się dużym zainteresowaniem.
Natępny rajd  z kampani promujący ekologiczny  i aktywny tryb życia odbędzie się 22 września gdzie wszystkich miłośników dwóch kółek z rodzinami serdecznie zapraszamy.
Tekst: Marek Glapiński