Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

IV Rajd Klubowy "Szlakiem latarni Morskich"

DSC 8083 wynik

Dnia 11.06.2019r. do Kalisz wróciła 12 osobowa  grupa cyklistów z KTR „Cyklista” w Kaliszu, która brała udział w XIV Rajdzie Klubowym  _ „Szlakiem latarni morskich"  Komandorem i organizatorem rajdu był prezes KTR Cyklista Marek Glapiński.    

Czytaj więcej...

Rajd Dookoła Polski etap VI "Karpacz - Świnoujście"

logo krzysztof wynik


Po blisko 3 latach i przejechaniu ponad 4000 km RAJD DOOKOŁA POlSKI (RDP) został oficjlanie zakończony. We wszystkich 6 etapach wzieło udział 39 osób. 4 osoby wzieły udział we wszystkich 6 etapach i przejechało ponad 4000 km, 2 osoby wzieły udział w 5 etapach i 2 osoby w czterech etapach, wszyscy jechaliśmy z sakwami bez wsparcia samochodu serwisowego.

Ostatni etap RDP  - 6RDP był 8-dniową imprezą rowerową turystyki kwalifikowanej o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Grupa 18/19 cyklistów przez 7 dni jazdy przejechała ponad 800 km od Karkonoszy, przez góry Izerskie aż po Bałtyk. Po raz pierwszy w 6RDP wzieła udział mocna 6 osobowa załoga cyklistów z województwa mazowieckiego.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z rekordem frekwencji

przedszkmin187 osób wzięło udział 18 maja w VI już edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze", zorganizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś" w Kaliszu. Wszyscy rowerzyści, niejednokrotnie wielopokoleniowo, pokonali wspólnie 12 kilometrów, co dla wielu przedszkolnych kolarzy stanowiło najdłuższy dotychczasowy dystans. Jak sama nazwa wskazuje, rajd był przygotowany z myślą o najmłodszych rowerzystach i to właśnie do nich dopasowany był zarówno dystans, jak i tempo jazdy. Był on jednak otwarty również dla nieco starszych rowerzystów, przez co różnica pomiędzy najmłodszym, a najstarszym jego uczestnikiem wyniosła... 85 lat!

Po krótkiej odprawie przed kaliskim teatrem, gdzie dzięki uprzejmości kaliskiej policji zainteresowani cykliści mogli oznakować swoje rowery, cała grupa ruszyła wzdłuż Prosny nad zalew w miejscowości Szałe. A sposobów na pokonanie tej trasy przez dzieci było co niemiara: na fotelikach, w przyczepkach, na holu, a także na 4, 2, a nawet 1 kółku, jeśli pod uwagę wziąć rowery doczepiane face smile Ten barwny peleton zamykał ponadto rowerowy kowboj, pilnujący, aby żaden zbłąkany rowerzysta po drodze się nie zagubił.

Na mecie na wszystkich najmłodszych czekała przekąska, pamiątkowe dyplomy, upominki oraz atrakcje: malowanie na folii, rowerowy konkurs artystyczny oraz wielkie bańki mydlane. Jak przystało na prawdziwy rajd turystyczny, nie zabrakło również rajdowej pieczątki, którą dzieci mogły przystemplować w swoich wycieczkowych dzienniczkach. Będą one dla nich z pewnością nie tylko miła pamiątką, ale też przepustką do zdobywania odznak krajoznawczych, których regulaminy były również dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Organizatorzy dziękują Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu za kolejne już znakowanie rowerów oraz wszystkim sponsorom za wsparcie:

 • p. Annie Nadolnej – PZU Kalisz,
 • p. Piotrowi Wesołowskiemu i p. Tomaszowi Kozłowskiemu – Mlekovita,
 • p. Iwonie Kaźmierczak i p. Jakubowi Drużbiakowi – Kaufland,
 • p. Joannie Sawickiej,
 • Spółdzielni Lazur,
 • Wydawnictwu Martel,
 • Starostwu Powiatowemu w Kaliszu,
 • p. Wioletcie Jeziorskiej,
 • p. Jerzemu Trzęsale,
 • p. Monice Bury,
 • p. Katarzynie Spodziei,
 • pp. Grzegorzowi i Ewie Olszynom,
 • p. Włodzimierzowi Gilickiemu – Gilicki Bike.
Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski. Koordynatorem rajdu ze strony przedszkola była Beata Spychalska.

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Zdjęcia: Paweł Spychalski

Zdjęcia: Bartosz Spychalski

Zdjęcia: Dawid Zieliński

XV Kolarski Rajd Papieski "Pleszew"

DSC 4469 wynik

XV Kolarski Rajd Papieski wyruszył w niedzielę 07.04.2019. tuż po godz. 10:00 z Kalisza do Pleszewa. Już tradycyjnie uczestnicy spotkali się  przy pomniku św. Jana Pawła II. W rajdzie wzięło udział ponad 70-ciu miłośników jazdy na rowerze. Po zbiórce i podpisaniu listy obecności, komandor Marek Glapiński przedstawił program rajdu i omówił warunki bezpieczeństwa.  W trakcie przejazdu panowała dobra atmosfera i współdziałanie poszczególnych grup, dopisała także pogoda. Grupy rowerzystów z całej Wielkopolski spotkały się  w Pleszewie przy kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zgodnie z programem o godz. 13:00 została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji uczestników rajdu. Mszę św. uświetnił swoim śpiewem i muzyką chórek złożony z dzieci i młodzieży. Po zakończeniu Mszy św. udaliśmy się na poczęstunek, na każdego uczestnika czekał  gorący posiłek, pączki i herbata. Po posiłku podobnie jak w ubiegłych latach odbyło się losowanie nagród, które trafiły także do członków naszego klubu. Wracaliśmy w dobrych nastrojach ale dla urozmaicenia wybraliśmy inną trasę.  
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu i prowadzącym grupy. Cieszymy się, że nie było żadnych problemów technicznych i nie mieliśmy też przygód natury zdrowotnej. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do Kalisza.
 
Tekst: Marek Glapiński


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Rajd " Witaj Wiosno"

DSC 40461 wynikW dniu 24 marca  Klub Turystki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu zorganizował Rajd Rowerowy „Witaj Wiosno. Do uczestnictwa w rajdzie oprócz cyklistów z klubu, zaprosiliśmy także mieszkańców naszego miasta. Na miejsce zbiórki, która odbyła się o godz.10.oo przy Domku Parkowego, w Parku Miejskim w Kaliszu, stawiło się dokładnie 101 miłośników jazdy rowerem. Przed wyruszeniem w trasę, cyklistów powitał Komandor rajdu Krzysztof Wydra, który krótko omówił regulamin rajdu, zwrócił uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sposób zachowania się w trakcie jazdy w kolumnie oraz zapoznał z trasą rajdu. Trasa wiodła głównie drogami asfaltowymi i wyniosła około 50km. Rowerzyści z Kalisza przejechali przez takie miejscowości jak: Warszówka-Pruszków- Zagorzyn-Jedlec-Tursko-Bogusław-Janków Pierwszy-Bliznaów-Blizanówek-Romanki-Bogucice-Russówek-Kokanin-Niedźwiady. W trakcie krótkiej przerwy, która odbyła na brzegu rzeki Prosny, tuż za mostem między miejscowością Bogusław i Grodzisko, komandor Krzysztof wraz z uczestnikami rajdu, zgodnie ze starosłowiańskim zwyczajem, utopił Marzannę. W ten sposób pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Zakończenie rajdu nastąpiło przy Bursztynowym Dworze Bursztynowy Dwór Restauracja, gdzie wszyscy posilili się ciepłą kiełbaską i w zależności od upodobań napili się gorącej kawy lub herbaty. Zarząd KTR „Cyklista” w Kaliszu, składa podziękowania za wsparcie organizacji rajdu firmie @PH „Angelika” Jacek Bzdyrek, rava.cafe sp. z o.o., Piekarnia Kuberacki, Piotr Łyszczak, Zakład Rzeźniczo- Wędliniarski oraz wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu. Komandor rajdu Krzysztof Wydra, wyraża szczególną wdzięczność za duże zaangażowanie i pomoc: Dawidowi Zielińskiemu, Markowi Glapińskiemu, Weronice Wydra, Jackowi Wardędze, Józefowi Goralowi, Jadwidze Goral, Adamowi Wojcieszakowi oraz Bartłomiejowi Montelaticowi rava.cafe.
Piękną Marzannę przygotował osobiście kolega Dawid Zieliński. Dodatkowo pięknie dziękujemy !

Życie Kalisza, www.calisia.pl, Głos Wielkopolski, Radio Centrum106,4 Fm, www.rc.fm, Ziemia Kaliska . Dopisz swoją historię. Towarzystwo Rowerowe "Sokół" Skalmierzyce, Miasto Kalisz, Moje Miasto Kalisz Wielkopolska Lub Wielkopolskie Rowerkowo, faktykaliskie.pl
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjecia:Krzysztof Wydra , Kuba Staszak

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem