Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

Spotkanie opłatkowe

DSC08495 wynik13.12.2019r.  o godz.19.oo w restauracji Widelec-Kalisz spotkaliśmy się aby złożyć sobie życzenia świąteczne. Obecnych było 25 osób. Spotkanie bardzo sympatyczne, wszyscy tryskali humorami i uśmiechali się do siebie. Chciałoby się żeby było tak zawsze w naszym klubie, ale jak to w życiu, bywa różnie. Spotkanie rozpoczął prezes klubu Marek Glapiński, który serdecznie przywitał wszystkich i złożył oficjalne życzenia, a następnie podzielił się z obecnymi opłatkiem. Wszyscy wzajemnie złożyli sobie życzenia i zasiedli do wspólnej kolacji. Zapanowała prawdziwa świąteczna atmosfera.                                          Zarząd KTR "Cyklista" Kalisz dziękuje serdecznie restauracji Widelec- Kalisz za przygotowanie naszego spotkania oraz miłą obsługę i życzy załodze wesołych i zdrowych Świąt Boźego Narodzenia.

 
Tekst; Krzysztof Wydra

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

"Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości"

IMG 20191111 175144 wynik

Z okazji Święta Niepodległości członkowie naszego klubu wraz z osobami zaprzyjaźnionymi z naszym klubem wzięli udział w jedynym takim rajdzie rowerowym w Polsce na dystansie 111km organizowanym przez stowarzyszenie “Rowerowa Brzoza” w Bydgoszczy. Była to już XIII edycja, w której wzięło udział 500 uczestników. Trasa przebiegała przez 15 Miejsc Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego. Program dopracowany pod względem logistycznym na wysokim poziomie. Trasa bardzo ciekawa z licznymi przerwami na:

Czytaj więcej...

Rajd Mikołajów

DSC 8511 wynik

W dniu 08.12.2019. Klub Turystyki Rowerowej KTR "Cyklista" Kalisz zorganizował Spontaniczny Rajd Mikołajkowy, którego celem było propagowanie aktywnego stylu życia, turystki rowerowej i wsparcie podopiecznych Fundacja Bread of life Kalisz. Zbiórka i rejestracja uczestników odbyła się o godz. 10.oo przed sklepem Decathlon w Kaliszu. Na miejsce zbiórki stawiło się 25 cyklistów przebranych za Mikołaje lub w ubiory kolorystycznie i stylistycznie zbliżone do stroju Mikołaja.       

Czytaj więcej...

"Rajd Niepodległości"

DSC 8327 wynik


Spotkanie rowerzystów chętnych do wzięcia udziału w corocznym Rajdzie Niepodległości, wyznaczone zostało na godz.9.00 dnia 11.11.2019r. przy Pomniku Pamięci Ofiar 1914 roku, znajdującego się przy ul. Podmiejskiej w Kaliszu. Na miejsce zbiórki stawiło się 81 cyklistów z Kalisza i okolic. Każdy z nich na swój sposób przygotował siebie i swój pojazd do uczczenia pamięci poległych za ojczyznę. Rajd zorganizowaliśmy po to, żeby propagować patriotyzm wśród mieszkańców Kalisza i nie tylko, ale też połączyć obchody naszego narodowego święta z aktywnością fizyczną. Poza tym chcemy aby biorący udział w rajdzie, poznali miejsca pamięci narodowej położone nie wyłącznie na terenie miasta Kalisza, ale też poza nim.  

Czytaj więcej...

Rajd "Majkowska Pyra"

20191012 090837 (1) wynik
12 października Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego, zorganizował  kolejny rajd z cyklu "Majkowska Pyra". Zbiórka cyklistów odbyła się o godzinie 10.00 przy filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.  Jak zwykle przed wyjazdem komandor udzielił wskazówek, omówił trasę i poinstruował zebranych o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. W rajdzie udział wzięło około 60 osób,  Pierwszy przystanek na uzupełnienie płynów zorganizowany był w Borkowie Starym, kolejny w Stawiszynie i w Rychnowie. Na zakończenie tradycyjnie poczęstunek, który składał się w większości z pyr (ziemniaków) w różnej postaci.

Trasa rajdu wiodła z Kalisza przez Borków Stary - Tykadłów - Stawiszyn - Rychnów - Piotrów - Warszówka -  Kalisz.
Długość trasy: 50 km.

Tekst: Marek Glapiński

Zdjęcia: Zdisław Kuchnia

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem