Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

XV Kolarski Rajd Papieski "Pleszew"

DSC 4469 wynik

XV Kolarski Rajd Papieski wyruszył w niedzielę 07.04.2019. tuż po godz. 10:00 z Kalisza do Pleszewa. Już tradycyjnie uczestnicy spotkali się  przy pomniku św. Jana Pawła II. W rajdzie wzięło udział ponad 70-ciu miłośników jazdy na rowerze. Po zbiórce i podpisaniu listy obecności, komandor Marek Glapiński przedstawił program rajdu i omówił warunki bezpieczeństwa.  W trakcie przejazdu panowała dobra atmosfera i współdziałanie poszczególnych grup, dopisała także pogoda. Grupy rowerzystów z całej Wielkopolski spotkały się  w Pleszewie przy kościele pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej. Zgodnie z programem o godz. 13:00 została odprawiona uroczysta Msza święta w intencji uczestników rajdu. Mszę św. uświetnił swoim śpiewem i muzyką chórek złożony z dzieci i młodzieży. Po zakończeniu Mszy św. udaliśmy się na poczęstunek, na każdego uczestnika czekał  gorący posiłek, pączki i herbata. Po posiłku podobnie jak w ubiegłych latach odbyło się losowanie nagród, które trafiły także do członków naszego klubu. Wracaliśmy w dobrych nastrojach ale dla urozmaicenia wybraliśmy inną trasę.  
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu i prowadzącym grupy. Cieszymy się, że nie było żadnych problemów technicznych i nie mieliśmy też przygód natury zdrowotnej. Wszyscy wrócili cali i zdrowi do Kalisza.
 
Tekst: Marek Glapiński


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Rajd " Witaj Wiosno"

DSC 40461 wynikW dniu 24 marca  Klub Turystki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu zorganizował Rajd Rowerowy „Witaj Wiosno. Do uczestnictwa w rajdzie oprócz cyklistów z klubu, zaprosiliśmy także mieszkańców naszego miasta. Na miejsce zbiórki, która odbyła się o godz.10.oo przy Domku Parkowego, w Parku Miejskim w Kaliszu, stawiło się dokładnie 101 miłośników jazdy rowerem. Przed wyruszeniem w trasę, cyklistów powitał Komandor rajdu Krzysztof Wydra, który krótko omówił regulamin rajdu, zwrócił uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, sposób zachowania się w trakcie jazdy w kolumnie oraz zapoznał z trasą rajdu. Trasa wiodła głównie drogami asfaltowymi i wyniosła około 50km. Rowerzyści z Kalisza przejechali przez takie miejscowości jak: Warszówka-Pruszków- Zagorzyn-Jedlec-Tursko-Bogusław-Janków Pierwszy-Bliznaów-Blizanówek-Romanki-Bogucice-Russówek-Kokanin-Niedźwiady. W trakcie krótkiej przerwy, która odbyła na brzegu rzeki Prosny, tuż za mostem między miejscowością Bogusław i Grodzisko, komandor Krzysztof wraz z uczestnikami rajdu, zgodnie ze starosłowiańskim zwyczajem, utopił Marzannę. W ten sposób pożegnaliśmy zimę i przywitaliśmy wiosnę. Zakończenie rajdu nastąpiło przy Bursztynowym Dworze Bursztynowy Dwór Restauracja, gdzie wszyscy posilili się ciepłą kiełbaską i w zależności od upodobań napili się gorącej kawy lub herbaty. Zarząd KTR „Cyklista” w Kaliszu, składa podziękowania za wsparcie organizacji rajdu firmie @PH „Angelika” Jacek Bzdyrek, rava.cafe sp. z o.o., Piekarnia Kuberacki, Piotr Łyszczak, Zakład Rzeźniczo- Wędliniarski oraz wszystkim, którzy pomogli w tym przedsięwzięciu. Komandor rajdu Krzysztof Wydra, wyraża szczególną wdzięczność za duże zaangażowanie i pomoc: Dawidowi Zielińskiemu, Markowi Glapińskiemu, Weronice Wydra, Jackowi Wardędze, Józefowi Goralowi, Jadwidze Goral, Adamowi Wojcieszakowi oraz Bartłomiejowi Montelaticowi rava.cafe.
Piękną Marzannę przygotował osobiście kolega Dawid Zieliński. Dodatkowo pięknie dziękujemy !

Życie Kalisza, www.calisia.pl, Głos Wielkopolski, Radio Centrum106,4 Fm, www.rc.fm, Ziemia Kaliska . Dopisz swoją historię. Towarzystwo Rowerowe "Sokół" Skalmierzyce, Miasto Kalisz, Moje Miasto Kalisz Wielkopolska Lub Wielkopolskie Rowerkowo, faktykaliskie.pl
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjecia:Krzysztof Wydra , Kuba Staszak

Walentynki na rowerze

DSC 7640 wynik

W dniu 16 lutego br. Klub KTR "Cyklista" w Kaliszu zorganizował Rajd Walentynkowy. Odpowiedzialnym za organizację rajdu był Dawid Zieliński i Marek Glapiński oraz Józef Goral. Zbiórka uczestników odbyła się przed kaliskim ratuszem o godz.11:00. Wszyscy uczestnicy otrzymali czerwone balony w kształcie serduszka od ofiarodawcy " Balony  Szeroszewice". Celem rajdu był przejazd ulicami Kalisza, rowerami przystrojonymi w czerwone baloniki i zamanifestowanie Święta Zakochanych. Prowadzący Dawid Zieliński zapoznał wszystkich uczestników z trasą oraz zasadami uczestnictwa, a w trakcie przejazdu czuwał nad bezpiecznym przejazdem. Przykrych niespodzianek nie było, a uroczyste zakończenie rajdu odbyło się przy siedzibie PTTK Kalisz przy ul. Łódzkiej. Tu wszyscy częstowali się gorącymi napojami oraz wspaniałym ciastem od sponsora rajdu: Piekarnia Stanisław Paraczyński. W sumie przejechaliśmy około 20 km po ulicach miasta...

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne rajdy.
Tekst: Krzysztof Wydra

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

Rajd Pamięci do Marchwacza

FB IMG 1548530679240 resized wynikZgodnie z kalendarzem imprez KTR "CYKLISTA " 26 stycznia br. czwórka rowerzystów przyłączyła się do kaliskich biegaczy, by uczcić kolejną rocznicę mordu w Marchwaczu.
O godzinie 9.00 wyruszyliśmy z spod Teatru i przez ul Częstochowską oraz Szałe dotarliśmy do Opatówka, gdzie czekało ciasto i gorące napoje. Po krótkiej przerwie wyruszyliśmy dalej do Marchwacza.
O godzinie 11.00 pod pomnikiem pomordowanych rozpoczęły się uroczystości upamietniające to bestialskie zdarzenie. Następnie przejechaliśmy do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II. Tu odbyła się msza św. i  uroczysta akademia, a na zakończenie pani dyrektor szkoły zaprosiła uczestników na wojskową grochówkę. Po zakończeniu każdy z nas idywidualnie wracał do domu. Przejechaliśmy 47,00 km w miłe, zimowej atmosferze.
Szkoda że było nas tak mało. Mam nadzieję że za rok będzie nas więcej.

                                                    DO ZOBACZENIA ZA ROK

Tekst: Bogusław Monczyński

Zdjęcia: Bogusław Monczyński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem