Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

"Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości"

IMG 20191111 175144 wynik

Z okazji Święta Niepodległości członkowie naszego klubu wraz z osobami zaprzyjaźnionymi z naszym klubem wzięli udział w jedynym takim rajdzie rowerowym w Polsce na dystansie 111km organizowanym przez stowarzyszenie “Rowerowa Brzoza” w Bydgoszczy. Była to już XIII edycja, w której wzięło udział 500 uczestników. Trasa przebiegała przez 15 Miejsc Pamięci Narodowej położonych w Bydgoszczy oraz w gminach powiatu bydgoskiego. Program dopracowany pod względem logistycznym na wysokim poziomie. Trasa bardzo ciekawa z licznymi przerwami na:

-    złożenie zniczy w Miejscach Pamięci Narodowej
-    Ciepłe posiłki dla rowerzystów
-    Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w Solcu Kujawskim
Rajd rozpoczął się o godz. 6:30, natomiast zakończenie było o godz. 18:30
    Uroczyste zakończenie rajdu odbyło się w Bydgoszczy na Starym Rynku gdzie nastąpiło rozłożenie 101 metrowej flagi Polski, odśpiewanie hymnu Polski, wręczenie pamiątkowych medali. Organizatorzy rajdu w szczególny sposób podziękowali naszej grupie za tak liczne przybycie, byliśmy pierwszą grupą z Kalisza, która uczestniczyła w rajdzie bydgoskim.
    Miłą niespodzianką dla rodziny Goral był otrzymany puchar - który będzie nam długo przypominał o tym szczególnym święcie jakim była 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
    Dziękujemy Organizatorom za możliwość uczestnictwa w rajdzie, jesteście godni naśladowania.
    Dziękujemy naszej wspaniałej grupie za to, że byliście z nami za miłą atmosferę, bezpieczną jazdę i okazaną pomoc.
    “Ojczyzna, to nie kraj w którym mieszkasz, ale kraj którego potrzebujesz i który potrzebuje Ciebie” - Stefan Pacek

    Słów jeszcze kilka jako że Rowerowy Rajd Niepodległości odbył się w ostatnim dniu naszej trzydniowej wyprawy. Z Kalisza wyjechaliśmy w sobotę 9.11.19. W drodzę do Bydgoszczy zatrzymaliśmy się w Inowrocławiu. Odwiedziliśmy m.in:
-    Tężnie uzdrowiskową
-    Park Solankowy
-    Aleję dębową, gdzie od 2005r. sadzą drzewa znamienici goście Inowrocławia
-    Główny Rynek, na którym znajduje się pomnik Królowej Jadwigi - patronki miasta
-    Gmach Ratusza
Wieczorem dotarliśmy do pensjonatu “Bella” gdzie czekały na nas przygotowane miejsca noclegowe. Niedzielę spędziliśmy już rowerowo zwiedzając Bydgoszcz. Odwiedziliśmy takie miejsca jak: Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska, Stare Miasto, Opera Nova oraz Muzeum Mydła i Historii Brudu.
    
    Tak nam minęły 3 dni. 11 listopada późnym wieczorem wszyscy cali i zdrowi dotarliśmy do Kalisza i rozjechaliśmy się do własnych domów. Jeszcze raz dziękujemy Wam za miło spędzony czas.
 
Tekst: Marlena Goral

Zdjęcia: Marlena Goral

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem