Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Autokarem do kopalń

Wieliczka zbiorowka wynikW dniach 30.09-02.10.2016r. KTK "Cyklista" zorganizował kolejną wycieczkę autokarową dla członków i sympatyków naszego klubu.
W pierwszym dniu zaplanowany był Nowy Wiśnicz - zamek Kmitów i Lubomirskich uważany jest za jedną z największych rezydencji obronnych która zachowała się w Polsce.Turyści oprowadzani po komnatach przez panią przewodnik byli pod wielkim wrażeniem znajdującym się tutaj wyposażeniem.
Pstrągarnia pod nazwą''Karczma na wodzie" w pobliskiej Królówce to drewniany budynek posadowiony na palach, na stawie wśród pól i lasów w którym to zafundowaliśmy sobie posiłki , oczywiście rybne.
Puktualnie o godz 16.00 podjechaliśmy na parking przy kopalni soli w Bochni. Po zakupie biletów razem zjechaliśmy windą na głębokość 220 m, a następnie trasą turystyczną (2 km) trzeba było przejść, posłuchać o historii tego miejsca, a przy okazji dotykać i sprawdzać organoleptycznie zawartość soli w ścianach korytarzy. Znajdujące się tutaj podziemnne sanatorium , sala taneczna oraz sporych rozmiarów boisko sportowe przyciągają również uczestników i tych atrakcji . Nietypową, dwustumetrową zjeżdżalnię po krótkim namyśle zaliczył jeszcze kolega Darek Wawrzyniak. Całe towarzystwo na koniec pokonało jeszcze około 700 schodów aby wyjechać windą na powierzchnię pozostawiając na dole chłód o temperaturze 14 stopni C.

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt!

3068 wynikZ okazji Świąt Bożego Narodzenia niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie spokój i radość. Niech każda chwila roziskrzona będzie kolendą , śmiechem i wspomnieniami.
Nowy Rok zaś niech obdarowuje pomyślnością i szczęściem, ciągłego wiatru w plecy i miłych wrażeń na rowerowych szlakach.

                        życzy wszystkim miłośnikom dwóch kółek                                                         Zarząd KTK "Cyklista" w Kaliszu
                            

Rajd "Mikołajów''

4grudnia,parking przed sklepem Decathlon zaczerwienił się,ale nie ze wstydu tylko za sprawą rowerowych Mikołajów,którzy z tego miejsca postanowili wyruszyć w miasto. Wcześniej jednak uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć ukryte niespodzianki znajdujące się w pobliżu sklepu.
Orszak 50 jednośladów na swojej drodze zatrzymał się przy galerii Amber w której również rozmieszczone były papierowe mikołajki.
W asyście policji,grupa cyklistów dotarła do Domku Parkowego gdzie nastąpiło podsumowanie karteczkowego konkursu,a najmłodsi uczestnicy rajdu wybrali najładniej ozdobiony rower (w tym roku okazał się nim bicykl Bogdana Pacześnego)
Pod swój dach "czerwonych ludzików'' zaprosił właściciel kawiarenki pan Wiesław Janicki który za okazywaną sympatię dla KTK Cyklista otrzymał pamiątkową statuetkę.
Komandor " Mikołaj Jarek" chciał złożyć serdeczne podziękowania dla sklepów: DECATHLON,GILICKI BIKE oraz IMP ROWERY za ufundowanie drobnych niespodzianek.

Tekst: Jarosław Karpisiewicz

Zdjęcia: Jarosław Karpisiewicz

Zdjęcia: Jarosław Karpisiewicz

Zdjęcia: Jarosław Karpisiewicz

Rajd na "Bigos do Pawła''

Zgodnie z panującym powiedzeniem wśród turystów „Nie ma złej pogody , są źle ubrani turyści’’, ośmiu cyklistów z Kalisza , Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego stawiło się o wyznaczonym czasie w miejsce zbiórki przy kaliskim starostwie . Po krótkiej odprawie wyruszyliśmy w 50km trasę.     Pierwszy przystanek odbył się przy nowo powstałej makiecie kaliskiego teatru im. Wojciecha Bogusławskiego . Dalej do Godziesz Wielkich, tu postój przy drewnianym kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła i spotkanie z wikariuszem który zapoznał nas z historią kościoła .Trzeba zaznaczyć ze kościół ten jest ujęty w kanonie odznaki ”Szlakami Kościołów  Drewnianych Ziemi Kaliskiej”.  Dalej udaliśmy się na cmentarz  , gdzie przy grobie księdza Marka Kulawinka  Jarek opowiedział nam o wyprawie rowerowej do Rzymu. Kolejny postój to Tłokinia Kościelna , tu zwiedzamy pałac w którym mieści się ekskluzywny hotel z restauracją.
Stąd już przez Kokanin do Niedźwiad na metę rajdu w Bursztynowym Dworze. Tu czekała gorąca herbata a na dodatek ogromny talerz bigosu dla kazdego . Po skosztowaniu wspaniałego bigosu podziękowaliśmy obsłudze za gorące przyjęcie a na pamiątkę wiceprezes Jarosław Karpisiewicz wręczył na ręce pani barmanki statuetkę tegorocznej setki kaliskiej.
Około godz 13.00 przemoczeni ale bardzo zadowoleni rozjechliśmy się do swoich rodzin.
Dziękuje przybyłym rowerzystom za udział w rajdzie.
Komandor rajdu
Przodownik Turystyki Kolarskiej
Boguslaw Monczyński

Zdjecia: Bogusław Monczyński
                                                                                                                                                              

RAJD NIEPODLEGŁOŚCI

Święto niepodległości obchodzone 11 listopada uczcili również członkowie i sympatycy naszego klubu.
Po rozpoczęciu uroczystości na Głównym Rynku grupa rowerzystów udała się w trasę odwiedzając takie miejsca jak:
- Jedlec - głaz poświęcony  J. Piłsudskiemu
- Boczków - pomnik Jana Mertki
- Skalmierzyce - Pomnik Powstańców Wielkopolskich
Lekko wychłodzone towarzystwo w restauracji Lazur zafudowało sobie gościnę przy rozgrzewającej kawie , herbacie i przepysznym placku . Po wykonaniu zaopatrzenia w produkty tej firmy (sery pleśniowe) cykliści opuścili Skalmierzycki lokal.

Tekst: Jarosław Karpisiewicz

Zdjęcia: Jarosław Karpisiewicz

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem