Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Spotkanie Klubowe

logo cyklista kalisz btmZarząd KTK "Cyklista" w Kaliszu zwołuje Walne Zgromadzenie Członków Klubu w dniu               9 listopada (piątek) o godzinie 18.00 w świetlicy domu parafialnego przy ulicy 3-go Maja 13.
W programie m.in. podsumowanie czterech lat kadencji zarządu , omówienie bieżących spraw oraz wybór nowych władz.
Do udziału w Walnym Zgromadzeniu zapraszamy wszystkich Klubowiczów.

Kalendarz imprez na rok 2019

logo cyklista kalisz btmW związku z koniecznością podania listy przyszłorocznych klubowych rajdów do informatorów i kalendarzy wydawanych przez zewnętrzne organizacje, klubowicze zaintereowani przeprowadzeniem w następnym roku rajdów rowerowych proszeni są o przesłanie swoich propozycji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 693 172 112.
Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 18 listopada 2018r.

W setną rocznicę dnia niepodległości

rajd patriotyczny wynik

Majkowska Pyra

logo cyklista kalisz btm
Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego
INFORMUJE

Rajd " Majkowska Pyra"

odbędzie się w dniu 13 października 2018r.
Zbiórka uczestników o godzinie 9.00 na parkingu przy filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu (ul: Tuwima 10)

Trasa rajdu:
Kalisz - Droszew - Gutów - Sobótka - Gołuchów - Zagorzyn - Kalisz
Długość trasy ok 55 km
Prędkość jazdy ok 18km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre piaszczyste.

ZAPRASZAMY

Zaproszenie

plakat wynik
W dniu 29.09.2018r. (piątek) Filiia nr7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka organizuje spotkanie z Konradem Mazurem uczestnikiem wyprawy rowerowej Kalisz- Southampton.
Spotkanie odbędzie się o godz 17.00

V Rodzinny Rajd Hajstra

Rajd odbędzie się dnia 08.09.2018 r. w miejscowości Moja Wola.
Wytyczone są dwie trasy rowerowe 14 i 38 km. w przepięknej Dolinie Baryczy.
Jak co roku czeka na nas moc atrakcji.

Zbiórka uczestników  z Kalisza 08.09. o godz. 06:30 na dworcu PKP
Wyjazd pociągiem godz. 06:56 do miejscowości Sośnie.
Powrót do kalisza pociągiem do Ostrowa 15.06, z Ostrowa rowerami.
Zapraszam Jacol.

P.S. Przypominam, że od 01.09. do 31.10. w Dolinie Baryczy trwają jedyne takie w Polsce niepowtarzalne DNI KARPIA.

Statuetki

DSC 54551 wynikOsoby, które nie mogły zostać na zakończeniu rajdu                    "Tour de Calisia" X Setka Cyklisty i w związku z tym odebrać statuetek, mogą je już odebrać w Kaliskim Oddziale PTTK przy ul. Targowej 2.

Organizacyjnie "Tour de Calisia" 2018

Znana jest już ostateczna lista uczestników tegorocznego Rajdu "Tour de Calisia". W związku z tym przypominamy : rajd "Tour de Calisia " jest imprezą zamkniętą i prawo do uczestnictwa w niej mają wyłącznie osoby znajdujące się na liście.

W rajdzie weźmie udział 500 osób - każda przed wyjazdem musi podpisać sie na liście oraz pobrać pakiet startowy. Prosimy zatem nie czekać z przyjazdem na miejsce startu do ostatniej chwili - sekretariat będzie czynny już od godziny 6.15 i zamknięty zostanie o godzinie 7.15. Po tym nastąpi odprawa techniczna , zdjęcie grupowe oraz ustawienie się w grupach do startu. Na miejscu zbiórki wywieszone będą listy z podziałem na grupy, w których będą jechali uczestnicy, a przed ratuszem czekali będą prowadzący poszczególne grupy. O przydziale do konkretnej grupy będą również informowały osoby przekazujące pakiety startowe.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas rajdu robione będą zdjęcia grupowe, które zostaną udostępnione w pełnej rozdzielczości na stronie internetowej - nie ma zatem potrzeby robienia zdjęć wszystkimi dostępnymi aparatami

Odprawa Techniczna

Odprawa techniczna przed rajdem "Tour de Calisia" dla wszystkich osób zaangażowanych w jego organizację odbędzie się w czwartek , 2 sierpnia , o godz 18.00 w sali kominkowej w siedzibie PTTK przy ul Łódzkiej. Obecność obowiązkowa!
Mile widziane zabranie ze sobą kartki i długopisu do zanotowania kilku rzeczy.

Trzeci Próbny Objazd "Tour de Calisia"

Tour de Calisia 2018 wynikW sobotę 14 lipca odbędzie się trzeci próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy . Skierowany jest przede wszystkim do osób , które nie mogły uczestniczyć w pierwszym i drugim objeździe. Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili proszeni są o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Zbiórka o godz 7.15 przed ratuszem.

XIV Rodzinny Rajd Rowerowy "Indiańskim szlakiem"

wioska indianskaBurmistrz Stawiszyna po raz kolejny zaprasza wszystkich miłośników dwóch kółek na XIV Rodzinny Rajd Rowerowy.                                                                 Zbiórka chętnych na XIV Rajd "Indiańskim szlakiem" w Stawiszynie w dniu 15.07.2018 r., o godzinie 07:00, koło Domku Parkowego w Parku Miejskim.

Zapraszam Jacol

 
W przypadku opadów deszczu Rajd nie odbędzie się.

Rajd Dookoła Polski "Zakopane - Szklarska Poręba"

V etap

V ETAP RAJD DOOKOŁA POLSKI - ZAKOPANE/SZKLARSKA PORĘBA

Etap 5 rajdu Dookoła Polski z Zakopanego do Szklarskiej Poręby,odbędzie się w dniach 23.08-02.09.2018, i będzie 11-dniową imprezą rowerową turystyki  kwalifikowanej o charakterze turystyczno-krajoznawczym. Przejedziemy od Tatr po Karkonosze, łącznie ok 800 km. To będzie najbardziej krajobrazowy i jednocześnie najbardziej górzysty etap, całego RAJDU DOOKOŁA POLSKI.

Czytaj więcej...

Rajd Rowerowy " W eterze i na rowerze"

ferio w eterze i na rowerze 1200x900 px wynik2-07-2018 - no i nadejszła ta długo oczekiwana chwila - ZAPISUJEMY na rajd "W eterze i na rowerze - jedziemy dla Leny" . Zapewniamy wiele atrakcji , natomiast zebrane pieniążki wspomogą Lenę . LIMIT UCZESTNIKÓW - czyli kto pierwszy ten lepszy.
Rajd odbędzie się: 11 sierpnia 2018r (sobota)
Link do rejestracji to:https://feriokonin.pl/rajdrowerowy2018

Rajd Rowerowy Szlakiem Kościołów Drewnianych

Rajd Rowerowy  Starostwo

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III RAJDZIE ROWEROWYM SZLAKIEM KOŚCIOŁÓW DREWNIANYCH, który odbędzie się 23 czerwca 2018r. Dla wszystkich sympatyków kolarstwa organizatorzy przygotowali wyjątkową, liczącą blisko 80 km. trasę przebiegającą przez najpiękniejsze zakątki Powiatu Kaliskiego. W trakcie przejazdu propagowane będą aktywne formy wypoczynku oraz zdrowy styl życia.                                                            Wszystkich uczestników prosimy o zabranie biało czerwonych elementów patriotycznych świadczących o włączeniu się w Obchody 100. RocznicyOdzyskania Niepodległości.

Zbiórka przed rajdem odbędzie się przy budynku Fundacji „Z Godnością” (Zagorzynek 34) o godz. 9.00. Zgłoszenia na Rajd prosimy przesyłać drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do dnia 20 czerwca 2018 r. lub telefonicznie pod numerem 62 50 14 306 (w załączeniu Regulamin Rajdu zawierający szczegółowe warunki uczestnictwa). Organizatorzy rajdu to Powiat Kaliski oraz Fundacja ‘Z Godnością”.

XIII Rajd Rowerowy " Szcześliwa Trzynastka"

Plakat stawiszynPan Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek zaprasza na wyjątkowy XIII RODZINNY RAJD ROWEROWY pt.: "SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA". Wyjątkowy z tego względu, że zbiegnie się z uroczystościami obchodów Dni Stawiszyna. Czeka nas wiele atrakcji.

Zbiórka Uczestników Rajdu z Kalisza 24.06. 2018 r. o godz. 13:00 koło Wyższego Seminarium Duchownego przy ul. Złotej 144, skąd nastąpi wyjazd do Stawiszyna. Ogólny dystans trasy to około 60 km. Powrót do Kalisza późnym wieczorem. Zapraszam Jacek Szczepański (Jacol)

Drugi Próbny Objazd " Tour de Calisia"

Tour de Calisia 2018 wynikW sobotę 23 czerwca odbędzie się drugi próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy . Skierowany jest przede wszystkim do osób , które nie mogły uczestniczyć w pierwszym objeździe. Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili proszeni są o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Zbiórka o godz 7.15 przed ratuszem.

III Wągrowiecki Cysterski Rajd Rowerowy

W dniu 7 lipca w Wągrowcu odbędzie się III Wągrowiecki Cysterski Rajd Rowerowy. W związku z tym w naszym kalendarzu imprez zaplanowany był wyjazd na ten rajd.
Osoby zainteresowane udziałem w III Cysterskim Rajdzie Rowerowym w Wągrowcu proszone są o kontakt:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 23.06.2018r.

Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy

Z okazji święta Miasta Kalisza, dnia 09.06.2018 r Kaliskie Towarzystwo Kolarskie zaprasza wszystkich zainteresowanych na "Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy", który odbędzie się przy Wale Matejki w godz. 15.00-19.00.
Szczegółowych  informacji udziela Jarosław Karpisiewicz :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.    lub  609 030 206.

"Cztery Zalewy"

cyklista                                                             

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

INFORMUJE
Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

" Cztery zalewy "
Szałe, Murowaniec, Gołuchów, Piaski

Który odbędzie się 2 czerwca 2018 r.

Zbiórka uczestników o godz. 9.00 na parkingu Aquapark
Długość trasy ok. 110 km
Średnia prędkość jazdy 15-17 km/h
Przewidywany czas powrotu ok. 17.00
Drogi głównie asfaltowe, dukty leśne
Uczestnicy rajdu nie będącymi członkami PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie

Objazd próbny rajdu "Tour de Calisia" X Setka Cyklisty

Tour de Calisia 2018 wynikW najbliższą niedzielę, 20 maja odbędzie sie próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy. Klubowicze którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili proszeni są o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
Zbiórka o godzinie 7.15 przed ratuszem

          W razie deszczu objazdu próbnego  nie będzie!

V Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze"

V Rodzinny Rajd Rowerowy Z przedszkolakiem na rowerzeW dniu 19 maja odbędzie się kolejna, piąta już edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś". Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w latach poprzednich, swoją obecność i możliwość znakowania rowerów potwierdziła również kaliska policja. Osoby, które są zainteresowane takim zabezpieczeniem swoich jednośladów, proszone są o przybycie wcześniej - możliwość znakowania będzie już od godz. 9.00.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób na małych uczestników rajdu czekają upominki, a w czasie odpoczynku na mecie przewidziano sportowe konkurencje. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, zachęcamy dzieci do nauczenia się piosenki lub wierszyka, związanych z jazdą na rowerze. Prezentacje odbędą się na mecie.
Wszystkie dzieci zachęcamy do zabrania ze sobą dzienniczków wycieczek (mogą to być również przeznaczone na ten cel notesy), w których będą zbierać potwierdzenia swoich wycieczek. Na mecie dostępna będzie specjalna rajdowa pieczątka, którą będzie można udokumentować uczestnictwo w rajdzie. Dzienniczek będzie dla nich nie tylko miłą pamiątką, ale też pozwoli na zdobycie dziecięcych odznak turystycznych. Więcej informacji na ich temat podczas rajdu.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski
Zapisy na rajd przyjmowane są drogą mailową (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub bezpośrednio w przedszkolu Pluszowy Miś.
Udział w rajdzie jest bezpłatny.

W oczekiwaniu na rajd zachęcamy zaś do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć z poprzedniej edycji: tutaj.  
•    regulamin rajdu

Tour de Calisia 2018 - czas start!

Plakat 2018(1) wynikZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 4 sierpnia odbędzie się dziesiąta już edycja ogólnopolskiego rajdu rowerowego "Tour de Calisia - Setka Cyklisty", czyli 100-kilometrowego rajdu po okolicach najstarszego miasta w Polsce.
Tegoroczna trasa, rozpoczynająca się w cisłym centrum Kalisza wieść będzie m.in. przez: Tursko , Chocz, Józefów, Stawiszyn, Biernatki. Meta przewidziana jest na kaliskim stadionie przy ulicy Matejki.

Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników przewidziano m.in. pamiątkowe imienne statuetki.

Jak w roku ubiegłym będzie elektroniczny proces rejestracji na rajd, dzięki czemu zgłoszenia będą  nie tylko łatwiejsze, ale też znacznie szybsze.  Co istotne, dzięki współfinansowaniu rajdu ze środków Miasta Kalisza oraz hojności sponsorów, opłata za uczestnictwo w rajdzie kolejny rok z rzędu mogła pozostać na tym samym poziomie.

Zapisy sa przewidziane od 10 maja do 07 lipca, ale zastrzegamy sobie możliwość, wcześniejszego zamkniecia listy! Liczba uczetników ograniczona  - decyduje kolejnośc zgloszeń.
Więcej informacij można znależć: regulamin
Link do rejestracjii to: https://foxter-sport.pl/tdc-2018

W związku  z rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń na rajd do wszystkich klubowiczów " Cyklisty" zostanie wysłany e-mail. do dnia 10 maja. Jeśli ktoś nie otrzyma wiadomości, proszony jest o kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

sponsorzy 2018(1) wynik

SWR Pętla wokół zbiornika " Jeziorsko"

logo cyklisty najwieksze bt 133px
KLUB  TURYSTYKI  KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

I N F O R M U J E

Rajd rowerowy z cyklu „Sobotnie Wędrówki Rowerowe”
Pętla wokół zbiornika "Jeziorsko"
odbędzie się w dniu 26 maja 2018 r.
Zbiórka uczestników o godz. 7:30 przed Aquaparkiem przy ul. Sportowej

Trasa rajdu:
KALISZ –Trojanów - Porwity - Szczytniki - Staw- Warta - Pęczniew - Siedlątków - Tama - Lisków- Koźminek
- Nakwasin - Rożdżały - KALISZ
 Długość trasy: 120 km
Średnia prędkość jazdy ok 16 km/h. Drogi głównie asfaltowe.

Po drodze uczestnicy odwiedzą  najmniejszą parafię w Polsce  w miejscowości Siedlątków
Posiłek planowany w Pęczniewie w  Zajeździe  "Fregata" w cenie 20 zł + kawa gratis.
Osoby, które są zainteresowane rajdem  i chcą skorzystać z posiłku proszone są o kontakt z komandorem rajdu.
 
Komandor rajdu: Karol Abel    tel.  609608766
=========================================================================================
Z A P R A S Z A M Y

Odjazdowy Bibliotekarz

odjazdowylogoFILIA NR 3
MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ IM.ADAMA ASNYKA W KALISZU
zaprasza na rajd rowerowy bibliotekarzy i przyjaciół ksiązki

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

Start: Pomnik Adama Asnyka , sobota 19 maja 2018, godz 10:00
Trasa: Kalisz - Babina - Wodna - Piłsudskiego - Poznańska - Kościelna Wieś - Borczysko - Kucharki - Szkudła - Czerminek - Gołuchów

Na mecie zapewniamy ognisko i kiełbaski.
Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie
Staramy się utrzymać prędkość relaksującą, ale zapewniając atrakcyjność jazdy (ok. kilkunastu km/h)
ZAPRASZAMY!

Rajd Dookoła Polski " Zakopane - Szklarska Poręba"

LOGO
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W 5 ETAPIE RAJDU DOOKOŁA POLSKI - KTK CYKLISTA
KALISZ, Z ZAKOPANEGO DO SZKLARSKIEJ PORĘBY. RAJD ODBĘDZIE SIĘ W
DNIACH 24.08-02.09.2018 - i będzie 10-dniową imprezą rowerową
turystyki kwalifikowanej o charakterze turystyczno-krajoznawczym czyli
jedziemy i zwiedzamy.

Przejedziemy od Karpat po Sudety łącznie ok 700 km. Trasa wiedzie
przez Podhale gdzie przejedziemy u podnóża Tatr Zachodnich,
Babiogórski Park Narodowy dalej przez Trójstyk Jaworzyński, Wzgórza
Beskidu Śląskiego z Wisłą i Ustroniem, objedziemy kotlinę Kłodzką
i Śnieżnicki Park Krajobrazowy, przejedziemy u podnóża Gór
Stołowych, Sudety Wałbrzyskie tak aby zakończyć V etap rajdu w
stolicy Karkonoszy - Szklarskiej Porębie. To będzie najbardziej
górzysty etap całej wyprawy Dookoła Polski. Na V etap RDP zapraszamy
doświadczonych cyklistów, którzy nie boją się górskich podjazdów
i długich odcinków 100 kilometrowych.

Zgłoszenia, informacje: Krzysztof OLEK, 575127700,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Już 18.05.2018 ruszamy na 4 etap rajdu RDP z Ustrzyk Górnych do
Zakopanego. Bieżące komunikaty, zdjęcia i filmy z rajdów na stronie:
https://www.facebook.com/groups/RajdDOOKOLAPOLSKI/

Dobrzyca

W dniu 28.04. 2018 r. (sobota) kolega Włodzimierz Sobański zaprasza na wycieczkę rowerową do Zespołu Pałacowo-Parkowego w Dobrzycy. Zbiórka uczestników wycieczki 28.04. koło Galerii "Amber" od strony ul. Górnośląskiej o godz.09:00. Długość trasy w obie strony około 100 km.
W razie deszczu rajd się nie odbędzie.

SWR " Sądowy Rajd" Przejazd z pracownikami Sądu w Kaliszu

cyklista                                                                                                                                


KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

INFORMUJE

Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe
Z udziałem pracowników Sądu w Kaliszu wraz z rodzinami
" GOŁUCHÓW "
Który odbędzie się 5 maja 2018 r.
Zbiórka uczestników o godz. 10.00 na parkingu sklepu sportowego DECATHLON (ul.Poznańska)
Długość trasy ok 35 km
Średnia prędkość jazdy 15-17 km/h
Drogi głównie asfaltowe, dukty polne i leśne
Uczestnicy rajdu nie będącymi członkami PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie
Komandor rajdu: Jerzy Lissewski

XVI Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej

logo cyklisty najwieksze bt 133pxZgodnie z kalendarzem Wielkopolskiej Komisji Turystyki Kolarskiej w dniach 27 -30 września 2018 roku KTK "Cyklista" w Kaliszu będzie organizatorem XVI Zlotu Przodowników  w Wielkopolsce.

Zainteresowanych Przodowników zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Do pobrania: Regulamin Zlotu

XI Rodzinny Rajd Rowerowy " Stawiszyn Tour II"

1stawiszyn 2018 wynikW dniu 14 kwietnia (sobota) odbędzie się pierwszy w tym roku Rajd Rodzinny w Stawiszynie.
Podobnie jak w roku ubiegłym przejedziemy około 13 km wokół Stawiszyna i wjedziemy na rynek miasta gdzie za nami finiszować będą uczestnicy wyścigu kolarskiego "Hellena Tour".

  • Zbiórka grupy z Kalisza koło Domku Parkowego przy ulicy Niecałej                o godzinie 14.00
  • Dystans ok 60km
  • Przewidywany powrót do Kalisza około godziny 20.00
         Wszystkich zainteresowanych zaprasza Jacek Szczepański

Sobotnie Wędrówki Rowerowe " Muzeum Elementarza"

logo cyklista kalisz btm
KLUB  TURYSTYKI  KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

I N F O R M U J E

Rajd rowerowy z cyklu „Sobotnie Wędrówki Rowerowe”
" Muzeum  Elementarza"
planowany na dzień 14 kwietnia 2018r.
odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2018 r.
Zbiórka uczestników: godz.8.00 przy Galerii Amber (pomnik IKARA) ul. Górnośląska

Trasa rajdu:
KALISZ –Gostyczyna- Ołobok- Wielowieś- Kraszewice- Głuszyna- Brzeziny-
Godziesze Wielkie- KALISZ
 Długość trasy: 75 km
Średnia prędkość jazdy ok 16 km/h. Drogi głównie asfaltowe.

Po drodze uczestnicy odwiedzą miejscowości :
•    RENTA-  prywatna izba regionalna Bożeny Zadki
•     KUŹNICA GRABOWSKA – Muzeum Oświaty im. M. Falskiego ( bilet wstępu 5 zł)
•    BRZEZINY- galeria artysty rzeźbiarza Zdzisława Gotfryda  
 
Komandor rajdu: Jarosław Karpisiewicz -  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.      tel.  609 030 206
========================================================
Z A P R A S Z A M Y

Seniorze - nie daj się oszukać !

Senior II RD page 001Komenda Miejska Policji w Kaliszu II Rewir Dzielnicowych zaprasza wszystkich zainteresowanych na spotkanie  Seniorze - nie daj się oszukać !
które odbędzie się w piątek 23 marca godz 17:00 w szkole podstawowej nr 9 przy ulicy Żwirki i Wigury 13.
w programie:
- prelekcja dla seniorów na temat bezpieczeństwa na drodze.
- rozmowy profilaktyczne z dzielnicowymi oraz pogadanka na temat m.in. oszustw dokonywanych metodą na tzw. "wnuczka" lub "policjanta", a także właściwego zabezpieczenia mienia i pieniędzy przed kradzieża.

Dla Każdego uczestnika spotkania  - biuletyn " Bezpieczny senior" z wykazem telefonów do dzielnicowych oraz poczęstunek.

"Powitanie wiosny"

logo cyklista kalisz btm
KLUB  TURYSTYKI  KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

I N F O R M U J E

Rajd rowerowy
" Powitanie Wiosny "
odbędzie się w dniu 24 marca 2018 r.
Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przed Aquaparkiem przy ul: Sportowej

Trasa rajdu:
KALISZ –Tłokinia Kościelna- Skarszew-Kolonia Kokanin- Piotrów- PRUSZKÓW (meta)
Długość trasy: 28 km
Średnia prędkość jazdy ok 16 km/h. Drogi głównie asfaltowe.
Po drodze uczestnicy odwiedzą :
•    „Pałac Tłokinia”
•    Tłocznia Soków Owocowych-----Kolonia Kokanin
Uwaga :
Na mecie rajdu planowany jest poczęstunek. W związku z tym osoby zainteresowane udziałem proszone są o
potwierdzenie obecności do dnia 22.03.2018 r (czwartek)
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           tel.  604 242 745    lub        Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.                    tel.  609 030 206
========================================================
Z A P R A S Z A M Y

XIV Kolarski Rajd Papieski

 
XIV Rajd Papieski              KlLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
              przy Kaliskim Oddziale  PTTK  im. Stanisława  Graevego

                                         INFORMUJE

                                 " XIV Kolarski Rajd Papieski "
                           odbędzie się w dniu 8 kwietnia 2018 r.
Zbiórka uczestników o godz 8.20 przy pomniku Jana Pawła II (pl. św. Józefa)    
        
                                        Trasa Rajdu:                                  
Kalisz - Droszew - Sobótka - Taczanów Drugi - Kowalew - Pleszew -
                  Gołuchów- Kuchary - Kościelna Wieś - Kalisz                                                                     Długość trasy ok 80 km                                                                                                                                                                 Komandorem rajdu będzie Marek Glapiński  (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 693172112). Prędkośc jazdy ok 17km/h.Drogi głownie asfaltowe.

UWAGA! Osoby zainteresowane znaczkiem rajdowym, posiłkiem na mecie oraz w losowaniu nagród proszone są o zgłoszenie swojego udziału w rajdzie do dnia 23 marca oraz zobowiązane będą do uiszczenia (komandorowi na miejscu zbiórki) wpisowego.
- 9zł dzieci i młodzież do 18 roku życia oraz członkowie PTTK.
-10 z ł pozostałe osoby.

Msza św w intencji uczestników rajdu zostanie odprawiona w kościele p.w św Barłomieja Apostoła w Kowalewie o godz 13.00

==========================================================================
 
                                                                      Z A P R A S Z A M Y

Spotkanie Klubowe

logo cyklista kalisz btmW dniu 16 marca (piątek) o godzinie 17.30 w świetlicy domu parafialnego przy ulicy 3-go Maja 13 odbędzie się spotkanie klubowe.
W programie m.in. omówienie kalendarza imprez na rok 2018 i innych bieżących  spraw klubowych.
Na spotkanie zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz osoby , które chcą wstąpic do klubu.

Bal na XV - lecie klubu

image052Zarząd KTK „ Cyklista” w Kaliszu zaprasza wszystkich klubowiczów wraz z osobami towarzyszącymi na bal z okazji  XV- lecia powstania klubu, który odbędzie się 12.05.2018 roku (sobota) w restauracji  „Bursztynowy Dwór” w Niedźwiadach 51a koło Kalisza.
Bal przewidziany jest od godziny 19.00 do 4.00 przy akompaniamencie zespołu „ Awans”. Koszt imprezy jest uzależniony od ilości osób, które zdeklarują udział w balu.
Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa wraz z wpłatą zaliczki w kwocie 130 zł do dnia  31marca.                           Zapisy przyjmuje oraz bliższych informacji udziela Marek Glapiński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefon 693 172 112)

Rajd Walentynkowy 2018

logo cyklista kalisz bt
Klub Turystyki Kolarskiej ,,Cyklista” w Kaliszu
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego

zaprasza wszystkich chętnych na:
RAJD WALENTYNKOWY
Rajd odbędzie w dniu 11 lutego 2018r.
Zbiórka uczestników koło Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego

Start o godzinie 11:00

Trasa rajdu wiedzie ulicami i ścieżkami rowerowymi miasta
Długość trasy około 10km
Prędkość turystyczna
 
Więcej informacji: Dawid 728-530-965; Jarek 609-030-206

TOUR SALON 2018

toursalon wynikJeśli kręcą cię rowery to kolega Tomasz Waszak  zaprasza na spotkanie z Adamem Wajrakiem, Jackiem Hugo-Baderem, Jarosławem Kuźniarem, czy Katarzyną Pakosińską podczas targów turystycznych TOUR SALON 2018 na MTP.

To świetna okazja, żeby kupić książki, zdobyć autografy i co najważniejsze posłuchać podróżniczych historii, które przygotowali dla Was goście targów turystycznych TOUR SALON 2018.

Oprócz tego, na targach znajdziecie inspiracje i pomysły na wyprawy, bliskie i dalekie, zorganizowane samodzielnie i z pomocą biur podróży. Przyjdźcie ze swoimi przyjaciółmi, rodzinami, z dziećmi. Zadbamy o to, aby program naszego wydarzenia był dopasowany do Waszych potrzeb. Będą animacje dla dzieci, spotkania z blogerami, ścieżki edukacyjne, a także Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.

Konkursy:
Nasi wystawcy przygotowali super konkursy, w których wygrasz między innymi :
wakacje w Tajlandii (organizator Tourasia Polska)
bilety do europejskich parków rozrywki
rodzinny pobyt w domkach na drzewach

Uwaga: są jeszcze cztery bezpłatne bilety, osoby zainteresowane uczestnictwem w TOUR SALON 2018 na MTP proszeni są o kontakt z kolegą Jackiem Szczepańskim, telefon 698567787

Rajd Dookoła Polski Etap IV

rajdWszystkich spragnionych dłuższej jazdy rowerem, doborowego towarzystwa a przy okazji przepięknych widoków, czystego powietrza i dobrego zdrowego odżywiania, zapraszam na IV etap rajdu turystyczno/krajoznawczego DOOKOŁA POLSKI: 18-26.05.2018 Ustrzyki Górne - Zakopane

"Góry, góry...to życie do góry" . 4 etap RDP to będzie wyjątkowy rajd. Przejedziemy ok 550 km po bezwzględnie jednej z najpiękniejszej części Polski. Od Bieszczad poprzez Beskid Sądecki - Pieniny i Tatry. Objazd po słowackiej części Pienińskiego Parku Narodowego (dwa noclegi w tym samym obiekcie), spływ Dunajcem i być może dojazd rowerami do Morskiego OKA to tylko niewielka część inna niż zwykle.

Nie jedziemy na czas, to rajd turystyczno-krajoznawczy. Teren górzysty, ale dzienne odcinki krótsze niż zwykle i nie powinny stanowić większego problemu. W 5 na 7 obiektów noclegowych do dyspozycji mamy, basen, jacuzzi, saunę a w każdym ośrodku luksusowo wyposażone pokoje oraz wyśmienita zdrowa regionalna kuchnia.

PROGRAM RAMOWY
4 etap Rajd DOOKOŁA POLSKI Ustrzyki Górne - Zakopane 18-27.05.2015

1 dzień - 18 maja 2018 - piątek
* 21:30 Zbiórka (parking przed MAKRO ul. Wojska Polskiego 7)
* 22:30 Odjazd do Ustrzyk Górnych - ok 08:00. Przejazd busem z przyczepą
śniadanie ok 08:00: Zajazd pod Caryńską (www.carynska.pl [1])

2 dzień - 19.05 sobota
USTRZYKI GÓRNE - Wetlina - Cisna - KOMAŃCZA (ok. 70 km).
Nocleg: Pod Kominkiem (www.podkominkiem.com [2])

3 dzień - 20.09 niedziela
KOMAŃCZA - Daliowa - Królik Polski - Rymanów Zdrój - Targowiska - KLIMKÓWKA (ok. 65 km).
Nocleg: DWÓR OSTOIA (www.ostoia.pl [3])

4 dzień - 21.05 poniedziałek
KLIMKÓWKA - Iwonicz - Nowy Żmigród - Gorlice - Szymbark - KRYNICA ZDRÓJ (ok. 100 km).
Nocleg: OSADA NAD SŁOTWINKĄ (www.krynica-osada.pl [4])

5 dzień - 22.05 wtorek
KRYNICA ZDRÓJ - Tylicz - Leluchów - Muszyna - PIWNICZNA ZDRÓJ (ok. 75 km).
Nocleg: ORM PIWNICZNA SMA (http://www.sma.pl/…/459…/0/Osrodek_Rekolekcyjno-Misyjny.html [5])

6 dzień - 23.05 środa
PIWNICZNA ZDRÓJ - Rytro - Stary Sącz - Łącko - KROŚCIENKO ZDRÓJ (ok. 65 km) + Spływ Dunajcem: Sromowce Wyżne - Krościenko (ok 2h).
Nocleg: PENSJONAT CROSNA SPA (www.crosna.pl [6])

7 dzień - 24.05 czwartek
KROŚCIENKO ZDRÓJ - Szczawnica - Leśnica (SK) - Velki Lipnik (SK) Czerwony Klasztor (SK) - Szczawnica - KROŚCIENKO ZDRÓJ (ok.50 km).
Nocleg: PENSJONAT CROSNA SPA (www.crosna.pl [7])

8 dzień - 25.05 piątek
KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM - Czorsztyn - Nidzica - Trybsz - Czarna Góra - Białka Tatrzańska - BUKOWINA TATRZAŃSKA ( ok.60 km ).
Nocleg: Hotel GRAND STASIŃDA (www.grandstasinda.pl [8])

9 dzień - 26.05 sobota
BUKOWINA TATRZAŃSKA - Łysa Polana - Schronisko Morskie Oko - Zgorzelisko - ZAKOPANE ( ok.60 km)

10 dzień - 26.05 sobota/27.05 niedziela
ZAKOPANE - KALISZ
Wyjazd z Zakopanego ok 22:00. Przejazd busem z przyczepą
Planowany przyjazd do Kalisz 27.05 w godzinach porannych

------------------------------------------------------

Lista uczestników max 14. Z racji ograniczonej ilości miejsc noclegowych pozostały DWA wolne miejsca. Przy 14 osobach koszt uczestnictwa wyniesie max 1250 zł. W cenie: Przejazd luksusowym busem z przyczepą Kalisz - Ustrzyki Górne, śniadanie w dniu startu, 7 noclegów, wyżywienie (obfite zdrowe śniadania i obiadokolacje), przypinki i magnesy okolicznościowe. Powrót busem z przyczepą Zakopane - Kalisz.

Aktualności rajdowe, ramowa mapa tras na poszczególne dni na stronie rajdowej https://www.facebook.com/groups/RajdDOOKOLAPOLSKI/permalink/531932737178491/

BLIŻSZE INFORMACJE: Krzysztof OLEK 575127700 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rajd "Szlakiem Powstania Wielkopolskiego"

PowstanieWLKP. resizedChcąc uczcić 99 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego KTK "Cyklista" w Kaliszu zaprasza miłośników dwóch kółek na Rajd "Szlakiem Powstania Wielkopolskiego".

Zbiórka uczestników rajdu w dniu 3 lutego 2018r. przed ratuszem o godz 9.00
Trasa będzie liczyła ok 25 km.
Meta rajdu: Szkoła Podstawowa Nr 21 im. Legionów Józefa Piłsudskiego w Kaliszu  (ul. 25 Pułku Artylerii 2-4)
Komandorem rajdu będzie Bogusław Monczyński

Osoby które chcą skorzystać z posiłku turystycznego na mecie prosimy  o wpisanie się na listę uczestników rajdu w Kaliskim Oddziale PTTK przy ulicy Targowej 2-12 do dnia 31.01.2018r. Wpisowe wynosi 7zł , a dla członków PTTK z opłaconą składką 5 zł.

20180123 184112 1 resized

Rajd pamięci do Marchwacza

20180108 153105 1 wynik20180108 153115 1 wynikW dniu 20.01.2018r. odbędzie się IV Rajd Pamięci do Marchwacza.
Zbiórka przed kaliskim teatrem o godz 8.00. Wyjazd na trasę o godz 8.30. Złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem w Marchwaczu o godz 11.00 po czym nastąpi przejazd do szkoły gdzie odbędą się główne uroczystości i poczęstunek dla uczestników.
(Składka na znicz i udział w uroczystościach dobrowolny. Powrót z Marchwacza indywidualny)
Chętnych do udziału w rajdzie zaprasza komandor:
Bogusław Monczyński

Kalendarz imprez 2018r.


                                   Kalendarz imprez rowerowych
                      organizowanych w 2018 r.
  przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu

  LP  
 DATA
NAZWA
 OSOBA ODPOWIEDZIALNA 
1 20 stycznia Rajd pamięci do Marchwacza Bogusław Monczyński
2 24 marca Powitanie wiosny" Pruszków" Jarosław Karpisiewicz
Bogumiła Doruch
3 8 kwietnia XIII Rajd Papieski Marek Glapiński
4  15 kwietnia                   Sobotnie wędrówki Rowerowe I                          "Muzeum  Elementarza" Kuźnica Grabowska
Jarosław Karpisiewicz
5  5 maja
                   Sobotnie Wędrówki Rowerowe II                     "Sądowy Rajd" Przejazd z pracownikami Sądu w Kaliszu
 Jerzy Lissewski
6 12 maja
Bal na XV - lecie powstania klubu
Marek Glapiński
7 18-20 maja
Bory Tucholskie
Jarosław Karpisiewicz
8 19 maja
V Rajd Rowerowy
Z przedszkolakiem na rowerze
Bartosz Spychalski
9 18 - 27 maja
Rajd Dookoła Polski cz4
"Ustrzyki Górne- Zakopane"
Krzysztof Olek
10 26 maja
Sobotnie Wędrówki Rowerowe
                     Pętla wokół zbiornika " Jeziorsko"                                                 
Karol Abel
11 2 czerwca
"Cztery Zalewy"
Szałe , Murowaniec, Gołuchów, Piaski
Jerzy Lissewski
12  08-19 czerwca
XIII Rajd Klubowy
" Szczecin-Kalisz"
Marek Glapiński
14  13-15 lipca
Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy Jarosław Karpisiewicz
Bożena Karpisiewicz
15  6-7 lipca
Wągrowiec Marek Glapiński, Karol Abel
16 21-28 lipca Green Velo III Etap
Terespol - Suwałki
Jarosław Karpisiewicz
Władysław Stawicki
17  4 sierpnia
" Tour de Calisia"
Dziesiąta setka Cyklisty
Marek Glapiński
18  11 sierpnia
 "Wiatraki - Kożlaki" Gmina Osieczna Jarosław Karpisiewicz
19 17- 19 sierpnia Dolina Baryczy "Rowerem i w kajaku"
MarekGlapiński
Izabela Szymczak
20 24 sierpnia
- 2 września
Rajd Dookoła Polski - cz5
"Zakopane -Szklarska Poręba"

Krzysztof Olek
21 25 sierpnia
- 11 września
Santiago de Compostela (Hiszpania)
Jarosław Karpisiewicz
22 27- 30 września Wielkopolski Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej Bogusław Monczyński
23 13 października
"Majkowska Pyra" Marek Glapiński
Anna Lisewska
24 11 listopada
" W setną rocznicę dnia niepodległości" Jarosław Karpisiewicz
Powyższy kalendarz zawiera jedynie rajdy planowane z dużym wyprzedzeniem i nie obejmuje rajdów organizowanych bardziej spontanicznie. Zapowiedzi rajdów będą na bieżąco umieszczane w zakładce ZAPOWIEDZI.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdów dostępne będą na ok. 2 tygodnie przed daną imprezą:
• na stronie internetowej www.cyklista.kalisz.pl,
• w biurze Kaliskiego Oddziału PTTK (ul. Targowa 2).

Rajdy mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział wszyscy zainteresowani rowerzyści
po spełnieniu wymogów regulaminowych.
Uczestnik nie musi być zrzeszony w Klubie.
V Rajd Mikołajów

mikolaj03 grudnia (niedziela) ulicami Kalisza przejedzie rowerowy orszak Mikołajów na który zapraszają:

KTK "CYKLISTA" w Kaliszu
DECATHLON
D5 – sklep rowerowy
Restauracja „EMILIA”.

   Zbiórka miłośników jednośladów o godz. 10.30 przed sklepem Decathlon  (ul. Poznańska)

•    Planowane konkursy (m.in. na najbardziej przystrojony rower, oryginalnego Mikołaja, itd.)
•    Na trasie niespodzianki
    Rajd jest bezpłatny
•    Zgłoszenia przyjmuje komandor –
„Mikołaj" Jarek ----- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   tel: 609 030 206
BONUS   DLA   OSÓB   ZADEKLAROWANYCH  DO  
01.12.2017 r.

Kalisz ćzas na Twój ruch!

miasto4 listopada rusza kampania Miasta Kalisza, która ma promować zdrowy styl życia i zachęcać do korzystania z innych ekologicznych środków transportu.

Kampania rozpocznie się dwoma rajdami rowerowymi 4 i 5 listopada, które zakończą się rodzinnym piknikiem z atrakcjami, animatorami, wyczynami rowerowymi oraz ciepłymi napojami. Nie zabraknie quizów, jazdy slalomem, a także możliwości przeglądu technicznego i oznakowania roweru. Każdy z rajdów rusza o godzinie 10:00, spod ratusza, a kończy się około godziny 12:00, na Polach Marsowych (sobota, 4 listopada) oraz w Parku Miejskim (niedziela, 5 listopada). Trasa liczy ok. 15 km.

Gościem specjalnym wydarzeń jak również całej kampanii jest Piotr Bielak, akrobata rowerowy, który zaprezentuje widowiskowe pokazy jazdy na rowerze. To pierwszy i jedyny człowiek w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym ośmiometrowy odcinek po linie. Jest również pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie, który żongluje czterema piłkami siedząc na kierownicy roweru, znajdując się jednocześnie na platformie umieszczonej dwa metry nad ziemią.

W ramach akcji, 8 i 15 listopada, o godzinie 10:00 odbędzie się “Akademia Bezpiecznego EKO-Ruchu”, czyli zajęcia dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Podczas tych spotkań najmłodsi poznają zasady ruchu drogowego i rowerowego, zasady bezpiecznego zachowania się na ścieżce rowerowej i wiele więcej wiadomości, które przekazywane będą w postaci ciekawych zabaw, gier oraz quizów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miasto Kalisz zachęca również do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: Zrób zdjęcie Twojej codziennej “Drogi bez samochodu” do szkoły, pracy, sklepu i prześlij na fanpage kampanii: www.facebook.com/KaliszCzasNaTwojRuch/

Gdzie: Główny Rynek w Kaliszu

Kiedy:
listopad 04, 2017 10:00
listopad 05, 2017 10:00

                                                                         ZAPRASZAMY

Ognisty Rajd Niepodległości

Ognista niepodlegosc 2017

Majkowska Pyra

logo cyklista kalisz btm
Klub Turystyki Kolarskiej „ Cyklista ‘’ w Kaliszu
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego
INFORMUJE

Rajd „Majkowska Pyra’’

Odbędzie się w dniu 14 października 2017r
Zbiórka uczestników o godz  8.30 na parkingu przy fili nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu ( ul: Tuwima 10)

Trasa rajdu:
Kalisz – Szałe – Wolica – Chełmce – Godziesze  – Żydów – Kalisz
Długość trasy ok 60 km
Prędkość jazdy ok 17km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre odcinki piaszczyste


Zapraszamy
                                                          
                       
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      
                                                                                                                                                                                               

Zmiana terminu rajdu " Majkowska Pyra"

Zapowiedziany wcześniej w kalendarzu imprez  rajd "Majkowska Pyra" w dniu 7 października zostaje przeniesiony na dzień 14 października.

I Rajd Nocny

mowczan 2017Organizator rajdu Moose Productions oraz Fundacja Przyjaciel im. Ireneusza Mowczana w dniu 7 października zaprasza wszystkich Cyklistów na I Nocny Rajd Rowerowy.
Start i meta będą na Glównym Rynku w Kaliszu, natomiast półmetek wraz z ogniskiemi innymi atrakcjami będzie w miejscowości Szałe. Każdy uczestnik otrzyma gadżety rajdowe.
Wpisowe na rajd wynosi 15 zł.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Komandoem rajdu będzie kolega Marcin Mowczan

X Rodzinny Rajd w Stawiszynie

stawiszyn XUrząd Miasta i Gminy Stawiszyn wraz z Klubem KTK "CYKLISTA" Kalisz zapraszają w dniu 1 Października na X Rodzinny Rajd Rowerowy "Śladami Pięknieje wielkopolska wieś - Wielkopolska Odnowa Wsi". Rajd ten będzie Rajdem kończącym tegoroczny sezon rowerowy Rajdów Rodzinnych w Stawiszynie.
   Po zakończeniu rajdu uczestnicy wezmą udział w "pikniku z przetworami", podsumowania tegorocznych wyjazdów, nagrodzeniu uczestników. Będzie można obejrzeć wystawę plenerową zdjęć z wypraw rowerowych członków Klubu KTK "Cyklista" Kalisz.

   Gośćmi specjalnymi imprezy będą: Marszałek województwa wielkopolskiego p. Krzysztof Grabowski, przedstawiciele Starostwa Powiatu Kaliskiego, sołtysi okolicznych wsi.

   Trasa Rajdu liczyć będzie około 23 km. Start o godz. 14:30 OSP Zbiersk - zakończenie Stary Kiączyn.

   Zbiórka chętnych na wyjazd o godz. 12:30 koło Seminarium Duchownym ul. Złota. Do pokonania całej trasy mamy około 65 km. Ze względu na wieczorny powrót proszę o sprawdzenie stanu technicznego oświetlenia rowerowego i zabranie ze sobą kamizelek odblaskowych.

Jacek Szczepański

Kalendarz imprez na rok 2018

logo cyklista kalisz btmW związku z koniecznością podania listy przyszłorocznych klubowych rajdów do informatorów i kalendarzy wydawanych przez zewnętrzne organizacje, klubowicze zaintereowani przeprowadzeniem w następnym roku rajdów rowerowych proszeni są o przesłanie swoich propozycji na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod numer 693 172 112.
Termin nadsyłania zgłoszeń do dnia 31 października 2017r.

" Dni Karpia " Moja Wola

Dnia 9 września 2017 r. o godz. 10:00 w miejscowości Moja Wola na terenie stanicy Biały Daniel wystartuje IV Rodzinny Rajd Hajstra (Czarny Bocian). Tak jak i poprzednie rajdy, tak i ten rajd obfitować bedzie w przeróżne atrakcje. Tegoroczny rajd będzie miał jak tradycyjnie dwie trasy z tym że w tym roku będą one wydłużone. Dłuższa z nich ma 37 km., krótsza 16 km. Oczywiście chętni będą mogli wziąść udział w licznych konkursach. Wśród wszystkich uczestników rajdu jak co roku losowane będą nagrody ufundowane przez sponsorów, których w tym roku jest bardzo wielu. Ze względu na ograniczony czas tym razem z Kalisza do Odolanowa przejedziemy pociągiem.
A z Odalanowa do Mojej Woli już na rowerach.

Zbiórka chętnych do wyjazdu 9 września 2017 r. przed dworcem PKP w Kaliszu o godz. 6:40.

Jacol

X Krotoszyńska Setka Rowerowa

ODDZIAŁ  PTTK w KROTOSZYNIE
ODDZIAŁOWA KOMISJA TURYSTYKI KOLARSKIEJ
KLUB TURYSTYKI ROWEROWEJ " PELETON"

zapraszają  na zorganizowaną przy finansowym wsparciu MIASTA i GMINY KROTOSZYN I POWIATU KROTOSZYŃSKIEGO w ramach konkursów ofert

X  KROTOSZYŃSKĄ SETKĘ ROWEROWĄ

                                                                  16 WRZEŚNIA 2017 roku

Regulamin i katra zgłoszeń:

Dni Karpia w dolinie Baryczy

Osoby zainteresowane rajdem na Dni Karpia w Dolinie Baryczy  w dniu 09.09.2017r. proszone są o kontakt tel. 698567787.
Jacol

Sobotnie wędrówki Rowerowe " Pola Lednickie"

logo cyklista kalisz btm 
KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

INFORMUJE
Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

„Pola  Lednickie”

który odbędzie się 02 września 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz. 6.30 na parkingu UAM (ul. Ułańska)
•     Dojazd i powrót : zestawem bus z przyczepą
•    Koszt przejazdu : 50 zł/os
•    W programie: Gniezno(katedra) - Łubowo- Ostrów Lednicki(wyspa)- oraz objazd jeziora
•     Długość trasy : ok 60 km
•    Średnia prędkość jazdy: 15-17 km/h
Osoby zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt do dnia 27.08
1)    Jarosław Karpisiewicz –tel. 609 030 206
                                                             lub
2)   Wincenty Różański - tel. 608 028 072
Uczestnicy rajdu nie będącymi członkami PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie .

Śrem z Siodełka Roweru

Zgodnie z kalendarzem  Cyklisty w dniach 22- 24 września 2017 r. Klub Turystyki Rowerowej "Warcianie" zapraszają na  III Ogólnopolski Rajd Rowerowy pt. " Śrem z Siodełka Roweru". 
Noclegi planowane są w miejscowości Mechlin w dworze „Andrzejówka”.
Koszt uczestnictwa w tej imprezie z noclegami i wyżywieniem zamieszczony jest w poniższym regulaminie .
 Osoby zainteresowane udziałem i wyjazdem z Kalisza proszone są o kontakt do 27 sierpnia  .
Jarosław Karpisiewicz---tel. 609 030 206 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń . 
Regulamin do pobrania: tutaj.
Karta zgłoszeniowa do pobrania: tutaj.

Organizacyjnie "Tour de Calisai " 2017

Znana jest już ostateczna lista uczestników tegorocznego Rajdu "Tour de Calisia". W związku z tym przypominamy : rajd "Tour de Calisia " jest imprezą zamkniętą i prawo do uczestnictwa w niej mają wyłącznie osoby znajdujące się na liście.

W rajdzie weźmie udział 375 osób - każda przed wyjazdem musi podpisać sie na liście oraz pobrać pakiet startowy. Prosimy zatem nie czekać z przyjazdem na miejsce startu do ostatniej chwili - sekretariat będzie czynny już od godziny 6.15 i zamknięty zostanie o godzinie 7.15. Po tym nastąpi odprawa techniczna , zdjęcie grupowe oraz ustawienie się w grupach do startu. Na miejscu zbiórki wywieszone będą listy z podziałem na grupy, w których będą jechali uczestnicy, a przed ratuszem czekali będą prowadzący poszczególne grupy. O przydziale do konkretnej grupy będą również informowały osoby przekazujące pakiety startowe.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas rajdu robione będą zdjęcia grupowe, które zostaną udostępnione w pełnej rozdzielczości na stronie internetowej - nie ma zatem potrzeby robienia zdjęć wszystkimi dostępnymi aparatami

Odprawa Techniczna

Odprawa techniczna przed rajdem "Tour de Calisia" dla wszystkich osób zaangażowanych w jego organizację odbędzie się w czwartek , 3 sierpnia , o godz 17.00 w sali kominkowej w siedzibie PTTK przy ul Łódzkiej. Obecność obowiązkowa!
Mile widziane zabranie ze sobą kartki i długopisu do zanotowania kilku rzeczy.

Niedzielne Przejażdżki Rowerowe "Jesionowy Dwór" Gutów

zamek gutow wynikKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" w KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

INFORMUJE
" NIEDZIELNE PRZEJAŻDŻKI ROWEROWE"

Pałac Gutów
odbędzie się w dniu 06 sierpnia 2017 r.
Zbiórka uczesników o godz 14.30 przy Decathlonie (ul Poznańska)

Trasa rajdu:
Kalisz - Kościelna Wieś - Kotowiecko - Gałązki Małe - Gutów - Miedzianów - Biskupice - Kalisz
Długość trasy: 33 km
Komandor: Jarosław Karpisiewicz (609 030 206)
Prędkoć jazdy : 15-17 km/h
Drogi głównie asfaltowe
Powrót ok godz 18.30

VII Rajd Rodzinny w Stawiszynie

stawiszyn wynikUrząd Miasta i Gminy w Stawiszynie i Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" Kalisz zaprasza na rowerowy rajd rodzinny "Niedziela na dwóch kółkach", który odbędzie się w dniu 23.07.2017 r. (niedziela)
Start: Park Miejski w Stawiszynie godzina 9:30.
Trasa rajdu: Stawiszyn - Blizanów- Tursko (msza św.w kościele) - Gołuchów (teren GOTIS).
Zbiórka grupy z Kalisza na ulicy Złotej przy Seminarium o godzinie 7:45.
Powrót  z Gołuchowa do Kalisza przez Kościelną Wieś.
Długośc trasy ok 60km.
Komandorem grupy z Kalisza bądzie Jacek Szczepański.

Drugi próbny objazd rajdu "Tour de Calisia"

tourdecalisia 2017 wynikW sobotę 15 lipca odbędzie się drugi próbny objazd rajdu "Tour de Calisia" dla osób prowadzących i zamykających grupy . Skierowany jest przede wszystkim do osób , które nie mogły uczestniczyć w pierwszym objeździe. Klubowicze, którzy chcieliby prowadzić lub zamykać grupy, a jeszcze się nie zgłosili proszeni są o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   Zbiórka o godz 7.15 przed ratuszem.

" Cztery razy Chełmce"

Kolega Karol Abel zaprasza w dniu 1 lipca 2017r na wyjazd rowerowy " Cztery razy Chełmce"
Trasa :  Kalisz (Domek parkowego) - Trojanów - Saczyn- Chełmce
          Chełmce - Godziesze - Bałdoń- Stobno- Chełmce
          Chełmce - Porwity- Opatówek - Trojanów- Chełmce
          Chełmce - Borek - Żydów - Śliwniki - Boczków - Biskupice - Kalisz
Długość trasy : 100 - 110 km
Zbiórka uczestników o godz 9.00 spod Domku Parkwego przy ul: Niecałej

Koniec zapisów na rajd "Tour de Calisia" 2017

tourdecalisia 2017 wynikTrudno w to uwierzyć, ale stało się .... zapisy na tegoroczny rajd "Tour de Calisia" zostały zakończone przed czasem! Zarejestrowano planowaną liczbę uczestników.  Aktualnie czekamy jeszcze na uregulowanie wpłat osób, które jeszcze ich nie dokonały.
Wszystkich, którzy się zapisali, prosimy o sprawdzenie, czy są na liście oraz czy ich dane są poprawne, jest to istotne ponieważ na podstawie tej listy będą przygotowywane imienne statuetki.

Dla osób które spóźniły się z zapisami , jest jeszcze mała nadzieja - w przypadku zwolnienia sie jakiegoś miejsca zapisy będą wznawiane. Osoby, które są jeszcze zainteresowane udziałem w rajdzie, proszone sa zatem o przesłanie maila z danymi kontaktowymi (imię i nazwisko, adres e-mail, oraz numeru telefonu) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Pozwoli to nam na szybszy kontakt i umożliwienie dopisania sie do rajdu, jeśli wystapi taka możliwość.

UWAGA! Przesłanie danych nie jest jednoznaczne z wpisaniem na listę uczestników, a jedynie pozwoli na kontakt w przypadku zwolnienia się jakiegoś  miejsca!


Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Michałków"

logo cyklista kalisz btmKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

INFORMUJE
Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

" MICHAŁKÓW "
Który odbędzie się 17 czerwca 2017 r.

Zbiórka uczestników o godz. 9.45 przed kościołem św. Michała Apostoła (os. Dobrzec)
Długość trasy ok 25 km ( w jedną stronę)
Średnia prędkość jazdy 15-17 km/h

Uczestnicy rajdu nie będącymi członkami PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie
Organizatorzy:
1)    Stanisław  Frankowicz –tel.504 781 450
2)    Roman Olek- tel. 668 038 612
 (Honorowy Przewodnik TK PTTK)

Gmina Łask

logo cyklista kalisz btmKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ " CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
INFORMUJE

Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

"Łask i okolice"
odbędzie się 10 czzerwca 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz 7.00 na pakingu UAM przy ulicy Ułańskiej

Trasa Rajdu
Boczki Stare - Gajewniki - Łask - Barycz - Talar - Zelów
Długosc trasy ok 73 km
Średnia predkość jazdy 15-17 km/h
Dojazd i powrót : zestawem bus + przyczepa . Koszt 50zł /os

Uwaga: W miejscowości Boczki Stare zaplanowane jest zwiedzanie prywatnego Muzeum Historycznych Pojazdów Militarnych.
Osoby zainteresowane rajdem proszone są o kontakt: Jarosłwa Karpisiewicz tel 609 030 206 lub email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Europejski dzień sportu

logo asnyk wynik
 Zaprasza wszystkich miłośników jazdy na rowerze z okazji Europejskich dni sportu na rajd do Gołuchowa, który odbędzie się 30 maja.
Zbiórka uczestników o godzinie 9.10 przy sali gimnastycznej przy I LO im. Adama Asnyka (od ulicy Parczewskiego).
Trasa będzie wiodła z Kalisza do Gołuchowa oraz z powrotem ścieżką rowerową .
Kontakt z organizatorem: Emilia Wojtulewicz 788181232.

                                                                      Zapraszamy

Rajd Rodzinny do Uniejowa

W dniach 10-11 czerwca (sobota/niedziela) kolega Krzysztof Olek zaprasza na rajd rodzinny do Uniejowa .Trasa ok 65 km w jedną stronę. Średnia prędkość dostosowana do grupy.
Zabierz dziecko , męża, żonę, partnera, partnerkę, przyjaciela, przyjaciółkę, zaproś tych co na rower wsiadają sporadycznie. To będzie super lajtowy przejazd aby wspólnie i miło spędzić weekend.
W planach wolny przejazd, kąpiele w termach, biesiadowanie i dobra zabawa.
Wstępnie planowana trasa: Kalisz - Zalew Murowaniec - Dobra - Uniejów - Jeziorsko - Goszczanów - Koźminek - Kalisz łącznie ok 140 km.
Nocleg w Gościniec nad wartą http://pod-wierzba.eu/ cena noclegu ze śniadaniem + obiadokolacja 100 zl na osobę. Pokoje dwu i trzyosobowe.
Koszt wejścia do term pokrywamy indywidualnie. ilość miejsc ograniczona.
Zgłoszenia : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 500055622
https://www.facebook.com/groups/RajdDOOKOLAPOLSKI
Karta zgloszeniowa

Tour de Calisia 2017 - czas start!

plakat wynikZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 5 sierpnia odbędzie się dziewiąta już edycja ogólnopolskiego rajdu rowerowego "Tour de Calisia - Setka Cyklisty", czyli 100-kilometrowego rajdu po okolicach najstarszego miasta w Polsce.
Tegoroczna trasa, rozpoczynająca się w cisłym centrum Kalisza wieść będzie m.in. przez: Śliwniki , Lewków, Raszków, Sobótkę, Piotrów. Meta przewidziana jest na kaliskim stadionie przy ulicy Matejki.

Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników przewidziano m.in. pamiątkowe imienne statuetki.

Jak w roku ubiegłym będzie elektroniczny proces rejestracji na rajd, dzięki czemu zgłoszenia będą  nie tylko łatwiejsze, ale też znacznie szybsze.  Co istotne, dzięki współfinansowaniu rajdu ze środków Miasta Kalisza oraz hojności sponsorów, opłata za uczestnictwo w rajdzie kolejny rok z rzędu mogła pozostać na tym samym poziomie.

Zapisy sa przewidziane do 15 lipca, ale zastrzegamy sobie możliwość, wcześniejszego zamkniecia listy! Liczba uczetników ograniczona  - decyduje kolejnośc zgloszeń.
Więcej informacij można znależć: regulamin
Link do rejestracjii to: https://foxter-sport.pl/tdc-2017 

W związku  z rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń na rajd do wszystkich klubowiczów " Cyklisty" został wysłany e-mail. Jeśli ktoś nie otrzymał, proszony jest o kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

logo wynik

VI Rajd Rodzinny w Stawiszynie

rajd kolejkaW dniu 21.05.2017 r odbędzie się VI Rajd Rodzinny w Stawiszynie.Start nastąpi o godzinie 15.00 w Piątku Małym gdzie grupą podejrzewam , że jak zwykle około 140 osób przejedziemy do stacji wąskotorowej w Zbiersku. Na mecie rajdu oprócz wielu atrakcji o historii kolei wąskotorowej w regionie opowie prezes grupy SKPL.
Zbiórka chętnych do wzięcia udziału w rajdzie przy Seminarium Duchownym na ulicy Złotej o godzinie 13.00 (niedziela).
Pozdrawiam Jacol

Sobotnie Wędrówki Rowerowe "Jeziorsko"

logo cyklista kalisz btmKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale  PTTK im. Stanisława Graevego
INFORMUJE

Rajd rowerowy
z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe

"Jeziorsko"
odbędzie się w dniu 27 maja 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz 7.45 przed Domkiem Parkowego przy ulicy Niecałej

Trasa rajdu:
Kalisz - Koźminek - Lisków - Jeziorsko (tama) - Rzymsko - Morawin - Żelazków - Kalisz
Długość trasy ok 110 km
Średnia prędkość jazdy ok 18 km/h. Drogi głównie asfaltowe

Uwaga:                                                                                                                                                           Na trasie planowana jest chłodna niespodzianka, natomiast w drodze powrotnej (Zajazd "Zapiecek"), będzie poczestunek (koszt 15 zł).
Osoby zainteresewane rajdem proszone są o konieczne potwierdzenie obecności do dnia 19 maja.
Karol Abel  tel 609 608 766 lub email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


ZAPRASZAMY

Odlotowy Bibliotekarz

odjazdowylogo20 maja  na swoje jednoślady jak co roku wsiądą bibliotekarze w ramach rajdu ''Odjazdowy Bibliotekarz".  Tegoroczna trasa: Kalisz - Wojciechówka - Skarszewek - Skarszew - Rożdżały - Słoneczna

Zbiórka o godzinie 10.00 przed pomnikiem Adama Asnyka. Organizatorem rajdu jest filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu

IV Rajd Rowerowy " Z przedszkolakiem na rowerze"

przedszkolaki 2017 wynikW dniu 13 maja odbędzie się kolejna, czwarta już edycja rajdu "Z przedszkolakiem na rowerze", organizowanego przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu i Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś". Jak sama nazwa wskazuje, jest to rajd skierowany przede wszystkim do dzieci, albowiem zarówno trasa rajdu, jak i prędkość jazdy, dostosowane będą do najmłodszych pociech. Na rajdzie mile widziani będą jednak wszyscy zainteresowani rowerzyści, nie ma również znaczenia do jakiego (i czy w ogóle do jakiegokolwiek) przedszkola uczęszcza dziecko.

Zbiórka odbędzie się o godz. 10.00 przed kaliskim teatrem, skąd grupa wyruszy przez Park Miejski do miejscowości Szałe. Po krótkim odpoczynku wszyscy wspólnie wrócimy przed teatr.

Podobnie jak w latach poprzednich, swoją obecność i możliwość znakowania rowerów potwierdziła również kaliska policja. Osoby, które są zainteresowane takim zabezpieczeniem swoich jednośladów, proszone są o przybycie wcześniej - możliwość znakowania będzie już od godz. 9.00.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób na małych uczestników rajdu czeka wiele upominków face smile W czasie odpoczynku na mecie przewidziano sportowe konkurencje. Ponadto, podobnie jak w zeszłym roku, zachęcamy dzieci do wykonania prac plastycznych związanych z jazdą na rowerze (technika wykonania dowolna) lub nauczenia się piosenki/wierszyka o jednośladzie. Dla autorów najciekawszych przewidziano nagrody. Prace należy zabrać ze sobą na rajd. Prezentacja odbędzie się na mecie.

Uczestnictwo w rajdzie wymaga akceptacji regulaminu. Komandorem rajdu będzie Bartosz Spychalski: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
W oczekiwaniu na rajd zachęcamy zaś do zapoznania się z relacją i galerią zdjęć z poprzedniej edycji: tutaj.

Rowerowy "Spacer"

W dniu 03.05.2017 r kolega Jarosław Karpisiewicz zaprasza wszystkich sympatyków jednośladów na krótki przejazd rowerowy.
Zbiórka o godz 10.00 przy parkingu Aquaparku (ul: sportowa).
Trasa: ul: Wypoczynkowa, Szałe, ul: Lubelska, ul: Nędzerzewska, Tłokinia kościelna (pałac), Rożdżały, Skarszew, Wojciechówka, ul: Skarszewska , Park Miejski (Domek Parkowego - meta).
Długość trasy: 25 km.

Sobotnie Wędrówki Rowerowe"Gmina łask"

Zapowiadane wcześniej w kalendarzu Sobotnie Wędrówki Rowerowe w dniu 6 maja do Łasku z przyczyn technicznych ulegną przeniesieniu na dzień 10 czerwca. Konkretna zapowiedź w/w wymienionego rajdu będzie upublikowana z odpowiednim wyprzedzeniem.
Za zmianę organizator J. Karpisiewicz gorąco przeprasza.

Antonin

Jacek Szczepański zaprasza w dniu 1 maja na przejażdżkę rowerową pt " Na Rybkę do Antonina " oczywiście zakup rybki we wlasnym zakresie. Długość trasy ok 80km. Zbiórka o godz 9.00 koło Galerii Amber od ul Górnośląskiej. W razie ewentualnego deszczu wyjazd zostanie odwołany.

Fortuna 2017

fortuna 2017 wynikKlub Turystyki "Wrześnianie" wraz  z Lokalną Grupą Działania "Z Nami Warto" zapraszają na szóstą  edycję rajdu "Fortuna", który w tym roku odbędzie się w dniu 4 czerwca.
Zgodnie z kalendarzem  Cyklisty wyjazd na rajd do Wrześni odbędzie się w dniu 3 czerwca. Nocleg typowo turystyczny, więc należy zabrać karimaty i śpiwory.
Koszt udziału w rajdzie 10,00 zł
Koszt noclegu 15,00 zł.
Osoby zainteresowane udziałem w rajdzie proszone są o kontakt do 5 maja         
  Bogusław Monczyński tel 605 224 721 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin :http://wrzesnia.powiat.pl/pub/uploaddocs/regulamin_fortuna_2017_.pdf

Po okolicach Jaraczewa

palacgora wynikKLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego

I N F O R M U J E
Pierwszy w tym roku rajd z serii :

" S O B O T N I E   W Ę D R Ó W K I   R O W E R O W E "
odbędzie się w dniu 08 kwietnia 2017 r.
„PO  OKOLICACH  JARACZEWA”
Zbiórka uczestników o godz. 7.00 na parkingu UAM- u.
(ul. Ułańska)

Ze względu na przejazd busem z przyczepą ilość miejsc ograniczona .
Koszt transportu (dojazd+powrót) oraz zwiedzanie muzeum – 45 zł/os

Trasa rajdu:
JAROCIN - Golina- Koźmin Wlkp.- Staniew- Jaraczewo- Roszków JAROCIN
Długość trasy: ok. 65 km
Komandor rajdu –Andrzej Malinowski- Tel. 508 123 962
email :  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Średnia prędkość jazdy:15-17 km/h.
Drogi głównie asfaltowe.

V Rajd Rodznny w Stawiszynie

plakatstawiszyn wynikBurmistrz Stawiszyna zaprasza na V już a pierwszy w tym roku rajd rodzinny który odbędzie się 1 kwietnia. Rajd ten jest wyjątkowy, gdyż będziemy jakby współuczestnikami wyścigu kolarskiego Hellena Tour 2017. Po przejechaniu lini mety przez uczestników rajdu rodznnego, po jakimś czasie finiszować będą kolarze z wyścigu Hellena Tour 2017.
Czeka nas wiele atrakcji i niespodzianek. Rajd będzie liczył 13 km ze startem w Petrykach o godz 16.15 i metą w Stawiszynie. My do przejechania mamy około 60 km.
Zbiórka 1 kwietnia o godz 14.00 przy Domku Parkowego skąd nastąpi wyjazd do Petryk. Proszę o zabranie koszulek klubowych i kamizelek odblaskowych.
Rajdy rodzinne w stawiszynie są pod każdym względem wyjątkowe o czym tym którzy już w ich uczestniczyli nie muszą przypominać.
Zapraszam Jacol Szczepański. Dodatkowe informacje 698 - 567 - 787

Przywitanie wiosny

logo cyklista kalisz btmKLUB  TURYSTYKI  KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Rajd rowerowy

" Przywitanie Wiosny "
odbędzie się w dniu 18 marca 2017 r.
Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przed Domkiem Parkowego przy
ul. Niecałej

Trasa rajdu:
KALISZ –Kolonia Skarszewek-Koronka- Kokanin- Czajków- Żegocin-Zagorzyn- Dębniałki Kaliskie- PRUSZKÓW (meta)
Długość trasy: 25 km
Średnia prędkość jazdy ok 16 km/h. Drogi głównie asfaltowe.

Uwaga :
Na mecie rajdu planowany jest poczęstunek, w związku z tym osoby zainteresowane udziałem proszone są                      o potwierdzenie obecności do dnia 16.03.2017 r (czwartek)

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.           tel.  604 242 745                lub

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.             tel.  609 030 206

===================================================================
Z A P R A S Z A M Y

Spotkanie Klubowe

logo300 W dniu 17 marca (piątek) o godzinie 17.30 w świetlicy domu parafialnego przy       ulicy 3 - go Maja 13 odbędzie się spotkanie klubowe.
W programie m.in. omówienie kalendarza imprez na rok 2017 i innych spraw klubowych. Będzie możliwość opłacenia składki na bieżący rok (prosimy o zabranie ze sobą legitymacji członkowskich).
Na spotkanie zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz osoby , które chcą wstąpić do klubu.

Koszulka na sprzedaż

Nasz klubowicz Karol Pietrzak ma na sprzedaż kostium kolarski jednoczęściowy, w barwach Polski, rozmiar 3 czyli L - jak na zdjeciu. Cena: 100 zł.
Zainteresowani proszeni są o kontakt z Karolem pod numerem telefonu 664295479.
IMG 20170218 120231 wynik

Rajd Dookoła Polski cz.2 " Krynica Morska - Białowieża"

Olek wynikZapraszamy na rajd Dookoła Polski - II etap - Krynica Morska - Białowieża 28.04 - 07.05.2017 r.(mamy dwa wolne miejsca)

Etap II rajdu dookoła Polski z Krynicy Morskiej - do Białowieży odbędzie się w dniach 28.04 -07.05.2017 r.  - i będzie 10-dniową imprezą rowerową turystyki kwalifikowanej o charakterze turystyczno - krajoznawczym. Codziennie przejedziemy ok 90 km - łącznie ok 700 km. W trakcie jazdy będzie sporo przystanków przeznaczonych na zwiedzanie.

Startujemy z Krynicy Morskiej - gdzie pozostała nam do zwiedzania ostatnia na Bałtyku latarnia morska - przejedziemy przez pojezierze Warmi i Mazur ,wzdłuż granicy z obwodem Kaliningradzkim, dojedziemy na styk trzech granic Polski, Rosji i Litwy, dalej przez Suwalczyznę, Wigierski i Biebrzański Park Narodowy a także fragmentem przez Puszczę Augustowską, aby zakończyć etap ten na terenie Parku Narodowego w Białowieży.
Część trasy przebiegać będzie po międzynarodowym szlaku rowerowym Green Velo a także szlakiem wyznaczonym przez PTTK Dookoła Polski.
Topografia tras bardzo zróżnicowana : od wielokilometrowych płaskich odcinków, po dosyć ostre podjazdy i zjazdy . Drogi asfaltowe, leśne, kostka, piasek, szutrowe.
Impreza niekomercyjna . Szczegóły opis rajdu: KTK "Cyklista" Kalisz - dookoła Polski https://facebook.com/groups/216900642015037/
Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel 500055622
Regulamin

XII Rajd Klubowy

Informujemy, że zapisy na XII rajd klubowy, który odbęcie się w czerwcu prowadzimy do 28 lutego 2017r.
Osoby zainteresowane uczestnictwem w tym rajdzie prosimy o zgłoszenie na adres e-mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pod numer telefonu 603 172 112 .
Ze względu na dojazd i powrót pociągiem liczba uczestników jest ograniczona.

Rowerowy Rajd Walentynkowy

DSC 1195Wyjątkowo 11 lutego (sobota), a nie 14 lutego (wtorek)                Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu zaprasza na                      " Rajd Walentynkowy".
Uczestnicy darzący sympatią swoje jednoślady ofiarują im dziś serca....... balonowe, które na tą okoliczność przekaże firma ALOON (www.adikbal.pl), natomiast na mecie rajdu będzie oczekiwał słodki poczęstunek.Zbiórka o godz 11.00 przy Galerii Amber ( od dworca kolejowego).
Przejazd odbędzie się ulicami miasta pod eskortą policji oraz karetki z PWSZ.
                    Prędkośc jazdy: romantyczna
                     Zaopatrzenie: dawka miłości
Mile widziane potwierdzenie udziału w tej serdecznej imprezie do dnia 10 lutego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 728 530 965  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 609 030 206
         
                                                       Rajd odbędzie się bez względu na pogodę

Wycieczka autokarowa

            Od 31.03 - 02.04 2017 r. KTK"CyKlista" zaprasza  swoich członków na statutowy (szkoleniowy) wyjazd autokarem do Malborka i na Kaszuby.
                  - Dom do góry nogami
                  - Najdłuższa deska świata
                  - Najdłuższy stół na świecie
                  - Największy fortepian świata
                  - Dom Sybiraka z łagrem (przywieziony spod Irkucka)
                  - Pomnik i Bunkier Gryfa Pomorskiego
                  - Zagroda Trapera z Kanady
                  - Bowar Kaszubska Korona
                 - www.muzeumkolejnictwa.com.pl
                 - www.muzeumakordeonu.com.pl/www.kaszubskiparkminiatur.pl/
                 - www.americanoldcars.pl/
Noclegi:        Szymbark  -dworekpodwiezyca.nocowanie.pl
Transport:    transblizniak.eu/
Koszt:          400zł/osoby
W cenie przejazd, ubezpieczenie, 2x nocleg, 2x śniadanie, 2x obiadokolacja.
Informacje i zapisy:
Jarosław Karpisiewicz   609 030 206 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
     Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o potwierdzenie
do 28 lutego 2017 r.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Rajd pamięci do Marchwacza

30 01 2016 (69)W dniu 21.01.2017r. odbędzie się III Rajd Pamięci do Marchwacza. Zbiórka przed kaliskim teatrem o godz 7.50
Złożenie wieńców i zapalenie zniczy pod pomnikiem w Marchwaczu o godz 11.00 po czym nastąpi przejazd do szkoły gdzie odbędą sie uroczystości i poczęstunek dla uczestników.
( składka na znicz i udział w uroczystościach dobrowolny . Powrót z Marchwacza indywidualny)
Komandorem rajdu będzie Bogusław Monczyński .

Rajd Noworoczny

DSC 0899Klub Turystyki Kolarskiej " Cyklista" w Kaliszu zaprasza wszystkich zainteresowanych na noworoczną przejażdżkę  która odbędzie się 1stycznia po zakończeniu XXIV Noworocznego Biegu Rodzinnego (www.relakskalisz.strefa.pl).
Zbiórka o godz 11.45 w Parku Miejskim na kortach CKiS przy ulicy Łaziennej.
O godz 12.00 cykliści przejadą trasę biegu - 1800 m.
Po gorącym poczęstunku komandor J. Karpisiewicz poprowadzi rowerzystów na krótki (10km) przejazd.

Kalendarz imprez w 2017

                                   Kalendarz imprez rowerowych
                      organizowanych w 2017 r.
  przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista"w Kaliszu

  LP  
 DATA
NAZWA
 OSOBA ODPOWIEDZIALNA 
1 1 stycznia
Rajd Noworoczny Jarosław Karpisiewicz
2 21 stycznia Rajd pamięci do Marchwacza Bogusław Monczyński
3 11 lutego Walentynki na rowerze Jarosław Karpisiewicz,
Dawid Zieliński
4 18 marca Powitanie wiosny Jarosław Karpisiewicz
Bogumiła Doruch
5 2 kwietnia XIII Rajd Papieski Marek Glapiński
6  8 kwietnia SWR "Po okolicach Jaraczewa" Andzrzej Malinowski
7  18-23 kwietnia
Green Velo  I Etap  Jarosław Karpisiewicz
Władysław Stawicki
8 28 kwietnia
-7maja
Rajd Dookoła Polski - cz 2
"Krynica Morska -Białowieża"
Krzysztof Olek
9
6 maja
SWR " Gmina Łask" Jarosław Karpisiewicz
10 13 maja
IV Rajd Rowerowy
Z przedszkolakiem na rowerze
Bartosz Spychalski
11 20 maja
SWR " Michałków" Roman Olek
12 19-21 maja Kaszuby i Kociewie
Jarosław Karpisiewicz
13 27 maja
SWR ''Jeziorsko'' Karol Abel
14 4 czerwca
Rajd Gwiaździsty " Fortuna" Bogusław Monczyński
15  11 czerwca
NPR Gmina Skalmierzyce Jarosław Karpisiewicz
16  15-18 czerwca
Łowicz - Łęczyca  Jarosław Karpisiewicz
Bogdan Pacześny
17  17-25 czerwca
XII Rajd Klubowy
" Białystok - Lublin"
Marek Glapiński
18  8-9 lipca
Solec Wlkp Jarosław Karpisiewicz
19  14-16 lipca
Rowerowa Pielgrzymka do Częstochowy Jarosław Karpisiewicz
Bożena Karpisiewicz
20  25-31 lipca
Bornholm Jarosław Karpisiewicz
21  5 sierpnia
" Tour de Calisia"
Dziewiąta setka Cyklisty
Marek Glapiński
22  6 sierpnia
NPR ''Niedziela u Niechciców" Jarosław Karpisiewicz
23  12-14 sierpnia
Dolina Baryczy rowerem i w kajaku Marek Glapinski
Izabela Szymczak
24   25-31 sierpnia
Green Velo II Etap Jarosław Karpisiewicz 
Władysław Stawicki
25 2 września
SWR "Pola Lednickie" Jarosław Karpisiewicz
Wincenty Różański
26 9 września
" Dni Karpia " Moja Wola
Jacek Szczepański
27 15-24 września
Rajd Dookoła Polski - cz3
"Hajnówka-Ustrzyki Górne"
Krzysztof Olek
28 22- 24 września
Śrem z siodełka roweru Jarosław Karpisiewicz
29 7 października
"Majkowska Pyra" Marek Glapiński
Anna Lisewska
30 11 listopada
Ognisty Rajd Niepodległości Jarosław Karpisiewicz
Damian Cieślak
31 3 grudnia
Rajd Mikołajów Jarosław Karpisiewicz

 

Powyższy kalendarz zawiera jedynie rajdy planowane z dużym wyprzedzeniem i nie obejmuje rajdów organizowanych bardziej spontanicznie. Zapowiedzi rajdów będą na bieżąco umieszczane w zakładce ZAPOWIEDZI.

Szczegółowe informacje dotyczące rajdów dostępne będą na ok. 2 tygodnie przed daną imprezą:
• na stronie internetowej www.cyklista.kalisz.pl,
• w biurze Kaliskiego Oddziału PTTK (ul. Targowa 2).

Rajdy mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział wszyscy zainteresowani rowerzyści
po spełnieniu wymogów regulaminowych.
Uczestnik nie musi być zrzeszony w Klubie.

Spotkanie w "Emilii"

08 grudnia (czwartek) o godz 18.00 Zarząd KTK ''Cyklista" w Kaliszu zaprasza członków klubu na spotkanie koleżeńskie , które odbędzie się w restauracji " Emilia" przy ul.Nowy Świat 46
Ze względu na wykonywaną rezerwację , proszone jest ewentualne potwierdzenie obecności : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 609030206

RAJD MIKOŁAJÓW 2016

DSCN6479
KTK "CYKLISTA" w Kaliszu , DECATHLON , sklep rowerowy GILICKI BIKE , IMP ROWERY, oraz DOMEK PARKOWEGO zapraszaja wszystkich miłośników jednośladów na kolejny już mikołjkowy rajd rowerowy ulicami Kalisza.

                                   
                                                              Zbiórka 04 Grudnia (niedziela) o godz 10.00
                                                                       przed sklepem DECATHLON 
                                                                              (ul. Poznańska)                                                                          


Rajd na bigos do Pawła

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Rajd rowerowy
" Na Bigos do Pawła "

odbędzie się w dniu 19 listopada 2016 r.

Zbiórka uczestników o godz. 7:45 na placu przy budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu

Trasa rajdu:
KALISZ - Godziesze - Opatówek - Tłokinia kościelna - Rożdżały - Skarszew - Niedźwiady - KALISZ
Długość trasy: ok. 50 km
Prędkość jazdy ok. 17 km/h. Drogi głównie asfaltowe.
Uwaga! Podczas rajdu będzie istaniała możliwość potwierdzenia obiektów na odznakę
Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, ustanowionej przez Zarząd Powiatu Kaliskiego.
 
====================================================================
Z A P R A S Z A M Y

Spotkanie Klubowe

logo300W dniu 18 listopada (piątek) o godzinie 17.30 w świetlicy domu parafialnego przy ulicy 3-go Maja 13 odbędzie się spotkanie klubowe.
W programie m.in. podsumowanie bieżącego roku oraz omówienie kalendarza imprez na rok 2017 i innych bieżących spraw klubowych.
Na spotkanie zapraszamy wszystkich klubowiczów oraz osoby, które chcą wstąpić do klubu.

Gmina Stawiszyn Zaprasza

DSCF6250Burmistrz Miasta i Gminy Stawiszyn zaprasza na piknik, który odbędzie się na rynku w niedzielę 13.11.2016 roku o godz 14.00
Tematem wiodącym będzie rewitalizacja miasta.Odbędą się koncerty,zawody sportowe i oczywiście nie zabraknie ciepłego posiłku.
Wspólnie z zastępcą burmistrza Grzegorzem Kaczmarkiem zapraszamy na wspólny wyjazd.
Zbiórka Domek Parkowego godz 12.15
            Jacol

Rajd Niepodległości

flaga wynik

Spotkanie opłatkowe w karnawale

image052Zarząd KTK " Cyklista" w Kaliszu zaprasza wszystkich klubowiczów wraz z osobami towarzyszącymi na na spotkanie opłatkowo-karnawałowe, które odbędzie się 7 stycznia 2017roku (sobota) w restauracji Emilia przy ul. Nowy Świat 46
Prosimy o potwierdzenie swojego uczestnictwa do dnia 18 grudnia.
Zapisy przyjmuje oraz bliższych informacji udziela Marek Glapiński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 693 172 112)

Z duchem Napoleona

                                         Klub Turystyki Kolarskiej"Cyklista" w Kaliszu
                                             przy Kaliskim Oddziale PTTK im Gravego
                                                                     INFORMUJE
 
                                                    Nocny Rajd " Z duchem Napoleona"
                                              Odbędzie się  w dniu 21 Października 2016 r
   
                           

                            Zbiórka uczestników o godz 18.00 Aqapark w Kaliszu przy ulicy Sportowej 10

                                                                      Trasa Rajdu :

                                            Kalisz - Opatówek - Koźminek - Nakwasin - Kalisz
                                               
                                                               Długośc Trasy ok 45 km

                                           Prędkość jazdy ok 17km/h . Drogi głównie asfaltowe.
                                                
                                                      Komandor rajdu : Bogdan Pacześny

                                                                     ZAPRASZAMY
 

INOOSTRO 2016

INOOSTRO 20168 października o godz. 9.00 z lasu w miejscowości Bagatela wystartuje kolejna edycja gry terenowej INOOSTRO, organizowanej przez PTTK w Ostrowie Wielkopolskim.

W imprezie mogą wziąć udział drużyny (2/3-osobowe) oraz turyści indywidualni. Trasy wytyczone zostały dla pieszych (8,5 km), miłośników nordic walkingu (ok. 6 km) oraz oczywiście rowerzystów (15 km). Gra będzie miała charakter imprezy na orientację, czyli polegać będzie na odnalezieniu punktów kontrolnych oraz wykonaniu kilku zadań specjalnych związanych z orientacją w terenie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 6 października. Wszystkie szczegóły poniżej oraz na stronie organizatora: tutaj.

Majkowska Pyra

KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ "CYKLISTA" W KALISZU
przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Stanisława Graevego
I N F O R M U J E

Rajd rowerowy

"M A J K O W S K A   P Y R A"

odbędzie się w dniu 1 października 2016 r.

Zbiórka uczestników o godz. 8:30 na parkingu przy Filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu (ul. Tuwima 10)

Trasa rajdu:
KALISZ - Borków Stary - Tykadłów - Stawiszyn - Lipe - Blizanów - Rychnów - Pamięcin - KALISZ
Długość trasy: ok. 50 km

Prędkość jazdy ok. 17 km/h. Drogi głównie asfaltowe, niektóre odcinki piaszczyste.


Uwaga! Podczas rajdu będzie istaniała możliwość potwierdzenia obiektów na odznakę
Szlakiem Kościołów Drewnianych Ziemi Kaliskiej, ustanowionej przez Zarząd Powiatu Kaliskiego.
Będą do kolejne kościoły, które osoby posiadające odznakę w stopniu brązowym zdobytą podczas ostatniego rajdu
organizowanego przez Starostwo Powiatowe będą mogły zaliczyć na stopień srebrny.
Stopień złoty odznaki będzie można zdobyć m.in. podczas rajdu 12 listopada.

====================================================================

Z A P R A S Z A M Y

Night Skating Kalisz

Już za 2 dni (24 września) o godz. 19.00 z parkingu kaliskiego  Night Skating KaliszAquaparku wystartuje kolejna edycja Night Skating Kalisz, organizowana przez Fundację "Z godnością", Stowarzyszenie Rolki Kalisz oraz Urząd Miasta Kalisza. Chociaż impeza adresowana jest przede wszystkim do miłośników ośmiu kółek, zaproszeni na nią zostali również użytkownicy jedynie dwóch, ale nieco większych face wink Dla pierwszych osób, które stawią się na miejscu zbiórki, organizatorzy przewidzieli upominki.

Wszystkie szczegóły dot. imprezy można znaleźc na facebook'u: tutaj.

W barwach jesieni

rajd rowerowy ivZapraszam na IV i jednocześnie ostatni w tym roku Rodzinny Rajd Rowerowy "W barwach jesieni" organizowany przez Urząd Gminy i Miasta w Stawiszynie 25 września. Tak jak podczas poprzednich rajdów, będzie sympatycznie i wesolutko, a i kociołek będzie na nas nasz czekał pełny. Trasa rajdu: Stawiszyn - Zbiersk Kolonia. Dla osób zainteresowanych wspólnym przejazdem zbiórka w Kaliszu koło Domku Parkowego o godz. 13.00. Do pokonania będziemy mieli w sumie ok. 55 km.

Więcej o samym rajdzie przeczytać można na stronie organizatora: tutaj.

Jacek Szczepański

Lusowo 2016

W dniach od 8 do 9 października odbędzie się jubileuszowy, trzydziesty już Ogólnopolski Rajd Szlakiem Powstania Wielkopolskiego do Lusowa, organizowany przez Oddział PTTK Pracowników Kolejowych w Poznaniu.

Dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli m.in. materiały promocyjne, 2 znaczki pamiątkowe, posiłek na mecie, opieką przewodnicką i możliwość udziału w konkursach, jak również kilka różnych tras rajdowych oraz możliwość wzięcia udziału w rajdzie na trasie dowolnej.

Zapisy przyjmowane są do dnia 30 września. Wszystkie szczegóły: tutaj.

Brzeziny

Jacek Szczepański zaprasza na 17 września na przejażdżkę rowerową nad brzezińskie stawy. Bardzo malownicza trasa liczyć będzie ok. 70 km. Do Brzezin grupa pojedzie przez Gostyczynę, Ołobok i Kakawę. W drodze powrotnej zaś przez Zajączki Bankowe, Skrzatki, Saczyn i Chełmce. Zbiórka o godz. 9.00 koło Galerii Amber.

Kalisz świeci przykładem

Kalisz świeci przykładem17 września odbędzie się II Rajd Rolkowo-Rowerowy "Kalisz świeci przykładem", organizowany przez Komendę Miejską Policji w Kaliszu oraz Urząd Miasta Kalisza. Start o godz. 19.30 z parkingu przy Aquaparku. Pierwszych 200 rowerzystów i rolkarzy, którzy stawią się na miejscu zbiórki, otrzyma od organizatorów kamizelki odblaskowe. Na mecie rajdu, na terenie Kaliskiego Bractwa Strzelców Kurkowych, przewidziane jest ognisko z kiełbaskami.

Otwarcie wystawy

WystawaW dniu 12 września o godz. 13.00 w Starostwie Powiatowym w Kaliszu odbędzie się otwarcie kolejnej już wystawy naszego klubowicza Bogusława Monczyńskiego. Tym razem przedstawiony zostanie zbiór odznak i Znaczków Turystycznych.

III Rodzinny Rajd HAJSTRA "Trasami lasów rychtalskich"

Dolina BaryczyW dniu 3 września 2016 r. (zmiana w kalendarzu klubowym) odbędzie się III Rodzinny Rajd HAJSTRA "Trasami lasów rychtalskich".

Jeśli chcecie spędzić czas aktywnie wśród przepięknej panoramy Doliny Baryczy, Obszarów Natura 2000 i Kompleksu Promocyjnego Lasów Rychtalskich, to ten rajd jest skonstruowany dla Was. Będzie ciepły posiłek, pamiątki z imprezy, konkursy z nagrodami (do wygrania między innymi rower), zabawy edukacyjne, prezentacja leśnictwa i gospodarki leśnej oraz szkolenie dotyczące zasad ruchu drogowego.

Zbiórka koło Galerii Amber o godz. 7.00, skąd nastąpi wyjazd do stanicy Biały Daniel w miejscowości Moja Wola koło Sośni. Uwaga: do przejechania mamy w sumie około 140 km.

Chętnych wrażeń i dobrej zabawy proszę o potwierdzenie obecności do 27.08.2016 r. pod numerem 698-567-787 (wymóg organizatora rajdu).

Jacek Szczepański

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem