Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

Organizacyjnie" Tour de Calisia" 2019

button2019 wynikZnana jest już ostateczna lista uczestników tegorocznego Rajdu "Tour de Calisia". W związku z tym przypominamy : rajd "Tour de Calisia " jest imprezą zamkniętą i prawo do uczestnictwa w niej mają wyłącznie osoby znajdujące się na liście.

W rajdzie weźmie udział 460 osób - każda przed wyjazdem musi podpisać sie na liście oraz pobrać pakiet startowy. Prosimy zatem nie czekać z przyjazdem na miejsce startu do ostatniej chwili - sekretariat będzie czynny już od godziny 6.15 i zamknięty zostanie o godzinie 7.15. Po tym nastąpi odprawa techniczna , zdjęcie grupowe oraz ustawienie się w grupach do startu. Na miejscu zbiórki wywieszone będą listy z podziałem na grupy, w których będą jechali uczestnicy, a przed ratuszem czekali będą prowadzący poszczególne grupy. O przydziale do konkretnej grupy będą również informowały osoby przekazujące pakiety startowe.

Podobnie jak w zeszłym roku, podczas rajdu robione będą zdjęcia grupowe, które zostaną udostępnione w pełnej rozdzielczości na stronie internetowej - nie ma zatem potrzeby robienia zdjęć wszystkimi dostępnymi aparatami

Odprawa Techniczna

button2019 wynikOdprawa techniczna przed rajdem "Tour de Calisia" XI Setka Cyklisty dla wszystkich osób zaangażowanych w jego organizację  odbędzie się w najbliższy wtorek , 30 lipca , o godz 18.00 w sali kominkowej w siedzibie PTTK przy ul Łódzkiej. Obecność obowiązkowa!

Mile widziane zabranie ze sobą kartki i długopisu do zanotowania kilku rzeczy.

Rajd rowerowy po Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej

Rajd Plakat wynikStowarzyszenie Aglomeracja Kalisko - Ostrowska zaprasza w dniu 11 sierpnia 2019r. na pierwszą edycję " Rajdu Rowerowego po Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej"

Etap I
Kalisz - Blizanów - Stawiszyn - Mycielin - Żelazków - Opatówek - Kalisz

więcej inormacjii oraz regulamin rajdu dostepny na stronie
http://sako-info.pl

Sobotnie Wędrówki Rowerowe " Lazurowe Jezioro"

jezioro lazurowe wynik


 Klub Turystyki Rowerowej „ Cyklista ‘’ w Kaliszu
   przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego

INFORMUJE
Kolarski Rajd Rowerowy

  z cyklu
Sobotnie Wędrówki Rowerowe " Lazurowe Jezioro"
Odbędzie się w dniu 20 lipca 2019r.
    Zbiórka uczestników o godz  8:00  przy pętli autobusowej ( ul: Skarszewska/ Borkowska)

Trasa rajdu
                   KALISZ -Tykadłów - Ceków - Przespolew - Dobra - Osadnik - Gajówka - Kalisz                            
Długość trasy: ok  120 km
      Komandorem rajdu będzie Jozef Goral
      Prędkość jazdy ok 17 km/h . Drogi głównie asfaltowe .
 


                                                      

                                                          

II Majkowska Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

II MAJKOWSKA wynik
                            Zapraszam do wzięcia udziału w II Majkowskiej Pielgrzymce Rowerowej na Jasną Górę.

Program ramowy:
1. 09.08 PIĄTEK: Zbiórka o godz. 06:30, plac Parafia pw. NMP Królowej Polski w Kaliszu ul. Żeromskiego 26-28/. Udział w Mszy świętej (razem z pieszą pielgrzymką/ grupa błękitna)
- Start 08:00 - przejazd przez: Brzeziny/Klonowa/Wieluń/ Załęczański Park Krajobrazowy-Załęcze Wielkie (ok 100 km). Po drodze przerwy, zwiedzanie ciekawych miejsc, kościołów na trasie.
- Ok. 18:00 Przyjazd do Załęcze Wielkie: Nocleg we własnym namiocie na terenie Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego Nadwarciański Gród (na terenie ośrodka jest możliwość wykupienia noclegu w pokoju – ilość miejsc ograniczona. Strona obiektu: www.zalecze.pl)
2. 10.08 SOBOTA - trasa: Załęcze Wielkie/Parzymiechy/Kłobuck/Jasna Góra (ok 60km).
- Planowany przyjazd do Częstochowy ok godz.: 14:00 (czas wolny: udział w nabożeństwie na Jasnej Górze, wspólna kolacja w jednej z restauracji w Częstochowie. Nocleg we własnym namiocie lub w Domu Pielgrzyma w Częstochowie - ilość miejsc ograniczona)
3. 11.08 NIEDZIELA - wyjazd z Częstochowy ok godz. 12:00. przejazd przez: Częstochowa/ Park Krajobrazowy Lasy nad Górną Liswartą/Pietrzaki//Panki/ Krzepice/Wieluń (ok 70 km),
- Przyjazd do Wielunia ok godz.18 spotkanie z kaliską pieszą pielgrzymką i udział w wieczorze uwielbienia na rynku w Wieluniu. Nocleg we własnym namiocie lub na sali w szkole w Wieluniu razem z grupą kaliskiej pieszej pielgrzymki.
4. 12.08 PONIEDZIAŁEK - Trasa: przejazd przez Złoczew, Błaszki, Staw, Kalisz (ok 80km). Planowany przyjazd do Kalisza ok. 16:00
Sprawy organizacyjne
- Jedziemy w grupie z taką prędkością aby zdążyć na czas do celu. Średnia 17-19 km/h. W pierwszy dzień pokonamy na rowerze ok 100 km. W drugi dzień ok 60 km, w trzeci 70 km i czwarty ok 80 km Łącznie ok 310 km.
- Na sprawny rower zabieramy: kask, namiot, karimatę, śpiwór, latarkę czołową, zapasowa dętka. Jedziemy bez samochodu serwisowego.
- Udział BEZPŁATNY, ilość uczestników ograniczona. Zgłoszenia do 30.07.2019. Koszty wyżywienia i noclegu we własnym zakresie. W zależności od ilości osób i szybkości zgłoszenia rezerwacja noclegu w Częstochowie w Domu Pielgrzyma lub w innym obiekcie.
- Zgłoszenia: zgłoszenia przyjmowane są tylko w formie elektronicznej (formularz zgłoszeniowy) wysłane na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .
 Organizacja: Krzysztof OLEK, tel. 575127700

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem