Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

"Dni Karpia"- Moja Wola

"Hajstra" to potoczna nazwa bociana czarnego, który prowadzi skryty tryb życia, w lesie z dala od osiedli ludzkich.

09.09.2017 r odbył się kolejny IV RAJD HAJSTRA w ramach Dni Karpia w Dolinie Baryczy. W tegorocznym rajdzie wzięło udział 202 zawodników, których niewątpliwie zachęciła piękna, słoneczna pogoda. Dla rowerzystów przygotowano dwie trasy rowerowe: 37 km i 16 km. w których wzięło udział 177 rowerzystów.

Z naszej grupy KTK "CYKLISTA" KALISZ kilku śmiałków wystartowało na dystansie 37 km. gdzie kolega Karol Abel, który niewątpliwie na mecie rajdu zająłby czołowe miejsce, udzielając pomocy innemu rowerzyście, który miał awarię swojego sprzętu przyjechał na końcu peletonu. Jury doceniło ten wspaniały gest i uchonorowało naszego klubowego kolegę nagrodą fair play przy ogromnych brawach wszystkich uczestników imprezy. Na zakończenie rajdu jak co roku odbyło się losowanie nagród i jak co roku każdy uczestnik imprezy otrzymał upominek. Jako że nasza grupa miała do pokonania najdłuższy dystans na drogę powrotną co byśmy nie umarli z głodu obdarowano nas każdego z osobna karpiem, dziką kaczką i naburmuszonym indorem. {#laugh}{#wink}{#tongue}

Bardzo dziękuję koleżankom i kolegom za udział w rajdzie. Szczególne podziękowania dla odważnych przedstawicieli miasta i gminy Stawiszyn: Z-c Burmistrza Grzegorzowi Kaczmarkowi i koledze Adamowi Jaworskiemu.

Zapraszam za rok. I życzę spokojnych Świąt Bożego Narodzenia

- Jacol 

Tekst: Jacek Szczepański

Zdjęcia: Izabela Szymczak

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem