Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

Rajd Mikołajkowy

DSC 7507 wynik

Dzisiaj zgodnie z planem imprez na 2021 rok, odbył się ostatni rajd KTR "Cyklista" w tym roku. "Rajd Mikołajów 2021" _ prowadziło dwóch komandorów z naszego klubu. Główny szef rajdu: Jarosław Karpisiewicz i pomocnik Krzysztof Wydra. Celem rajdu było propagowanie turystyki rowerowej oraz aktywnego spędzania czasu przez mieszkańców Kalisza. Trasa rajdu biegła ulicami miasta. Zbiórka uczestników wyznaczona została na godz. 10.30. Miejsce zbiórki _ wejście do Galerii "Amber" Galeria Amber. Wybraliśmy to miejsce, bo przed rozpoczęciem jazdy, postanowiliśmy ucieszyć młodszych mieszkańców miasta, częstując ich słodyczami. Można sobie wyobrazić minę dziecka, które widzi Mikołaja na własne oczy, a jeszcze bardzie cieszy się, gdy widzi dużo Mikołajów, Śnieżynek i Elfów, które witają je miło i wręczają słodycze. Tak dzisiaj było.
Na zbiórkę przyjechało 17 osób, pięknie ubranych i uśmiechniętych. Zaraz po dokonaniu rejestracji na liście obecności, ruszyliśmy do działania. Najpierw odwiedziliśmy Galerię "Amber", a następnie po pięknym, białym puchu, ruszyliśmy w trasę. W trackie jazdy spotykaliśmy się z ludźmi, pozdrawialiśmy się wzajemnie, a wszystkie dzieci otrzymały od nas słodkie upominki. Byliśmy też na Złotym Rogu, gdzie wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, kierował pracami przy budowie Zakątka Mikołaja. Chwilkę potowarzyszyliśmy budowniczym, zrobiliśmy kilka zdjęć i ruszyliśmy w stronę rynku. Na rynku miłe spotkanie w pieskami, które uczą się jak zachować się w grupie. Były również spotkania z dziećmi, zdjęcie przy choince i rozmowy z mieszkańcami Kalisza. Z rynku pojechaliśmy do Calisia One, żeby zrobić wspólne zdjęcia na tle napisu "Kocham Kalisz". Pozostał nam jeszcze jeden punkt, a mianowicie, ciepły poczęstunek w restauracji "Emila" Restauracja Emilia. Do celu dojechaliśmy wszyscy. Przed lokalem przywitała nas uśmiechnięta właścicielka. Najpierw grupowe zdjęcie przed lokalem, a potem na kawkę czas. Była kawka, herbatka i masa ciasteczek, a atmosfera była gorąca. Pogaduszki, wspomnienia, plany i wiele innych tematów. Bardzo zadowoleni, posileni i rozgrzani, złożyliśmy podziękowania Pani właścicielce. tak zakończyliśmy naszą ostatnią klubową przygodę z rowerem w tym roku.
Do siego roku zatem i wszystkiego najlepszego. Zobaczymy się jeszcze z niektórymi na wspólnym wieczorze opłatkowym, a pozostałym życzymy zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022.
Pamiętajcie, że zapraszamy Was do wspólnej jazdy. Będzie nam bardzo miło. Obserwujcie nasz profil na FB i stronę internetową, tam będą odpowiednio wcześnie zapowiedzi naszych rajdów.
                                              Pozdrawiamy serdecznie !

Tekst: Krzysztof Wydra
 

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem