Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Cykliści na wycieczce z PTTK

Zarząd oddziału PTTK zaprosił cyklistów należących do PTTK na wycieczkę szkoleniową w dniach 17-18 listopada 2012 r.
W sobotę o godzinie 7:30 z ulicy Parczewskiego wyruszył autokar z przewodnikami Kaliskiego Oddziału PTTK, w skład której weszli członkowie klubu Turystyki Kolarskiej „Cyklista”: Grażyna Adamin, Jacek Ptak i Bogusław Monczyński. Trasa w tym dniu przebiegała przez Zduny – Baszków – Kobylin – Smolice – Jutrosin – Pakosław – Rawicz (po mieście oprowadzał nas prezes tutejszego oddziału PTTK) – Rydzynę - Leszno do Osiecznej, gdzie w pensjonacie „Rogatka” zatrzymaliśmy się na nocleg. Po zakwaterowaniu czekała na uczestników wycieczki obiadokolacja. Nakarmieni przez właścicieli restauracji udaliśmy się na odpoczynek, po którym uczestnicy spotkali się na biesiadzie przy stołach pełnych przysmaków.
Drugi dzień wycieczki - po śniadaniu - rozpoczęliśmy od zwiedzania Osiecznej, po czym udaliśmy się w trasę: Pawłowice – Lubonia – Poniec –Gostyń - Święta Góra – Krobia - Pępowo. W wymienionych miejscowościach zwiedzaliśmy różnorakie budowle zabytkowe. O ich przeszłości i teraźniejszości opowiadali nam kaliscy przewodnicy, którzy bardzo ciekawie przeprowadzili dwudniową wycieczkę.
Pogoda, jak na jesień, wyśmienita, humory doskonałe. Koledzy wstępujcie do PTTK, bo warto. Oczekujemy na kolejny wyjazd z kaliskimi przewodnikami.
Zdjęcia i opis: Bogusław Monczyński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem