Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

61. Centralny Zlot Kolarski w Antoninie

61. Centralny Zlot Kolarski W Antoninie – to już historia, pozostały tylko wspomnienia, a jest co wspominać.61. Centralny Zlot Kolarki W Antoninie
Zlot zorganizował oddział PTTK w Ostrowie Wielkopolskim – Klub Turystyki Kolarskiej „BICYKL - 1977” na zlecenie Komisji Turystyki Kolarskiej ZG PTTK w Warszawie.

Na zlot zjechaliśmy się w sobotę 11.08.2012 r. do Ośrodka Rekreacyjno-Wypoczynkowego „LIDO” w Antoninie. Na powitanie każdy uczestnik otrzymał pakiet powitalny, a w nim: odznakę, naklejkę zlotową, identyfikatory na rower i identyfikator imienny do noszenia podczas zlotu (który upoważniał do wejść do muzeów i izb regionalnych), materiały promocyjne oraz mapy z trasami i opisem krajoznawczym na każdy dzień. Wieczorem nastąpiło oficjalne przywitanie uczestników przez Komandora zlotu Dariusza Nowackiego.

Następnie przedstawiono program zlotu, był występ zespołu regionalnego, ognisko i dyskoteka.. W dniu następnym udaliśmy się do Ostrowa Wielkopolskiego na oficjalne otwarcie zlotu. Odbyła się parada rowerowa ulicami miasta. Mieszkańcy zobaczyli ponad 500 uczestników, którzy zaprezentowali swoje stroje i flagi klubowe, wśród nich byli też przebierańcy. W kolejne dniach rozjeżdżaliśmy się na trasy. Mieliśmy do wyboru dwie: krótsza – około 60 km i dłuższa – około 100 km. Każdy dzień to inny region i tak: 12.08 to dzień Ostrowski, 13.08 to dzień Ostrzeszowski, 14.08 dzień Gołuchowski, 15.08 dzień Odolanowski, 16.08 dzień Raszkowski, 17.08 dzień Grabowsko-Ołobocki. Każdego dnia mieliśmy spotkanie z władzami danego regionu i czekała nas kulinarna niespodzianka. To kiełbasa, zupy, ciasto, to flaki i bigos… tak że organizatorzy nie dopuścili do głodowania na trasie. Podczas wypraw rowerowych zwiedziliśmy wiele kościołów, izb regionalnych i muzeów. Po powrocie do bazy odbywały się każdego dnia konkursy, najlepszych nagradzano cennymi nagrodami. W czasie trwania zlotu zostaliśmy zaproszeni na koncert Chopinowski do Pałacu Myśliwskiego w Antoninie. Odbyła się konferencja krajoznawcza. Był występ klauna. Odbyły się dwie wycieczki autokarowe, jedna z nich wiodła przez Kalisz. Każdego wieczoru przygrywała muzyka do tańca.

W  dniu 17 sierpnia w godzinach wieczornych nastąpiło oficjalne podsumowanie zlotu. Organizatorzy rozdali 61 lampionów uczestnikom zlotu, które po podpaleniu wypuszczono w powietrze. W sobotę 18 sierpnia rozjechaliśmy się do domów. Trzeba przyznać, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania. Zlot był przygotowany profesjonalnie, trasy oznakowane, biuro zlotowe pracowało bez zastrzeżeń.

Klub Turystyki Kolarskiej „ Cyklista” z Kalisza reprezentowali: Antonina Bejnar i Bogusław Monczyński.

Podczas zlotu zostały zweryfikowane książeczki KOT i przyznano odznaki naszym Klubowiczom:
- Duża brązowa – Andrzej Genstwa
- Duża złota – Marek , Jolanta i Krystyna Glapińscy
- Za wytrwałość – Bogusław Monczyński

Przekazał Boguslaw Monczyński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem