Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Tour de Calisia 2016 - czas start!

Tour de CalisiaZgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 6 sierpnia odbędzie się ósma już edycja ogólnopolskiego rajdu rowerowego "Tour de Calisia – Setka Cyklisty", czyli 100-kilometrowego rajdu po okolicach najstarszego miasta w Polsce. Tegoroczna trasa, rozpoczynająca się w ścisłym centrum Kalisza, wieść będzie m.in. przez: Kucharki, Dobrzycę, Bugaj, Gutów i Śliwniki. Meta przewidziana jest w podkaliskiej miejscowości Szałe, bezpośrednio nad miejscowym zalewem.

Tradycyjnie już dla wszystkich uczestników przewidziano m.in. pamiątkowe imienne statuetki oraz imienne, kolejno numerowane certyfikaty ukończenia rajdu. Dla osób spoza Kalisza korzystających z noclegu przewidziano zaś dodatkowo wieczorne zwiedzanie naszego miasta bez dodatkowych opłat.

Ważną nowością w tym roku jest wprowadzenie elektronicznego procesu rejestracji na rajd, dzięki czemu zgłoszenia będą nie tylko łatwiejsze, ale też znacznie szybsze. Miłą nowością jest też szersza grupa patronów medialnych – do grona dotychczasowych dołączyło Radio Eska oraz najstarsze turystyczne czasopismo w Polsce "Poznaj swój kraj". Do tegorocznej edycji włączyli się również dwaj nowi partnerzy – Urząd Gminy Opatówek oraz Urząd Miejski Gminy Dobrzyca. Co istotne, dzięki współfinansowaniu rajdu ze środków Miasta Kalisza oraz hojności sponsorów, opłata za uczestnictwo w rajdzie kolejny rok z rzędu mogła pozostać na tym samym poziomie.

Wszystkie szczegóły oraz bieżące informacje dotyczące rajdu znaleźć można na poświęconej mu stronie www.setka.cyklista.kalisz.pl.

Zapisy są przewidziane do 25 lipca, ale zastrzegamy sobie możliwość wcześniejszego zamknięcia listy! Liczba uczestników ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.


W związku z rozpoczęciem przyjmowania zgłoszeń na rajd, do wszystkich klubowiczów "Cyklisty" został wysłany e-mail. Jeśli ktoś go nie otrzymał, proszony jest o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Tour de Calisia

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem