Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

"Tour de Calisia " XIV setka Cyklisty

364736752 6562326847122326 662969094786051338 n wynik


Już po raz XIV tradycyjnie w pierwszą sobotę sierpnia (5.08.2023)  około stu rowerzystów wyjechało na trasę „Tour de Calisia” Setka Cyklisty. Z powodu remontu kaliskiego Rynku tym razem startowaliśmy spod siedziby PTTK na ulicy Targowej. Sygnał do startu dał Prezes Kaliskiego Oddziału PTTK Pan Mateusz Przyjazny. Wszyscy uczestnicy eskortowani przez policję dotarliśmy do ulicy Majkowskiej gdzie nastąpił podział uczestników na sześć grup. Teraz ruszyliśmy już grupami, dla naszego bezpieczeństwa i zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Trasa prowadziła przez Osiedle Korczak, Dobrzec, dalej Biskupice, Droszew, Miedzianów do Gutowa. Tutaj zatrzymaliśmy się na pierwszy odpoczynek. Mogliśmy się poczuć jak w zoo oglądając spacerujące majestatycznie tygrysy, wielbłąda i kangura. Jest czas na krótki posiłek i ruszamy dalej. Kolejny cel na trasie to Ligota. Zatrzymujemy się na boisku przy kościele. Stąd udajemy się do Dobrzycy gdzie czeka na nas posiłek w domu parafialnym. Wita nas ks. Patryk i zaprasza na  pyszne kanapki przygotowane przez Panie zaangażowane w parafii. Jest kawa, herbata i coś słodkiego i dobra atmosfera. Niestety musimy ruszać dalej. Zatrzymujemy się w ogrodzie przed pałacem aby na schodach wykonać zdjęcie grupowe. Opuszczamy Dobrzycę i udajemy się w kierunku Taczanowa, to kolejne miejsce na chwilę  odpoczynku. Zatrzymujemy się w lesie na polanie, czas na dostarczenie kalorii i ruszamy do Gołuchowa, to już ostatni punk przed metą, zatrzymujemy się nad zalewem, krótki posiłek i ruszamy na  ostatni odcinek rajdu. Mijamy Jedlec, Zagorzyn, Pruszków, Warszówkę i dojeżdżamy do celu. Meta tym razem w Ogrodach Działkowych im. 1000-lecia Państwa Polskiego na Osiedlu Majków. Wszyscy z ochotą usiedli do obiadu oczekując niecierpliwie wręczenia statuetek. Jednak w pierwszej kolejności została wręczona  Duża Złota Kolarska Odznaka Turystyczna dla Kazimierza Witkowskiego z KTR „Ciklo” z Konina. Tradycyjnie nie zabrakło pucharów dla najmłodszych uczestników. W tej edycji rajdu otrzymali je: Julia Sobolewska z Turku (9 lat), Wiktoria Pardela z Kalisza (13 lat) i Stanisław Sobieszczański z Kalisza (13 lat). Puchar dla najstarszego uczestnika rajdu trafił do rąk Antoniego Azgiera z Krotoszyna. Z kolei puchary dla najliczniejszej  grupy otrzymali kolejny raz za pierwsze miejsce rowerzyści Klubu Turystyki Rowerowej „Ciklo” z Konina, za drugie miejsce Koło PTTK „Z Buta” przy SEiRP w Kaliszu i trzecie miejsce Kaliska Grupa Turystyczno-Rozrywkowa z Kalisza.  Miłym akcentem było wręczenie przez Prezesa KTR „Ciklo” Władysława Wojtulewicza Aktu Nadania tytułu honorowego członka KTR „Ciklo” PTTK w Koninie Prezesowi naszego Klubu Markowi Glapińskiemu. Ale to nie był koniec niespodzianek. Od zaprzyjaźnionego Klubu KTR „Ciklo” otrzymaliśmy jako Klub za wkład w rozwój kultury rowerowej limitowaną z numerem 3 Złotą Szprychę.  Nasz Klub KTR „Cyklista” ma wielu sympatyków, wśród nich jest Pan Wiesław Jarych, który ufundował puchar dla naszego Prezesa. Po wręczeniu pucharów nastąpił wyczekiwany przez wszystkich moment wręczenia imiennych statuetek. Na tym zakończył się XIV „Tour de Calisia”. Rajd przebiegł bezpiecznie i zgodnie z planem, trasa prowadziła lokalnymi drogami i jak zawsze dopisała nam pogoda. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, tym z bliska i z daleka za stawienie się na mecie pomimo zapowiadanego deszczu, dziękujemy za zdyscyplinowanie i dobrą atmosferę.
 
Tekst: Jolanta Glapińska


Zdjęcia: Adam Wojcieszak, Aleksandra Rosińska, Marek Glapiński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem