Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

IX Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze"

IX Rodzinny Rajd Rowerowy „Z przedszkolakiem na rowerze”Blisko 90 osób wzięło udział 3 czerwca w IX już edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Z przedszkolakiem na rowerze”, organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole Pluszowy Miś w Kaliszu.

Po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez komandora rajdu, podczas której omówiono przede wszystkich kwestie bezpieczeństwa, wyposażeni w opaski odblaskowe wręczone przez obecnego na starcie Prezesa Kaliskiego Oddziału PTTK p. Mateusza Przyjaznego, wszyscy zebrani wyruszyli sprzed teatru przez Park Miejski nad zalew w miejscowości Szałe. Zarówno trasa przejazdu, jak i prędkość, z jaką poruszał się cały peleton, dostosowane były do najmłodszych rowerzystów, z myślą o których powstał pomysł rajdu. Warto zauważyć, że sposób poruszania się wymagał niekiedy prawdziwego wysiłku. Dzieci pokonywały bowiem wyznaczoną trasę na różne sposoby: nie tylko na fotelikach i w przyczepkach, ale też na swoich 2 lub 4 kółkach, co dla niejednego młodego rowerzysty stanowiło prawdziwe rowerowe wyzwanie!

Na mecie rajdu na wszystkich czekał poczęstunek oraz prawdziwa moc atrakcji, takich jak malowanie na folii, przeciąganie liny, bańki mydlane, tatuaże. I choć przygotowywane one były z myślą o najmłodszych, nie stronili od nich również dorośli.
Każde dziecko otrzymało również pamiątkowy imienny dyplom oraz pakiet upominków, a specjalną atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym zadaniem było przygotowanie rysunku rewersu monety nawiązującego tematycznie do jazdy na rowerze. Temat nawiązywał do przygotowanej na potrzeby konkursu nagrody – kolekcjonerskiej monety oraz klasera numizmatycznego, które w intencji sponsora – Jacka Szczepańskiego – mają zachęcić zwycięzcę do zbierania monet. Tak samo zachęcić, ale do uprawiania kwalifikowanej turystyki, mogła rowerzystów specjalna pieczątka rajdowa, którą mogli oni przystemplować w swoich turystycznych książeczkach, jak i przygotowane dla nich regulaminy odznak, głównie tych dziecięcych.

Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski.
Koordynatorem rajdu z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

Organizatorzy dziękuję wszystkim sponsorom rajdu za wsparcie jego organizacji. Byli wśród nich:

  • p. Jerzy Krzak – Prezes Zarządu Spółdzielni Mleczarskiej LAZUR,
  • p. Małgorzata Dulas-Jakoniuk, Dyrektor Oddziału PZU w Kaliszu,
  • p. Wioleta Jeziorska, p. Jacek Szczepański, p. Marek Byster, p. Robert Marczak, p. Marcin Gancarek, p. Mateusz Kłos, p. Marcin Polasiński, p. Tomasz Krawczyk, p. Sylwester Janczak, p. Paweł Sopniewski.

Zdjęcia: Bartosz Spychalski

Zdjęcia: Paweł Spychalski

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem