Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Rajd niepodległości

DSC 6937 wynik


W tym roku postanowiliśmy uczcić Święto Niepodległości trochę inaczej niż zawsze. Podzieliliśmy świętowanie na dwa etapy. Pierwszy etap - przyłączamy się do oficjalnych obchodów święta organizowanych przez miast Kalisz. Drugi etap - po zakończeniu oficjalnych uroczystości, jedziemy na krótki rajd, w czasie którego odwiedzimy kilka miejsc związanych z walką o wolną Polskę.
Przy okazji pobytu na Cmentarzu Tynieckim, zapalimy znicze nie tylko na mogiłach walczących o niepodległą Polskę, ale też na grobach naszych klubowych kolegów i koleżanki, którzy zawsze wspierali nas w działaniach klubu i odeszli na wieczną wartę. Pamiętamy o Was Henryku Janiak, Zdzisławie Kuchnia i Aneto Śmigalska. Odeszliście nagle i zbyt wcześnie. Mogliśmy jeszcze wspólnie pokonać wiele kilometrów na dwóch kółkach, ale los chciał inaczej. Spoczywajcie w pokoju!
Wróćmy teraz do głównego tematu, a mianowicie do udziału w uroczystościach Święta Niepodległości. Zbiórka wyznaczona była na godz.11.oo na placu targowym przy ul. 3 maja w Kaliszu. Tu miasto przygotowało główny punkt zborny i stąd wyruszy "XX Marsz Wolności". Pięknie przystrojony w barwy narodowe pochód ruszył około godz. 11.30 ulicami miasta. Na czele orkiestra za nią władze miasta, barwny pochód i my, cykliści KTR "Cyklista" Kalisz oraz pojazdy bojowe. W trakcie przemarszu były trzy przystanki. Na każdym z nich składano wieńce i zapalano znicze w miejscach ważnych dla niepodległości ojczyzny. My również mieliśmy przygotowaną odpowiednią ilość zniczy, które przygotował komandor rajdu Jarosław Karpisiewicz. Pierwszy przystanek przy pomniku Adama Asnyka. drugi przy pomniku Jana Pawła II i trzeci przy pomniku marszałka „Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego - Kalisz”. Główne uroczystości odbyły się na placu przy teatrze Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Była kompania honorowa, salwa i piękne przemowy. Po zakończeniu uroczystości ruszyliśmy na rowerkach w rajdową trasę wyznaczoną przez dzisiejszego komandora. Plan trasy: pomnik pomordowanych w lesie Winiarskim, groby żołnierzy AK na Cmentarzu Tynieckim i oddanie honorów poległym na Wojskowym Cmentarzu na Majkowie.
Święto Niepodległości uczciliśmy z honorami i dostojnie. Nie wydarzyła się nam żadna zła przygoda. Były dobre i wesołe rozmowy, wspomnienia i radość z tak pięknego świętowania.
Udział w rajdzie wzięło 22 miłośników jazdy na rowerze.
Dziękujemy wszystkim świętującym wraz z nami. Miło było wspólnie uczcić ten wiele znaczący dla nas Polaków dzień. Zapraszamy na kolejne nasze rajdy, które będziemy realizować w przyszłości. Proszę śledzić nasz profil oraz stronę http://www.cyklista.kalisz.pl/
 
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem