Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Bunkry-Przedmoście Kalisza

processed 3277d767 95f6 4daf 9586 be9d36bc6d6f h3dABIPz wynikW sobotni upalny dzień,na miejscu zbiórki zebrało się 13 ,smiałków aby objechać znajdujące się w Kaliszu fortyfikacje pozostałe po II wojnie światowej.
Ruszyliśmy przez Zagorzynek w stronę Sulisławic, tam znajduje się kilka bunkrów rozmieszczonych na terenach prywatnych. Postanowiliśmy zajrzeć do jednego z ciekawszych miejsc gdzie, przemiła Pani własciciel , zawsze chętnie udostępniaobiekt do zwiedzania.
W połowie wysadzony schron - przerobiony na budę dla psa - taka ciekawostka. Jedziemy do Szczypiorna gdzie czeka na nas Tomasz Dalinkiewicz (prezes "Fundacji Walkiria") który specjalnie na nasz rajd przyjechał otworzyć nam izbę muzealną znajdującą się w schronie.
Krótki odpoczynek, wymiana zdań, kilka ciekawych spostrzeżeń i pamiątkowe zdjęcie. W parku, tuż przy ogródkach działkowych czekają na nas dwa małe bunkry obserwacyjne. Ruszamy dalej tym razem w kierunku osiedla " Panorama" w Kościelnej Wsi. Kilka zdjęć pamiątkowych i ruszamy dalej, ty razem na ulicę Graniczną , gdzie czeka na nas zwiedzanie tajnego  niegdyś schronu przeciwatomowego.
Dzięki uprzejmości przewodników PTTK mogliśmy nie tylko zwiedzić poddziemny schron ale również dowiedzieć się bardzo ciekawych informacji o obiekcie.
Godzinne zwiedzanie zakończyło tegoroczny rajd " Przedmoście Kalisza" Wszyscy zadowoleni ! D zobaczenia na kolejnych Rajdach!
Tekst: Dawid Zieliński


Zdjęcia: Dawid Zieliński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem