Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Międzypokoleniowy Festyn Rowerowy

IMG 20220611 160731 6 wynik

W sobotnie popołudnie 11 czerwca 2022 nasz klub miał zaszczyt gościć na torze kolarskim przy Wale Matejki w Międzypokoleniowym Festynie Rowerowym „Aktywnie, Bezpiecznie, Zdrowo". Piknik został zorganizowany przez Kaliskie Towarzystwo Kolarskie "KTK Kalisz". Jak co roku przypada on zawsze w Dni Święta Miasta i ma charakter otwarty dla mieszkańców. Skierowany jest do osób w każdym wieku na tzw. rajdy międzypokoleniowe.
Wcześniej jednak o godz. 14.00 sprzed kaliskiego teatru wyruszyliśmy na Szałe, gdzie na tutejszej przystani sportowej KTW, od rana odbywały się regaty wioślarskie (Memoriał W. Żyto).
Niestety, my byliśmy już tylko świadkami uhonorowania zwycięzców.
Drogę powrotną na stadion pokonaliśmy m.in. duktem po rozebranych torach kolejowych w Lesie Winiarskim.
Na miejscu, po przywitaniu nas przez prezesa kolarzy Jacka Kasprzaka skorzystaliśmy z tutejszego poczęstunku aby późnej przy akompaniamencie z głośników „Marszu Radeckiego” zaliczyć dwa paradne okrążenia wokół stadionu i wręczeniu nam pamiątkowych medali. Dla co niektórych jazda po takim torze kolarskim miała miejsce po raz pierwszy.
Kontynuujemy gościnę i obserwujemy udział w zawodach oraz w konkursach na rowerkach biegowych dla małych dzieci.
W imieniu Cyklistów chciałem serdecznie podziękować Kaliskiemu Towarzystwu Kolarskiemu i koledze Jackowi za udział w „AKTYWNYM, BEZPIECZNYM I ZDROWYM” Festynie Rowerowym.
 
Tekst: Jarosław Karpisiewicz

Zdjęcia: Jarosław Karpisiewicz

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem