Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze"

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy „Z przedszkolakiem na rowerze”Ponad 50 rowerzystów z Kalisza i jego okolic wzięło udział 21 maja w 8. już edycji Rodzinnego Rajdu Rowerowego „Z przedszkolakiem na rowerze”, organizowanego przez Klub Turystyki Rowerowej „Cyklista” w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole „Pluszowy Miś” w Kaliszu. Młodych miłośników jazdy na rowerze nie zniechęcił ani porywisty wiatr, ani kłębiące się dookoła chmury, z których deszcz spadł na szczęście dopiero w godzinach popołudniowych.

Już przed teatrem, gdzie wszyscy rowerzyści witani byli przez przedstawicieli klubu, przedszkola, oraz p. Grzegorza Kulawinka, Wiceprezydenta Miasta Kalisza, dzieci obdarowane zostały pierwszą partią upominków – przede wszystkim tych podnoszących ich bezpieczeństwo, czyli kamizelek oraz odblaskowych opasek. Głównie to bezpieczeństwo było też przedmiotem krótkiej odprawy przeprowadzonej przez komandora rajdu. Kwestia o tyle istotna, że wielu spośród małych rowerzystów nie brało jeszcze wcześniej udziału w tego rodzaju rajdzie, a ponadto pokonywany tego dnia dystans dla dużej części z nich był najdłuższym, z jakim się do tej mierzyli.

Meta rajdu, na którą uczestnicy dotarli na 2 i 4 kółkach, na fotelikach oraz w przyczepkach, usytuowana była w pięknych okolicznościach przyrody nad zalewem w miejscowości Szałe. Na wszystkich młodych rowerzystów czekały tam atrakcje: możliwość zabawy z chustą animacyjną, robienia wielkich baniek mydlanych, malowania na folii i przeciągania liny, od której dzieci trudno było wręcz odciągnąć… Tu w końcu przydał się towarzyszący wszystkim bez ustanku wiatr, który wręcz pompował bańki mydlane za robiące je dzieci.

Wszystkie dzieci otrzymały ponadto imienne dyplomy oraz pakiety upominków, a uczestnicy konkursu „artystycznego”, otrzymali ponadto dodatkowe nagrody. Ich zadaniem było przedstawienie przygotowanej wcześniej pracy plastycznej związanej z jazdą na rowerze lub zaprezentowanie wierszyka albo piosenki. Każdy z uczestników rajdu mógł się poczęstować piknikową przekąską, a osoby zbierające punkty na odznaki turystyczne mogły sobie ponadto przybić w książeczkach pamiątkową rajdową pieczątkę oraz zapoznać się regulaminami odznak turystycznych – przede wszystkim tych rowerowych i skierowanych do dzieci.

Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski.
Koordynatorem rajdu z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

Organizatorzy dziękuję wszystkim sponsorom rajdu za wsparcie jego organizacji. Byli wśród nich:

  • Urząd Miasta Kalisza
  • p. Jakub Drużbiak oraz p. Iwona Kaźmierczak z firmy Kaufland
  • Spółdzielnia Mleczarska Lazur
  • p. Wioleta Jeziorska, p. Jacek Szczepański, p. Włodzimierz Sobański, p. Marek Byster, p. Mateusz Kłos, p. Dawid Kulisiak, p. Marcin Gancarek

Zdjęcia: Bartosz Spychalski

Zdjęcia: Paweł Spychalski

Zdjęcia: Marzena Staszak

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem