Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

Sobotnie Wędrówki Rowerowe" Opatówek i okolice"

DSC 0980 wynikZgodnie z kalendarzem imprez na 2022 rok, dnia 07 maja 2002 r. odbył się rajd z cyklu "Sobotnie Wędrówki Rowerowe"_ " Opatówek i okolice". Zbiórka uczestników i zapisy na listę rajdu nastąpiły o godz. 9.oo przed Teatrem Bogusławskiego w Kaliszu. Chętnych i gotowych do jazdy zgłosiło się 19 osób wraz z rowerami  Zebranych powitał komandor rajdu kolega Marek Glapiński, który omówił szczegółowo trasę, sposób poruszania się i warunki bezpieczeństwa. Trasa rajdu wiodła z Kalisza przez Szałe _ Opatówek _ Tłokinia Wielka _ Dębe _ Żelazków _ Russów _ Czajków _ Pawłówek _ Kalisz.
Długość trasy wyniosła 53 km.
Głównym celem rajdu była miejscowość Opatówek i znajdujące się tam Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Przed gmachem muzeum czekał na nas kustosz dr Jarosław Dolat, który przedstawił nam historię muzeum, a następnie oprowadził nas po poszczególnych tematycznych izbach i dokładnie omówił zbiory. Zwiedzaliśmy długo i dokładnie. Zbiory unikalne i wspaniale zachowane. Jesteśmy pod wrażeniem. Po zakończeniu zwiedzania zrobiliśmy wspólną fotografię na schodach muzeum. Podziękowaliśmy kustoszowi i udaliśmy się na króciutką przerwę. Po kilkunastu minutach kręciliśmy korbami, kierując nasze rowerki w stronę Tłokini Wielkiej i Żelazkowa. Przepiękna pogoda zachęcała do kręcenia. W Żelazkowie odwiedziliśmy koleżankę Dorotkę, która ma chwilową przerwę w jeździe rowerem. Pogadaliśmy, pomogliśmy trochę przy rozbrojeniu ławki, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w dalszą drogę. Czas szybko płynął przy szumie opon, a śpiew ptaków umilał nam jazdę. Cali i zdrowi dotarliśmy na obrzeża Kalisza, gdzie każdy pojechał w kierunku swojego miejsca zamieszkania.
Pragniemy podziękować dyrekcji Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku oraz panu dr. Jarosławowi Dolatowi za przyjęcie nas pod swe skrzydła i umożliwienie zwiedzenie muzeum. Dziękujemy również wszystkim uczestnikom za bezpieczną jazdę i miłe pogawędki. Do zobaczenia na kolejny naszym rajdzie !
Tekst: Krzysztof Wydra

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem