Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

"Tour de Calisia" XII Setka Cyklisty

IMG 20210807 151419411 HDR wynikPo rocznej przerwie spowodowanej pandemią coronawirusa już po raz dwunasty odbył się Tour de Calisia organizowany przez Klub Turystyki Rowerowej „CYKLISTA” w Kaliszu.  Tradycyjnie wszyscy uczestnicy w liczbie 85-ciu rowerzystów  spotkali się przed kaliskim Ratuszem skąd w grupach  wyruszyliśmy na trasę liczącą 100 km. Pogoda jak zawsze dopisała, na całej trasie towarzyszyło nam słońce. Pierwszy etap tegorocznego rajdu to Ołobok z górującym na wzgórzu kościołem pocysterskim, tutaj przerwa na posiłek i uzupełnienie płynów. Kolejny etap to Brzeziny z przerwą na kawę i coś słodkiego na posesji miejscowego rzeźbiarza Zdzisława Gotfryda. Możemy obejrzeć galerię rzeźb i pracownię oraz wysłuchać wielu ciekawych rzeczy o pracy rzeźbiarza. Duże wrażenie na nas wszystkich zrobił pokaz tworzenia kolejnego dzieła, na naszych oczach w ekspresowym tempie powstała drewniana figura przedstawiająca sowę. Żal było opuszczać to urokliwe miejsce ale musieliśmy ruszać dalej. Tym razem przez Porwity i Cienie III dojechaliśmy do Opatówka gdzie wielu z nas skusiło się na słynne w okolicy lody. Stąd przez Dębe i Borków Stary zawitaliśmy do dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Tutaj odpoczywaliśmy w otoczeniu pięknej przyrody i już wielu myślało o czekającym na mecie obiedzie. Opuszczamy to miejsce i ruszamy do miejsca zakończenia rajdu do Pruszkowa gdzie gościć nas będzie nasza klubowa koleżanka Bogusia, która bierze udział w rajdzie. Droga tego ostatniego etapu prowadzi nas wśród pól podobnie jak większość trasy, która prowadziła lokalnymi drogami. Dojeżdżamy do mety witani przez gospodarzy.  Wszyscy zadowoleni z pokonania trasy, trochę zmęczeni siadamy do obiadu, niecierpliwi już nie mogą doczekać się ceremonii wręczania statuetek, bo choć tegoroczna Setka Kaliska jest o wiele skromniejsza w liczbie uczestników i oprawie to nie mogło zabraknąć imiennych statuetek. Wszyscy czekamy na ten moment, jest wśród nas Prezes Oddziału PTTK w Kaliszu Pan Mateusz Przyjazny, który w krótkich słowach zwrócił się do uczestników rajdu i wręczył brązowe honorowe odznaki PTTK oraz dyplom PTTK naszym klubowym kolegom za wkład w rozwój turystyki kolarskiej. Wyróżnieni to: Bogusław Monczyński, Bartosz Spychalski , Marek Glapiński i Adam Wojcieszak.  Po tym wstępie nastąpił długo wyczekiwany moment wręczania statuetek. Było dużo radości, zdjęć i podziękowań. Wśród uczestników byli rowerzyści  z Konina, Turku, Wrześni, Leszna, Wrocławia, Ostrowa Wlkp., Krotoszyna, i nasi klubowicze.  Tegoroczny rajd bardzo wyczekiwany przebiegł bezpiecznie i jak zawsze czekamy na kolejny za rok.    

Tekst: Marek Glapiński
 

Zdjęcia: Bogusław Monczyński

Zdjęcia: Adam Wojcieszak

Zdjęcia: Krystyna Sikora

Zdjęcia: Aleksandra Rosińska

Zdjęcia: Tomasz Sikora

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem