Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

VII Rodzinny Rajd Rowerowy "Z przedszkolakiem na rowerze"

Rajd przedszkolnych twardzieli – tak z całą pewnością można nazwać tegoroczny, siódmy już Rodzinny Rajd Rowerowy „Z przedszkolakiem na rowerze” zorganizowany przez Klub Turystki Rowerowej "Cyklista" w Kaliszu oraz Niepubliczne Przedszkole "Pluszowy Miś" w Kaliszu. A to dlatego, że pomimo padającego już w trakcie zbiórki deszczu, w rowerowej przejażdżce wzięło udział przeszło 70 osób!

Dzieci trasę przemierzały na różne sposoby – w przyczepkach, na własnych rowerkach lub zamontowanych na rowerach rodziców fotelikach. Jak sama nazwa wskazuje, rajd zorganizowany był z myślą o najmłodszych. I to właśnie do nich dopasowana była zarówno trasa, jak i prędkość jazdy. I choć dla starszych dzieci trzymanie się małych prędkości było z pewnością problematyczne, każdy dzielnie zniósł to ograniczenie, dzięki czemu na metę udało się dotrzeć wszystkim uczestnikom rajdu – również tym najmłodszym, dla których dystans ten niekiedy był najdłuższym z dotychczas samodzielnie pokonywanych.

Na mecie, usytuowanej nad zalewem w Szałem, na wszystkie dzieci czekały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz nagrody w konkursie na rowerowe prace plastyczne lub związane z jednośladami wierszyki i piosenki. A ponadto kolejny zastrzyk zdrowia – po rowerowej przejażdżce dodatkowo pełne witamin jabłka i jogurty. W tym roku organizatorzy musieli jedynie zakroić program imprezy o zabawy dla dzieci. Niestety głośniki plus deszcz, podobnie jak farby plus deszcz, to jednak niezbyt pasujące do siebie elementy face wink
W rajdzie wzięły udział zarówno rodziny, które z tym cyklem przejażdżek miały aktualnie kontakt po raz pierwszy, jak i te, które biorą w nim udział od samego początku, przemierzając trasę wspólnie z innymi już siódmy raz. Co bardzo cieszy organizatorów, część spośród biorących udział w rajdzie rodziców wspomina, jak ich pociechy zaczynały swoją rowerową przygodę kilka lat temu właśnie od tego rajdu, a teraz nie wyobrażają już sobie wakacji bez dwóch kółek.

Skala zainteresowania rajdem – w dodatku w tak niesprzyjających warunkach – pokazuje, jak bardzo na popularności zyskuje jazda na rowerze i jak bardzo po blisko rocznym zamknięciu jesteśmy spragnieni wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ale z drugiej strony powszechnie znane jest przecież stwierdzenie: "Nie ma złej pogody na rower, są tylko źle ubrani rowerzyści"!

Komandorem rajdu był Bartosz Spychalski. Koordynatorem z ramienia przedszkola była Beata Spychalska.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom, którzy wsparli rajd. Są to przede wszystkim:

  • Starostwo Powiatowe w Kaliszu
  • Urząd Miasta Kalisza
  • Firma „Brukowiec” Daniel Dostal wraz z Pracownikami
  • Kaufland Kalisz
  • Mlekovita
  • p. Iwona Kaźmierczak
  • p. Jerzy Trzęsała
  • p. Katarzyna Spodzieja
  • p. Wioleta Jeziorska
  • Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych Lazur

Zdjęcia: Paweł Spychalski

Zdjęcia: Bogusław Monczyński

Zdjęcia: Bartosz Spychalski

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem