Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

"Czas na twój Ruch" Piknik rodzinny

DSC 7389 wynikW piękną słoneczną, bardzo ciepłą niedzielę 22 września 2019r. kolejny już raz, prowadziliśmy grupy rowerzystów z Kalisza i okolic trasą rajdu z cyklu „Kalisz. Czas na Twój ruch” Rajd zorganizowany przez miasto Kalisz, w ramach kampanii skierowanej do mieszkańców Kalisza i Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, mającej na celu zmiany w trosce od środowisko naturalne. Zbiórka uczestników odbyła się na parkingu przy Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Kaliszu o godz. 9.oo. Po rejestracji prawie 250 uczestników komandor rajdu, a zarazem prezes Klubu KTR "Cyklista" w Kaliszu Marek Glapiński, zadbał o należyty podział cyklistów na grupy oraz dokładnie omówił trasę i warunki bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Przed wyruszeniem na trasę odbyła się profesjonalna rozgrzewka prowadzona przez Arkadiusza „Aro” Przybylskiego. Każdą grupę prowadził doświadczony cyklista z naszego klubu. Trasa biegła ścieżkami rowerowymi i ulicami Kalisza. Zakończenie rajdu wraz z piknikiem rodzinnym odbyło się w Leśnym Centrum Edukacji „Las Winiarski". Każdy uczestnik mógł posilić się gorącym posiłkiem, zjeść smaczną drożdżówkę, grillowaną kiełbaskę i napić się ciepłego lub chłodnego napoju. W trakcie pikniku odbywały się różne konkursy z nagrodami, pokazy, gry i animacje. Poza tym w miasteczku rowerowym można było dokonać przeglądu i regulacji rowerów oraz oznakować swój sprzęt. Dziękujemy kolegom z naszego klubu za bezpieczne przeprowadzenie grup po trasie oraz godne reprezentowanie naszego klubu. Cieszymy się, że dopisała nam pogoda, frekwencja, a nasi klubowicze stanęli na wysokości zadania. Dodatkowo składamy serdeczne wyrazy wdzięczności tym kolegom i koleżankom, którzy indywidualnie pracowali przy organizacji tego rajdu, poświęcili swój prywatny czas i środki, aby to przedsięwzięcie mogło być zrealizowane w należyty sposób.

Tekst: Krzysztof Wydra
{galler}galeria/2019/miasto_poznan{/gallery}
Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem