Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

I Rajd Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej

100 rowerzystów uczestniczyło w pierwszym Rajdzie po Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Cykliści odwiedzili  sześć gmin, a impreza, oprócz walorów turystycznych miała duże znaczenie dla całej Aglomeracji, bo jednoczy i integruje mieszkańców różnych gmin naszego regionu. Zmęczeni rowerzyści odetchnienie i dobrą przekąskę znaleźli w altanie Centrum Edukacji Ekologicznej Nadleśnictwa Kalisz przy ul. Gajowej.

  IMG 9939 wynik
Rajdy rowerowe w Kaliszu cieszą się dużą popularnością. Kaliszanie i mieszkańcy regionu na rower wsiadają często, a jeśli można ten sport połączyć z turystyką i dobrą, wspólną zabawą, to zebrać setkę uczestników rajdu, przychodzi z dużą łatwością.  Tak też było i w tym wypadku. Od początku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, na płycie rynku w niedzielę zameldowało się stu rowerzystów gotowych do drogi.

Uczestników Pierwszego Rajdu po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej wystartował prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, który jest też prezesem stowarzyszenia Aglomeracji. W tej imprezie rowerowej brali udział ludzie, którzy jeżdżą czasami i rekreacyjnie, ale też prawdziwi zawodowcy, dla których 65 kilometrów trasy to krótka rozgrzewka. Główna idea Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej to hasło działając razem możemy więcej. I sprawdza się to w pozyskiwaniu funduszy unijnych na duże inwestycje jak zakup ekologicznych autobusów czy wspieranie seniorów, ale również przy tego typu imprezach.

IMG 9966 wynik

Rowerzyście przejechali 65 kilometrów przez 6 gmin Aglomeracji.  W wielu miejscach, m.in. w Opatówku byli witani przez mieszkańców i  delegacje z tamtejszych urzędów gmin. Metę zorganizowano w centrum edukacji ekologicznej Nadleśnictwa Kalisz przy ul. Gajowej. Tam każdy z uczestników rajdu dostał medal i mógł uzupełnić energię przy wspólnym grillu.

Partnerami w organizacji rajdu był Klub Turystyki Rowerowej “Cyklista” w Kaliszu, Nadleśnictwo Kalisz, OSP Kalisz, Komenda Miejska Policji w Kaliszu, a pysznych smakołyków dla rowerzystów zagwarantowały nam firmy: Colian,  producent napoju Hellena, Zakłady Mięsne Werbliński i Piekarnia Rogalik.

Tekst: Stowarzyszenie Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej

Zdjęcia: Bogusław Monczyński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem