Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

"Tour de Calisia" XI setka Cyklisty

2019 08 03 Setka Cyklisty (3174) wynik

Dnia 03 sierpnia 2019 roku poprowadziliśmy kolejną już XI setkę cyklisty. Na stronie rejestracyjnej w systemie elektronicznym zameldowało się 460 rowerzystów z różnych regionów Polski. Oficjalna rejestracja przed startem rozpoczęła się już od godz. 6 rano i trwała do godz. 7.15. Każdy uczestnik po podpisaniu listy obecności, otrzymał pakiet startowy, a w tym wodę, drożdżówkę i gadżety związane z setką. Trasa tegorocznej setki rozpoczynała się na Rynku Głównym w Kaliszu i prowadziła przez Godziesze , Błaszki, Tubądzin, Staw, Rajsko, Tłokinia i Kalisz.
Metę i zakończenie rajdu zaplanowaliśmy na kaliskim stadionie przy ulicy Matejki. Po zakończeniu rajdu każdy uczestnik otrzymał gorący obiad oraz mógł napić się ciepłych napoi. Zgodnie z tradycją wszyscy uczestnicy setki otrzymali z rąk zarządu KTR Cyklista w Kaliszu, pamiątkowe imienne statuetki. Dla najstarszych i najmłodszych uczestników rajdu ufundowane były pamiątkowe puchary.

Zarząd KTR Cyklista w Kaliszu pragnie podziękować wszystkim zaangażowanym w organizację setki oraz partnerom: Miasto Kalisz, Kaliski Oddział PTTK, OSRiR w Kaliszu, a także sponsorom:  Agora, rava-cafe i wszystkim uczestnikom rajdu.
Cieszymy się, że w trakcie rajdu nie było zdarzeń losowych zagrażających zdrowiu i życiu uczestników, panowała dyscyplina i wspaniała atmosfera. Dziękujemy także wszystkim tym, którzy dbali o bezpieczeństwo, zdrowie i techniczne zabezpieczenie naszej XI setki.
 
Tekst: Krzysztof Wydra
 
Galeria zdjęć z rajdu: tutaj.

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem