Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Kościoły drewniane"Powiat Ostrowski i Pleszewski"

DSC 5289 wynik

15 czerwca zaplanowany był Rajd rowerowy Kościoły drewniane powiat Ostrowski i Pleszewski. Na spotkanie przed Decathlon Kalisz przybyło 17 cyklistów. Po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez komandora rajdu Dawida Dawid Zieliński ruszyliśmy na podziwianie i zwiedzanie drewnianych kościołów. Pierwszy na liście był kościół w Kucharach, a ostatni kościół w Biskupicach Ołobocznych. W sumie do zaliczenia mieliśmy 7 pięknych i wiekowych kościołów.

1.Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Kucharach
2.Kościół św. Floriana w Jedlcu
3.Kościół św. Trójcy w Kucharkach
4.Kościół św. Mateusza w Górznie
5.Kościół św. Michała Archanioła w Szczurach
6.Kościół Narodzenia NMP w Ociążu
7.Kościół św. Bartłomieja Apostoła w Biskupicach Ołobocznych.

Mimo bardzo wysokiej temperatury wszyscy, którzy stawili się na rajd przejechali bezpiecznie trasę. Robiliśmy trochę dłuższe przerwy przy sklepach w celu złapania oddechu i uzupełnienia płynów. Lekko nie było, ale warto było zajrzeć do wnętrz starych kościołów (oprócz kościoła w Górznie) i posłuchać od proboszczów krótkiej i ciekawej historii każdego z nich. Może zdjęcia nie oddają piękna wnętrz, ale z pewnością przybliżą Wam ich piękno.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom rajdu, za to, że mimo upału stawili się na rajd i pokonali wyznaczoną trasę w liczbie około 80km.
Szczególne podziękowania dla komandora Dawida Dawid Zieliński za bezpieczne przeprowadzenie nas po trasie i czuwanie nad bezpiecznym przejazdem i powrotem.

Tekst: Krzysztof Wydra

Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem