Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

Majkowska Pyra

DSC 6175 wynik
Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu przy Kaliskim Oddziale PTTK im. Graevego, zorganizował dzisiaj kolejny rajd z cyklu "Majkowska Pyra". Zbiórka cyklistów odbyła się o god. 9.oo przy filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu. Komandorem rajdu był sam Prezes KTK Cyklista Marek Glapiński. Jak zwykle przed wyjazdem komandor udzielił wskazówek, omówił trasę i poinstruował zebranych o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. W rajdzie udział wzięło około 30 osób. Pierwszy przystanek na uzupełnienie płynów zorganizowany był w Droszewie, kolejny w Sobótce i w Gołuchowie. Na zakończenie tradycyjnie poczęstunek, który składał się w większości z pyr (ziemniaków) w różnej postaci.

Trasa rajdu wiodła z Kalisza przez Trkusów - Droszew - Miedzianów - Gutów - Sobótka - Karsy - Szkudła - Gołuchów - Tursko - Jedlec - Dojutrów - Zagorzyn - Warszówka - Kalisz.
Długość trasy: 66,2 km.

Dziękuję organizatorom za bardzo dobrze przygotowany i poprowadzony rajd oraz za bardzo smaczny poczęstunek. Wszystkim uczestnikom dziękuję za miłą i sympatyczną atmosferę i towarzystwo. Jazda z Wami, to czysta przyjemność i radość z pedałowania. Dziękuję Bogu za piękną pogodę i bezpieczny przejazd. Chyba wszystkim podziękowałem?  ;)
Do zobaczenia !
 
Tekst: Krzysztof Wydra


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem