Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

SWR"Sądowy Rajd" Przejazd z pracownikami Sądu w Kaliszu

DSC 3818 wynikDnia 5 maja 2018r. odbył się II Rajd z cyklu Sobotnie Wędrówki Rowerowe , tym razem z udziałem pracowników Sądu w Kaliszu. Uczestnicy zebrali się o godzinie 10.00 na parkingu przy sklepie sportowym Decathlon, skąd po zbiorowej fotce wyruszyli do Gołuchowa.
Po kilkunastu kilometrach zatrzymaliśmy się na posilenie w Borczysku, następnie wyruszyliśmy w stronę Jedlca by w Ośrodku Rehabilitacyjnym dla roników się rehabilitować i odetchnąć świeżym leśnym powietrzem, skąd udaliśmy się pod będący od 1888 roku pod ochroną jako pomnik przyrody nieożywionej głaz narzutowy Św Jadwigi. Obiekt znalazł się w tym miejscu za sprawą lądolodu skandynawskiego. Zbudowany z różowego grnitu głaz ma w obwodzie 22 m, długi jest na 8,5 m, szeroki na 6,5 m i wysokość 3,5 m (zagłębiony jest w ziemi na 2 m).Po chwili podziwu zrobiliśmy kilka pamiątkowych fotek firmowych.
W samo południe dotarliśmy do celu na plaże w Gołuchowie. Skąpani promieniami słońca i wypoczęci po godzinnym postoju wyruszyliśmy ścieżką rowerową w drogę powrotną do domu. Pogoda nam sprzyjała, nie obyło się też bez kilku małych awarii. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie
Tekst: Jerzy Lissewski


Zdjęcia: Krzysztof Wydra

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem