Rower: udzielasz się towarzysko, wypoczywasz i nabierasz tężyzny fizycznej - i wszystko to jednocześnie

Rajd pamięci do Marchwacza

W sobotę 20 stycznia bieżącego roku, mimo zimowej aury czterech rowerzystów z naszego klubu wybrało się razem z biegaczami z klubu "Supermaraton" do Marchwacza.
W Marchwaczu przy mogile upamiętniającej zamordowanych w dniu 22 stycznia 1945 roku przez wycofujących się żołnierzy niemieckich mieszkańców wsi złożyliśmy znicz od KTK "Cyklista" Kalisz. Po uroczystościach przy mogile udaliśmy się do szkoły gdzie odbyła się Msza święta za pomordowanych, a następnie młodzież szkolna przedstawiła inscenizację historyczną  upamiętniającą tamte dni.
Na zakończenie Pani dyrektor szkoły zaprosiła wszystkich gości na gorący poczęstunek. Otrzymaliśmy wojskową grochówkę, ciasto, kawę i herbatę oraz owoce.
Posileni udaliśmy się w drogę powrotną zadowoleni, że mimo padającego śniegu i lekkiego wiatru rajd mógł się odbyć,  przejechaliśmy trasę liczącą 45 km.
Uczestnictwo w kolejnych obchodach tego tragicznego wydarzenia było dla nas głębokom przeżyciem, za rok również planujemy uczestniczyć w kolejnych obchodach rocznicy mordu na mieszkańcach Marchwacza.                                                                                                      

Tekst: Bogusław Monczyński.

Zdjęcia : Bogusław Monczyński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem