Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

Podsumowanie sezonu turystycznego 2013 r. w kaliskim PTTK

W poniedziałkowy wieczór, 27 stycznia 2014 r., w Sali Kominkowej Regionalnej Pracowni Krajoznawczej Kaliskiego Oddziału PTTK im. St. Graevego odbyła się uroczystość podsumowująca dorobek krajoznawczo-turystyczny roku 2013. Uczestniczyli przedstawiciele ZG PTTK i jednostek samorządu lokalnego. Zaproszeni do udziału w niej, pośród szerokiego grona osób, zostali także - podobnie jak w latach ubiegłych - rowerzyści z KTK „Cyklista”.

W części informacyjnej wiceprezes KO/PTTK, Kol. Danuta Urbaniak, zapoznała zebranych ze sprawozdaniem z działalności poszczególnych 14 kół i klubów oraz komisji statutowych zrzeszonych w Towarzystwie. Prym wiodło Koło Przewodników, którego znane i cenione od lat „Kaliszobrania” gromadziły na spacerach pokaźne grono sympatyków historii i teraźniejszości grodu nad Prosną. Niewiele gorszym bilansem w ilości imprez i uczestników pochwalić się mogły Komisja Turystyki Pieszej i Młodzieżowa. Najbliższa nam - turystyka rowerowa, reprezentowana przez Klub Turystyki Kolarskiej „Cyklista” i Komisję Turystyki Kolarskiej, zanotowała w minionym roku rekordową ilość imprez, głównie z uwagi na rok jubileuszu 10-lecia KTK „Cyklista”.
We wszystkich odnotowanych imprezach turystyczno-krajoznawczych w 2013 r. udział wzięło ponad 10 tys. uczestników.

W dalszej części spotkania prezes KO/PTTK, Kol. Mateusz Przyjazny zwrócił się do zgromadzonych z gratulacjami i słowami podziękowań za wkład pracy społecznej włożony w rozwój turystyki kwalifikowanej. Kilku działaczom z wieloletnim stażem wręczono odznakę „25 lat w PTTK” a Kol. Zbigniewowi Polowi odznakę „50 lat w PTTK”. Miłym akcentem była informacja o przyznaniu przez Kapitułę Odznaczeń "Orderu Uśmiechu" zacnemu i niestrudzonemu kaliskiemu przewodnikowi, Kol. Stefanowi Szymczakowi. Natomiast wszyscy zaproszeni wyróżnieni zostali dyplomami uznania wraz z wydawnictwem albumowym „Atlas Polski”. W gronie tym znalazło się dziewięciu „Cyklistów”: Adamin Edward, Adamin Grażyna, Galant Krzysztof, Glapiński Marek, Karpisiewicz Jarosław, Monczyński Bogusław, Spychalski Bartosz, Stelmarczyk Krzysztof, Wencfel Piotr.
Piotr Wencfel

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem