Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

Rajd Pamięci do Marchwacza w 75 rocznicę

IMG 0438 wynikZgodnie z kalendarzem imprez KTR "Cyklista" 25 stycznia br. grupa dziewięciu rowerzystów po raz szósty wyruszyła spod kaliskiego Teatru aby uczcić 75 rocznicę zamordowania przez Niemców 1945 roku mieszkańców Marchwacza.
Przed wyjazdem uczestnicy rowerowego rajdu otrzymali torby ekologiczne na zakupy ufundowane przez Urząd Miasta w Kaliszu.
Trasa rajdu prowadziła głównie drogami asfaltowymi i mimo trudnych warunków atmosferycznych i czterech wywrotek nikt poważnie nie ucierpiał. Ostatecznie do Marchwacza dotarliśmy o jednego uczestnika mniej, po wywrotce w miejscowości Szałe jeden z kolegów wrócił do domu.
O godzinie 11.00 rozpoczęły się oficjalne uroczystości i żłożenie wienców pod pomnikiem pomordowanych mieszkańców. Za trud włożony w uczestnictwo upamiętnienia 75 rocznicy kaliscy biegacze i uczestnicy rajdu rowerowego otrzymali pamiątkowe medale. Po Uroczystościach pod pomnikiem udaliśmy się do Zespołu Szkół im. Jana Pawła II gdzie odbyła się Msza św. i uroczysta akademia z udziałem miejscowej młodzieży. Na zakończenie jak co roku nie zabrakło grochówki i ciasta.
Po dobrym poczęstunku indywidualnie rozjechaliśmy się do swoich domów z zaproszeniem na przyszły rok.
 
Tekst: Bogusław Monczyński

Zdjęcia: Bogusław Monczyński

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem