Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę
musisz się poruszać naprzód
- Albert Einstein

O rajdzie

Tour de Calisia 2014 Tour de Calisia 2015

Rajd "Tour de Calisia", nazywany również "Setką Cyklisty", jest organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu ogólnopolskim rajdem turystycznym o długości 100 km, którego trasa biegnie ciekawymi zakątkami naszych okolic – powiatu kaliskiego i sąsiednich. W 2016 r., tradycyjnie w pierwszą sobotę sierpnia, odbędzie się ósma już jego edycja.

Tour de Calisia 2015"Tour de Calisia" z roku na rok przyciąga coraz Tour de Calisia 2014większą rzeszę sympatyków jednośladów. W 2015 r., w swojej siódmej odsłonie, rajd zgromadził 303 rowerzystów z 98 miejscowości z całej Polski – zarówno amatorów, jak i osób jeżdżących na rowerze wyczynowo. Co więcej, osób w bardzo różnym wieku – różnica wieku pomiędzy najmłodszym i najstarszym uczestnikiem rajdu wyniosła ponad 70 lat!

Co nas szczególnie cieszy, w 2014 i 2015 r. rajd został bardzo wysoko oceniony przez Wielkopolską Komisję Turystyki Kolarskiej, która dwukrotnie uznała go za najlepszy rajd rowerowy w Wielkopolsce w kategorii rajdów jednodniowych.

Nie mniej cieszy nas zainteresowanie mediów – patronat medialny nad Tour de Calisia 2015tegoroczną edycją rajdu objęło Radio Eska, najważniejsze w Polsce czasopismo poświęcone turystyce rowerowej – "ROWERTOUR", jedyne krajoznawcze i jednocześnie najstarsze turystyczne czasopismo w Polsce – "Poznaj swój kraj", portal turystyczny Trail.pl oraz najpopularniejsze lokalne portale internetowe wKaliszu.pl i Calisia.pl. Tegoroczna impreza została też ponownie zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu Rusz Się!, skupiającego ciekawe sportowe wydarzenia z całego kraju.

Rajd nie ma charakteru wyścigu. Uczestnicy jadą podzieleni na grupy. Podczas przejazdu każdorazowo przewidziane są postoje w szczególnie ciekawych krajoznawczo miejscach. Tour de Calisia 2015Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku na wszystkich uczestników na mecie będzie czekał obiad, imienne statuetki oraz imienne, numerowane certyfikaty ukończenia rajdu. W tym roku kolejny już raz uhonorowane zostaną także najliczniejsze grupy. Dla osób przyjezdnych w przeddzień rajdu organizowane jest zwiedzanie najstarszego miasta w Polsce. A to oczywiście nie wszystko... face smile
Rajd nie posiada charakteru komercyjnego i jest organizowany według zasady "non profit" społecznie przez członków Klubu – uczestnicy rajdu dokonują wpłat jedynie na organizację imprezy. Szczegóły dotyczące rajdu znaleźć można w jego regulaminie. Inne informacje, w tym m.in. relacje i zdjęcia z jego poprzednich edycji, odnaleźć można z kolei wybierając odpowiednią pozycję w menu.

Tegoroczna edycja odbędzie się 6 sierpnia.  • rajd nie posiada charakteru komercyjnego i jest organizowany według zasady „non profit” – uczestnicy rajdu dokonują wpłat jedynie na organizację imprezy

Partnerzy

Sponsorzy

Patroni medialni

Setka mobilnie

setka 2016

wedruj z namim

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem