Kolarstwo to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu
Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem
- Marco Pantani

O rajdzie

Tour de Calisia 2014Rajd "Tour de Calisia", nazywany również "Setką Cyklisty", jest organizowanym przez Klub Turystyki Kolarskiej "Cyklista" w Kaliszu rajdem turystycznym o długości 100 km, którego trasa biegnie ciekawymi zakątkami naszych okolic – powiatu kaliskiego i sąsiednich. W 2015 r. odbędzie się już siódma jego edycja. Tour de Calisia 2014

"Tour de Calisia" z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę sympatyków jednośladów. W 2014 r., w swojej szóstej odsłonie, rajd zgromadził ponad 230 rowerzystów z 58 miejscowości z całej Polski – osób w różnym wieku, zarówno amatorów, jak i osób jeżdżących na rowerze wyczynowo.

Co nas szczególnie cieszy, w ubiegłym roku rajd został bardzo wysoko oceniony przez Wielkopolską Komisję Turystyki Kolarskiej, która uznała go za najlepszy rajd rowerowy 2014 r. w Wielkopolsce.

Rajd nie ma charakteru wyścigu. Uczestnicy jadą podzieleni na grupy. Podczas przejazdu każdorazowo przewidziane są postoje w szczególnie ciekawych krajoznawczo miejscach. Tour de Calisia 2014Podobnie jak w latach poprzednich, również i w tym roku na wszystkich uczestników na mecie będzie czekał obiad oraz imienne statuetki. A to oczywiście nie wszystko... face smile
Szczegóły dotyczące rajdu znaleźć można w jego regulaminie. Więcej informacji, w tym m.in. relację z jego poprzedniej edycji, można także przeczytać wybierając odpowiednią pozycję w menu.

Tegoroczna edycja odbędzie się 1 sierpnia. Zapisy już ruszyły.

Partnerzy

Sponsorzy

Setka mobilnie

setka 2015 qr na www

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem