Zwykły rower jest pojazdem napędzanym siłą mięśni
Rower jadący pod górę jest pojazdem napędzanym siłą woli

Kalisz ćzas na Twój ruch!

miasto4 listopada rusza kampania Miasta Kalisza, która ma promować zdrowy styl życia i zachęcać do korzystania z innych ekologicznych środków transportu.

Kampania rozpocznie się dwoma rajdami rowerowymi 4 i 5 listopada, które zakończą się rodzinnym piknikiem z atrakcjami, animatorami, wyczynami rowerowymi oraz ciepłymi napojami. Nie zabraknie quizów, jazdy slalomem, a także możliwości przeglądu technicznego i oznakowania roweru. Każdy z rajdów rusza o godzinie 10:00, spod ratusza, a kończy się około godziny 12:00, na Polach Marsowych (sobota, 4 listopada) oraz w Parku Miejskim (niedziela, 5 listopada). Trasa liczy ok. 15 km.

Gościem specjalnym wydarzeń jak również całej kampanii jest Piotr Bielak, akrobata rowerowy, który zaprezentuje widowiskowe pokazy jazdy na rowerze. To pierwszy i jedyny człowiek w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym ośmiometrowy odcinek po linie. Jest również pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie, który żongluje czterema piłkami siedząc na kierownicy roweru, znajdując się jednocześnie na platformie umieszczonej dwa metry nad ziemią.

W ramach akcji, 8 i 15 listopada, o godzinie 10:00 odbędzie się “Akademia Bezpiecznego EKO-Ruchu”, czyli zajęcia dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Podczas tych spotkań najmłodsi poznają zasady ruchu drogowego i rowerowego, zasady bezpiecznego zachowania się na ścieżce rowerowej i wiele więcej wiadomości, które przekazywane będą w postaci ciekawych zabaw, gier oraz quizów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miasto Kalisz zachęca również do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: Zrób zdjęcie Twojej codziennej “Drogi bez samochodu” do szkoły, pracy, sklepu i prześlij na fanpage kampanii: www.facebook.com/KaliszCzasNaTwojRuch/

Gdzie: Główny Rynek w Kaliszu

Kiedy:
listopad 04, 2017 10:00
listopad 05, 2017 10:00

                                                                         ZAPRASZAMY

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem