Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

Kalisz ćzas na Twój ruch!

miasto4 listopada rusza kampania Miasta Kalisza, która ma promować zdrowy styl życia i zachęcać do korzystania z innych ekologicznych środków transportu.

Kampania rozpocznie się dwoma rajdami rowerowymi 4 i 5 listopada, które zakończą się rodzinnym piknikiem z atrakcjami, animatorami, wyczynami rowerowymi oraz ciepłymi napojami. Nie zabraknie quizów, jazdy slalomem, a także możliwości przeglądu technicznego i oznakowania roweru. Każdy z rajdów rusza o godzinie 10:00, spod ratusza, a kończy się około godziny 12:00, na Polach Marsowych (sobota, 4 listopada) oraz w Parku Miejskim (niedziela, 5 listopada). Trasa liczy ok. 15 km.

Gościem specjalnym wydarzeń jak również całej kampanii jest Piotr Bielak, akrobata rowerowy, który zaprezentuje widowiskowe pokazy jazdy na rowerze. To pierwszy i jedyny człowiek w Polsce, który przejechał na rowerze trialowym ośmiometrowy odcinek po linie. Jest również pierwszym i jedynym człowiekiem na świecie, który żongluje czterema piłkami siedząc na kierownicy roweru, znajdując się jednocześnie na platformie umieszczonej dwa metry nad ziemią.

W ramach akcji, 8 i 15 listopada, o godzinie 10:00 odbędzie się “Akademia Bezpiecznego EKO-Ruchu”, czyli zajęcia dla dzieci i młodzieży w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu. Podczas tych spotkań najmłodsi poznają zasady ruchu drogowego i rowerowego, zasady bezpiecznego zachowania się na ścieżce rowerowej i wiele więcej wiadomości, które przekazywane będą w postaci ciekawych zabaw, gier oraz quizów.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Chęć uczestnictwa należy zgłaszać na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miasto Kalisz zachęca również do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym: Zrób zdjęcie Twojej codziennej “Drogi bez samochodu” do szkoły, pracy, sklepu i prześlij na fanpage kampanii: www.facebook.com/KaliszCzasNaTwojRuch/

Gdzie: Główny Rynek w Kaliszu

Kiedy:
listopad 04, 2017 10:00
listopad 05, 2017 10:00

                                                                         ZAPRASZAMY

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem