Jest częścią twojego ciała, a wszystkie ruchy na nim są całkowicie naturalne
- kiedy tak poczujesz się na rowerze, będziesz dobrym kolarzem
- John Tomac

Gala Rowertouru 2017

Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku na ósmą już galę czasopisma Rowertour-u do Poznania pojechało (samochodem) pięcioro cyklistów z Kalisza.
Ceromonia ta odbyła się 28 stycznia w auli AWF, a poprzedziły ją warsztaty z Piotrem Więcławskim, który tym razem uświadamiał słuchaczy o wszystkich typach hamulców rowerowych i problemach z ich regulacją.
W trakcie oficjalnych uroczystości przedstawione były wyprawy rowerowe po Polsce, świecie oraz wycieczki z dziećmi. Każdą kategorię reprezentowało pięciu laureatów, z których wyłoniono najlepszą trójkę, a dla zwycięzcy nagrodą był oczywiście rower.
Przerywnikiem między w/w opowieściami była prezentacja wyprawy Marcina Jakuba Korzonka (www.korzonek.info/) i Kamili Kielar (kamilakielar.pl/kamila/). Multimedialne pokazy tych osób, a zwłaszcza M.J. Korzonka, który przejechał Polskę równiutko w linii prostej, był dla mnie niesamowitym wyczynem i dowodem jak postawiony przez siebie cel można naprawdę zrealizować.
Po kilkunasto minutowej przerwie odbyło się losowanie nagród dla publiczności, którzy wcześniej wrzucili do urny kupon konkursowy wycięty z aktualnego magazynu Rowertour. Nasz klubowicz Karol Abel wygrał koszulkę z logo tej firmy a Paweł Szmaja zdobył nagrodę główną, czyli rower marki Kross ufudowany przez Centrum Rowerowe. Zaskoczenie, radośc i ..... dylemat jak tu wrócić do Kalisza z taką niespodzianką. Oczywiście, że ten problem udało nam się rozwiazać.

Tekst: Jarosław Karpisiewicz


Zdjęcia: Jarosław Karpisiewicz

UWAGA! Ten serwis używa cookies.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem